Jump to content
IGNORED

[B6 AVF] Łożysko koła tylnego


Maciej CIN

Recommended Posts

Witam!!!

Od niedawna jestem użytkownikiem A4 1.9 TDI 130 km w Avancie rok 2004. Od pewnego czasu w zakresie prędkości 50-90 km/h słychać jest w pojeździe odgłos dobiegający prawdopodobnie z lewej tylnej części auta. (ja bym to nazwał odgłosem organ). Dowiedziałem się, że prawdopodobną przyczyną jest uszkodzone łożysko lewego tylnego koła. Problem zaczyna się z ustaleniem czy jet to zwykłe łożysko czy zespolone z piastą. Ponadto przejrzałem na allegro i nie ma tam takiego łożyska. Czy jest ktoś na forum z taką dolegliwością niuni? Co sądzicie o wstępnej diagnozie??? Oczywiście mile wskazane jest miejsce z atrakcyjną ceną w którym mógłbym dokonać zakupu łożyska dobrej jakości. Pozdrawiam :a4fan:

Link to comment
Share on other sites

Jeśli to łożysko, to koło powinno tzw. latać. Sprawdź, spróbuj szarpnąć kołem czy poczujesz luz.

Link to comment
Share on other sites

Sprawdź najpierw te łożyska. Nie wiem co masz na myśli pisząc odgłos organ. Klocki, tarcze masz OK?

Link to comment
Share on other sites

Chodził mi o odgłos Hmm... buczenia organ - (układu powietrznego) tak jak przed mszą św w kościele. Po prostu tak mi się to skojarzyło. A co do klocków i tarcz to są spoko!!!

[ Dodano: 30-03-2007, 22:43 ]

Wymieniłem wreszcie łozysko z piastą koła tylnego. Jestem bardzo zadowolony, gdyż z tyłu pojazdu nie dobiegają żadne odgłosy wycia. Normalnie cisza jak makiem zasiał. Jeżeli ktoś będzie miał problemy z takim przypadkiem to mogę polecic goscia, który załatwił mi b. szybko i sprawnie za nieduże pieniądze Hmm... tak mi się wydaję oryginalne funkiel nówka łożysko. Facet handluje FAG-iem i SKF-em.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...