Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Łożysko koła tylnego


Maciej CIN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Od niedawna jestem użytkownikiem A4 1.9 TDI 130 km w Avancie rok 2004. Od pewnego czasu w zakresie prędkości 50-90 km/h słychać jest w pojeździe odgłos dobiegający prawdopodobnie z lewej tylnej części auta. (ja bym to nazwał odgłosem organ). Dowiedziałem się, że prawdopodobną przyczyną jest uszkodzone łożysko lewego tylnego koła. Problem zaczyna się z ustaleniem czy jet to zwykłe łożysko czy zespolone z piastą. Ponadto przejrzałem na allegro i nie ma tam takiego łożyska. Czy jest ktoś na forum z taką dolegliwością niuni? Co sądzicie o wstępnej diagnozie??? Oczywiście mile wskazane jest miejsce z atrakcyjną ceną w którym mógłbym dokonać zakupu łożyska dobrej jakości. Pozdrawiam :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to łożysko, to koło powinno tzw. latać. Sprawdź, spróbuj szarpnąć kołem czy poczujesz luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź najpierw te łożyska. Nie wiem co masz na myśli pisząc odgłos organ. Klocki, tarcze masz OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodził mi o odgłos Hmm... buczenia organ - (układu powietrznego) tak jak przed mszą św w kościele. Po prostu tak mi się to skojarzyło. A co do klocków i tarcz to są spoko!!!

[ Dodano: 30-03-2007, 22:43 ]

Wymieniłem wreszcie łozysko z piastą koła tylnego. Jestem bardzo zadowolony, gdyż z tyłu pojazdu nie dobiegają żadne odgłosy wycia. Normalnie cisza jak makiem zasiał. Jeżeli ktoś będzie miał problemy z takim przypadkiem to mogę polecic goscia, który załatwił mi b. szybko i sprawnie za nieduże pieniądze Hmm... tak mi się wydaję oryginalne funkiel nówka łożysko. Facet handluje FAG-iem i SKF-em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...