Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie mogę zainstalować systemu - POMOCY !!!!!


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem sobie komputer na który jest przypisany Windows (sticker licencyjny) ale nie jest zainstalowany. Problem jest w czym innym - jak próbuję zrobić rozruch komputera z plyty CD z systemem to wymagane jest naciśnięcie jakiegoś klawisza. Komputer ten nie posiada starego gniazda PS2 na klawiaturę więc z uwagi na to,że nie mam klawiatury na USB to kupiłem przejściówkę USB-PS2. Tak podłączona klawiatura też nie chce zadziałać przy podłączeniu do komputera bez zainstalowanego systemu operacyjnego . Co robić ???? Nie da się uruchomić komputera bez klawiatury z jakiegoś CD startowego ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak nie pomoże to coś takiego jeszcze: "USB Legacy Support"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj w BIOSIE ustawić USB Keyboard Support na Enabled

A jak wejść do BIOS-u skoro nie działa klawiatura ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe no tak. To tak jak znany komunikat: "Keyboard error, press F1 to continue" :)

A tak na poważnie to dziwne. Płyta chyba dość nowa jest skoro nie ma już w niej PS2. W starszych się zdarzało, że klawiatury USB odpalić się nie dało ale na tej powinna działać. Próbowałeś może jakąś inną klawiaturę podłączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie próbowałem , bo mam tylko klawiatury z wtyczką PS2. Próbowałem przez taki adapter http://allegro.pl/item525509092_z1_nowa_przejsciowka_z_usb_na_ps_2_2_x_ps2_f_vat.html ale też nie chce klawiatura zadziałać. Myślę,że zadziałała by pewnie jakby był już zainstalowany system.

Jeśli chodzi o komputer to taki http://allegro.pl/item524253983_hp_piv_2_8_ghz_512_40_winxp_fv_gw_tanio.html[br]Dopisany: 17 Styczeń 2009, 11:40_________________________________________________Wychodzi na to,że większość starych klawiatur nie działa na USB poprzez adapter USB-PS/2. Pożyczyłem klawiaturę z wtyczką bezpośrednio na USB i ruszyła instalacja XP tak więc do nowych komputerów musi być klawiatura z USB, a nie żadne przejściówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...