Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z podświetleniem tablicy rejestracyjnej


Rometer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam drobny problem w b7 avant z podświetleniem tablicy rejestracyjnej. Mianowicie lampki się palą, ale podczas jazdy wyskakuje często i nieregularnie błąd spalonej żarówki od tablicy.

Jak się pewnie domyślacie, jak ten błąd pojawi się 30 razy na krótkim odcinku drogi to od tego pisku idzie szału dostać. Czasem przejadę 200 km i błąd zapali się dwa razy, a czasem na krótkim odcinku 30...

Zauważyłem, że gniazdo/listwa prawej lampki jest skruszała i cała się rusza, podejrzewam, że w tym problem, podkleiłem delikatnie poxipolem, żeby się nie ruszała ale nadal to samo.

Jak myślicie, czy winne jest właśnie gniazdo/listwa ? Gdzie możne je dostać ? Czy występuje zamiennik (pewnie cena w ASO powala)... No i jak się do tego dostać ? Wystarczy rozebrać tapicerkę klapy bagażnika i jakoś wykręcić te gniazda/listwę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podegnij blaszki i przeczyść je, zarówno w gniezdzie jaki i w lampce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, w lampkach już podgiąłem, spróbuję jeszcze w gniazdach, chociaż miałem wrażenie, że ich nie idzie ruszyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gniazdach nie idzie podgiąć blaszek. Rozebrałem klapę i muszę wymienić całą listwę z podświetleniem tablicy. Gniazda są skruszałe i popękane, stąd cały problem...

Wymiana tego to około 30 minut. Trzeba zdemontować tapicerkę klapy (do wykręcenia cztery wkręty: dwa na krzyżak w uchwytach do zamykania klapy, dwa torxy w schowku na trójkąt). Potem szarpiemy za uchwyty do zamykania klapy i po kolei będą wyskakiwać zatrzaski. Następnie w klapie są cztery nakrętki do odkręcenia na klucz 10 i jedna wtyczka do wypięcia. Po odkręceniu listwę podświetlającą wypychamy od wewnątrz (aha, trzeba zdjąć też tablicę rejestracyjną...).

Montaż oczywiście w odwrotnej kolejności :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...