Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana butli LPG. Czy trzeba dodatkowo wymienić wielozawór?


EnJoy89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam mały problem. Oddałem samochód do gazownika ponieważ musiałem wymienić zbiornik LPG. Skończyła się homologacja i teraz się okazuje że jest do wymiany wielozawór bo mówi że nie pasuje do butli którą kupił. Mówi że jest jakiś Holenderski czy coś takiego i nie pasuje do butli na którą miał wymienić. Może mnie ktoś oświecić o co tutaj chodzi? Ile w ogóle kosztuje takie wielozawór? Nie znam się na tym a wiadomo jak mechanicy działają.

 

Pozdro.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy się domyślić jaką masz instalacje? Jaką butle miałeś do tej pory a jaką on kupił? Gazownik i nie może wymienić butli i kupić pasującej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy się domyślić jaką masz instalacje? Jaką butle miałeś do tej pory a jaką on kupił? Gazownik i nie może wymienić butli i kupić pasującej?


Nie wiem jaką miałem butle. Auto kupiłem i wiedziałem że to jest do zrobienia. I się pytam czy jest konieczna wymiana wielozaworu czy mnie robi w bambuko.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli kupił inną butle i fizycznie nie pasuje no to musi. Z prawnego punktu widzenia również trzeba zmienić wielozawór przy wymianie butli. Ale czy w dzisiejszych czasach problem jest kupić taką samą butlę lub znaleźć informacje w internecie na temat zamienników butli? Może jest konieczna wymiana, może nie. Gdybyś wiedział jaka butla stara była (producent, model, litraż) a jaka nowa to byłbym w stanie stwierdzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@prezesik18, auto było sprowadzone z Niemiec. Robił ta instalację i była inna butla włożona. Potem coś było że włożył ta pierwotną i skoczyła się homologacja (w Niemczech przecież jest na 20 lat homologacja) No to wymiana butli. I dziś do mnie dzwoni z takimi informacjami. Z tego co.wiem to butla miała 55 litrów. Bo też taką kupił. Że zdjęcia pewnie niewiele wyniknie.d946141110241da53c84c20c91d1db12.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednie moje a4 było z Włoch i tam była zakładana instalacja i butla, która miała homologacje włoską i UE. Na przeglądzie powiedział mi, że nie ma homologacji PL i nici ze stempelka (miałem wszystkie dokumenty z tej instalacji i butli). Co to za kraj ta Polska? Nie należy do UE?

Wymieniłem tylko butle, wielozawór został ten sam. U Ciebie jak taka sama butla to nie widzę sensu zmiany. Chyba że ma z 15-20 lat (napisałeś koniec homologacji na butle 20lat? samochód ma prawie od nowości gaz?), lub inny kształt ma butla, to mogą być inne wskazania poziomu napełnienia butli (da się z tym żyć).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...