Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z wyciągnięciem katalizatora z pod silnika Audi A4 b5 1.9 1Z


iRek99016

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzałem się zabrać za zamianę katalizatora w mojej a4 b5 97r 90KM; oznaczenie silnika- 1Z na coś z przelotem: rurka bądź strumienica. Kupiłem zestaw w skład którego wchodziło złącze elastyczne(które i tak musiałem wymienić i zamiennik katalizatora- strumienice (http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6818808839) Znalazłem wolny czas na przystąpienie do zabiegu. Odkręciłem po długim wysiłku 4 śruby od turbiny, potem śruby złącza tłumika z rurą prowadzącą do katalizatora(na wysokości drążka od zmiany biegów- dlatego ze chciałem wyciągnąć go na zewnątrz aby moc spokojnie odkręcić 3 śruby mocujące katalizator do rury wchodzącej do wymienionego wyżej złącza(pod samochodem nie ma szans, żeby dojść tam jakimkolwiek kluczem. Miałem już można powiedzieć element który chciałem wyciągnąć w ręce, ale za grosza nie mogłem wyciągnąć go nad silnik. Dodam, że zdjąłem obudowę filtra powietrza, przewód oleju w turbinie. Ma może ktoś jakiś pomysł w jaki sposób, może ma jakieś doświadczenie jak wyciągnąć cały element, żeby zamienić na element podany w linku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręciłeś belkę w podwoziu? Obracając całym elementem da się go wyciągnąć przez komorę silnika.

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie udało odkręcić te 3 śruby które łączą katalizator z dalszą częścią wydechu i wyłazi bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj go dołem wyciągnąć, bez problemu wyszedł mi w passacie 1.9tdi b5 a umiejscowienie jest te same w a4 a jak się śruby urwią to musisz uciąć je szlifierką, pewnie nie będzie dojścia i trzeba będzie zdjąć półośkę i poduszke skrzyni (dawajac podpore na skrzynie zeby nie spadła) , ja tak musiałem zrobić bo mi się zerwały wszystkie 3. 

Edytowane przez moras22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...