Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[BRD] Co wylicza masę powietrza / n75

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć Panowie.

Borykam się od momentu zakupu auta z dziwną przypadłością. Auto po dodania gazu w 100% przyśpiesza gorzej niż z gazem dodanym w 50-70%, po prostu czuć przy odpuszczeniu gazu że auto lepiej ciągnie. 

I teraz nasuwa mi się pytanie, co to może powodować..

Wyeleminowalem już egr i DPF więc to nie to, szczelność w układzie dolotowym jest, podcianieniowym także.

Jak czytałem,dowiedziałem się, że tu już przeplywka nie wpływa na moc i faktycznie, po odpieciu kostki zero reakcji. Więc co mierzy masę powietrza zasysanego?  Bo chyba przecież coś musi mierzyć dawkę powietrza.

Druga sprawa n75, próbowałem czyścić ale chyba źle złożyłem i buczy po zgaszeniu auta, czy zaworki od egr i klapy gaszacej dadzą radę sterowac vnt zamiast n75? 

Opublikowano

Tu kluczową rolę odgrywa map sensor.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor
3 godziny temu, michcio1985 napisał:

Tu kluczową rolę odgrywa map sensor.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 

Da radę go sprawdzić przez vcdsa, czy poprawnie działa? Bo nie mam u siebie w okolicy nikogo z BRD...

Tak ogólnie, to gdzie on się znajduje? 

Ok, zdiagnozowalem go, wyczyscilem. Auto chodzi inaczej, ale problem nadal występuje.

Edytowane przez scania1213

Opublikowano

Musisz zrobić logi

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor
9 minut temu, michcio1985 napisał:

Musisz zrobić logi

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 

Ok. Ale które grupy zrobić?

Opublikowano

Brd nie zareaguje na 100% gazu, 

Też byłem dociekliwy szukałem, 

Nowy egr, N75, przeplywka - Dpf wymieniony na uzywke ze 150tkm oryginalnego nalotu...

poprostu te szmaty tak chyba mają...

Zobacz jak jeździ na wył.klomatyzacji 

Ja jak chce po upalać to klima i ESP off 

Egr masz zaślepiony rozumiem... 

Edytowane przez SotoM

Opublikowano
  • Autor

Dpf i egr wywalony z kompa, dodatkowo egr zaslepiony bo i tak puszczal,  jeszcze muszę na lato zablokować chlodniczkę. 

Z ESP nie sprawdzałem, ale zerknę. A może problem tkwi w akcelerometrze?  

Jak sprawdzałem, to pedał gazu 1-2 cm przed końcem już jest w 99% 

Sonda lambda po wyrzuceniu dpf ma jakieś znaczenie? I czy ten n75 można zamienić z innym zaworkiem

Opublikowano
  • Autor

Co dodam, u mnie po wyczyszczeniu MAP semsora, auto przestało być takie mulowate na wlaczonej klimie. A z tego czujnika, po psiknieciu cx leciał czarny osad... Nawet nie chce wiedzieć jak to w środku wyglądało 

Opublikowano

Jak pedal wciśnięty do końca to ile pokazuje?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor
22 godziny temu, michcio1985 napisał:

Jak pedal wciśnięty do końca to ile pokazuje?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 

99%,  tyle że tak jak pisałem. 99% jest już 1-2 cm przed końcem ruchu pedału gazu.

Czy czujnik ciśnienia spalin może powodować ubytki mocy, jeśli auto już nie.ma.dpf? Wyczytałem coś takiego na forum VW, ale chłopaki nie dokonczyli tematu i nic się nie dowiedziałem...

Edytowane przez scania1213

Opublikowano

Jak dobrze usunięty DPF w kompie to czujnik ciśnienia spalin nie ma żadnego znaczenia bo go soft olewa.

99% i 2 cm przed końcem = tak ma być.

 

Opublikowano
  • Autor
8 minut temu, Pawelkiwi napisał:

Jak dobrze usunięty DPF w kompie to czujnik ciśnienia spalin nie ma żadnego znaczenia bo go soft olewa.

99% i 2 cm przed końcem = tak ma być.

 

Nawet przed usunięciem dpf był problem z tym gazem...

Czyli przynajmniej akcelerometr mogę wykluczyć. Jutro sprawdzę podcisnienie ile daje. Powinno być od vacum w stronę n75 0,9 a z n75 do vnt też 0,9?? 

I te logi, może dzięki nim wyjdzie problem..Tylko ten czas -.-

Opublikowano
Dnia 2.07.2017 o 18:11, scania1213 napisał:

Cześć Panowie.

Borykam się od momentu zakupu auta z dziwną przypadłością. Auto po dodania gazu w 100% przyśpiesza gorzej niż z gazem dodanym w 50-70%, po prostu czuć przy odpuszczeniu gazu że auto lepiej ciągnie. 

I teraz nasuwa mi się pytanie, co to może powodować..

Wyeleminowalem już egr i DPF więc to nie to, szczelność w układzie dolotowym jest, podcianieniowym także.

Jak czytałem,dowiedziałem się, że tu już przeplywka nie wpływa na moc i faktycznie, po odpieciu kostki zero reakcji. Więc co mierzy masę powietrza zasysanego?  Bo chyba przecież coś musi mierzyć dawkę powietrza.

Druga sprawa n75, próbowałem czyścić ale chyba źle złożyłem i buczy po zgaszeniu auta, czy zaworki od egr i klapy gaszacej dadzą radę sterowac vnt zamiast n75? 

Witam. 

Mam podobny problem z moim BRD.

Mam dpf i egr (niedawno zmieniony razem z chlodniczka).

Mianowicie lepiej sie zbiera na wpol gazie niz full.

Opublikowano
  • Autor
2 godziny temu, Adam87 napisał:

Witam. 

Mam podobny problem z moim BRD.

Mam dpf i egr (niedawno zmieniony razem z chlodniczka).

Mianowicie lepiej sie zbiera na wpol gazie niz full.

No to szukamy problemu razem :-) 

Opublikowano

Jeszcze myśle żeby zobaczyć potencjometr w pedale gazu. Może jest jakoś zanieczyszczony...

Tyle, że dopiero za 2 tyg będe w Pl więc dopiero coś wniose di tematu.

Edytowane przez Adam87

Opublikowano
  • Autor
Dnia 9.07.2017 o 12:08, Adam87 napisał:

Jeszcze myśle żeby zobaczyć potencjometr w pedale gazu. Może jest jakoś zanieczyszczony...

Tyle, że dopiero za 2 tyg będe w Pl więc dopiero coś wniose di tematu.

Pomysł nie głupi, tyle że jeśli było by coś nie tak, to ma Vagu nie dobjie do 99%. Tak sądzę bynajmniej 

Zastanawia mnie jeszcze, czy poprawa u tunera wyeleminiwala by tą dziurę.

Edytowane przez scania1213

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.