Skocz do zawartości
IGNOROWANY

chlodzenie w 2.0 T


KubiaK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie czy w 2.0 TFSI istnieje jakas dodatkowa chlodniczka turbiny czy olej jest chlodzony te sama chlodnica co w silniku ?

I drugie pytanie czy te dwa boczne intercoolery, ktore sa w 2.0T sa chlodzone powietrze-powietrze czy moze jest tu juz obieg plynu chlodniczego jak w nowszych TSI ?

Dzieki za odp

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio nikt nie wie ? :P podejrzewam, ze nie ma zadnej dodatkowej chlodnicy a intercoolery sa chlodzone tylko powietrzem ale chcialem zeby ktos to potwierdzil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego płynu, zwyczajny IC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. A co do tego chlodzenia , mialem na mysli dodatkowa pompe wody (elektryczna), ktory wymusza obieg plynu chlodzacego PO wylaczeniu silnika ale z tego co wyczytalem na zagranicznych forach to w B7 takie cudo nie wystepowalo - dopiero w nowszych generacjach TFSI , zreszta w ETCE tez nic takiego nie widze , chyba, ze sie myle to niech mnie ktos wyprowadzi z bledu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra to zdjecie to ja tez widzialem w necie ale ktos to widzial na zywo w swojej B7 albo wie gdzie to jest zlokalizowane ? Ja tam niczego takiego nie widzialem a nie wiemy KTOREGO TFSI to dotyczy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok sam sobie odpowiem na swoje pytanie :grin: mianowicie dla potomnych , w vcds macie na pierwszym bloku pamiarowym (czyli silnik) tzw. coding: i podany numer , wedlug ross-techa i strony http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/2.0l_TFSI_(AXX/BGB/BPJ/BPY/BWA)

ostatni bajt mowi nam czy mamy 1 wiatrak , 2 wiatraki czy 2 wiatraki i dodatkowa pompe wody , ja mam koncowke 20 wiec mam po prostu standardowo 2 coolerki :)

Pozdro !

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...