Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B7 BRD 2006 problem z odpalaniem


FMX

Rekomendowane odpowiedzi

witam ,

mam sporadyczny ale bardzo irytujacy problem z odpalaniem swojej A4 ,

przebieg 260000km

auto ma wymienione wtryski na nowe przy 180000 wymieniane w audi

nowy egr  wymieniany w audi

turbo z gruszka po regeneracjii

 

od czasu do czasu ale w najmniej odpowiednich momentach auto nie chce odpalic , rozrusznik kreci pompa paliwa chodzi , a jak odpali to chodzi elegancko nie trzesie , nie brakuje mocy , igla . i kilka dni spokoju .

jade gdzie zatrzymuje sie na parkingu auto znow nie pali , po przekreceniu zaplonu wskazowki sie podnosza ,

 

czasami wyswietli mi sie kontrolka dpf ale w komputerze pokazuje ze jest w dobrym stanie nie zapchany , nie raz jak nie chce zapalic mrugaja swiece zarowe ale nie zawsze , tez kilka razy sie zdazylo ze jak nie chcial zapalic to swiecil sie napis safe , wyczytalem ze to imo , zmienilem baterie w kluczykach , jeszcze dodam ze moze rok 2 lata temu wysypal sie imo , znajomy mechanik pojechal do audi tam mu powiedziano ze sterownik jest inny niz wyszedl z fabryki i ze oni juz nie bawia sie w kodowanie tylko jedynie moga wymienic na nowy . no i osoba ktora probowala to naprawic nie mogla sobie poradzic ze sychnronizacja sterownika z imo , nie mogl wgrac kodow , wiec skopiowal te kody od innego brd no i chodzilo elegancko .

 

mieszkam za granica a auto uzytkuje zona w polsce i czesciej sie jej to przytrafia niz mi , tez nie jestem mechanikiem i nie znam fachowego nazewnictwa tak ze przepraszam za swoj opis calej sytuacjii , opisalem jak potrafie , pech chcial ze akcja z imo 2 lata temu przytrafila sie jak bylem w nor a auto w PL , tak ze wiem tyle co mi powiedziano ,

 

na ta chwile nie mam jak sprawdzic auta , za 2 tyg bede w polsce , ostatnio jak bylem w polsce i mi sie to przytrafilo to jedyny blad jaki sie zapisal to ze imo nie mogl wykryc kluczyka ,

 

bede wdzieczny za jakie kolwiek porady !!

 

pozdrawiam KUBA !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewidentnie cos z imo. mozesz sprobowac wymienic cewke gaszaca i wtedy zobaczyc czy cos pomoze.jesli nie to kodowanie od nowa

Edytowane przez quadral20004
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ktos ogarniety kto mogl bym sprawdzic ocb i ewentualnie to naprawic w rejonie krakowa ?:) i co to ta cewka gaszaca ? bo wpisuje w google i ciezko o mi sie dowiedziec co kolwiek ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...