Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stukanie z tylnego lewogo koła, rdza.


markarr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Proszę o pomoc do dalej z tym robić...

Od 3 tygodni dobiega stukanie z tylnego koła (lewego). Dzisiaj odkryłem coś takiego ( :( ) i podejrzewam, że to jest źródłem hałasu :

20170713_180g56.jpg

Załączam również filmik :

https://youtu.be/a9StS7dGgoU

Pytanie moje brzmi co dalej ? Spawanie, wymiana ... ?

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Jest to mocowanie amortyzatora, już się dowiedziałem że jest to wymienne (można spawać jak jest w miarę zdrowe).

Dziwne, że nikt nie napisał co i jak, w końcu to forum A4....

 

Tylko co tam może tak stukać ?

Edytowane przez markarr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa znana chyba każdemu kto ma quattro. Musisz szukać na wymianę chociaż łatwo nie jest ale w swoich to już chyba nie masz co spawać. Nowe w serwisie ok 600 zł sztuka, na allegro też zwariowane ceny po 400 za sztukę. Ja znalazłem na forum audi80 100zł sztuka. Są takie same ale chyba lepszy materiał i nie gnija tak jak z a4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze quattro mam wiec mi sprawa obca ;) Szukałem na necie i cena na allegro 655 w ASO 715... szok :( Są jakieś pozżerane za 120pln ale to mija sie z celem naprawy (tam chyba już nic się nie pospawa).

Tak czy siak dzięki za odp.

 

ps. na forum audi80 nic nie mogę wyszukać.

Edytowane przez markarr
korekta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno te od b4 podejdą do a4 ? :
 

pierwsze foto b4 drugie a4

b4b4.jpg

a4.jpg

 

Po zdjęciu wydaje mi się że mocowania są rożnej szerokości i wysokości ?!

Edytowane przez markarr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejdą bo u siebie zakładałem tylko muszą być chyba po roku 93. Numer różni się jedną literą ale pasi bez problemu, a to co pokazałeś na pierwszym zdjęciu jest do ośki a nie do quattro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w sklepie moto mi powiedzieli, że pasują ale tylko i wyłącznie do wersji z przed "liftu". Wiec zostaje ASO...

Dzięki za szper11 za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocowanie (uchwyt) zmieniony, wiec jeśli coś ci stuka z tyłu (odgłos jak by dźwięk wydobywał się ze środka auta) to winny prawdopodobnie będzie ten uchwyt. O ile po ocenie wzrokowej widać na nim upływ czasu i rudą szmatę ;) koszt części 600-720pln w ASO. Robota 100-200pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę za późno zobaczyłem temat. Przerabiałem to niedawno u siebie. Część również zakupiłem w ASO - na internecie dostępne były elementy do naprawy (spawania) w kiepskim stanie za około 150-300pln. Stuki tak jak opisujesz markarr - jak by z bagażnika.

Śruby nawet w salonie niedostępne, ale stare u mnie były jeszcze w bdb stanie więc poszły na kolejny montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...