Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Zarzuca tyłem


Peterka

Rekomendowane odpowiedzi

Filemon75, a co sie dzieje przy gwałtownym hamowaniu na śliskiej nawierzchni? rzuca samochodem na boki? w moim bardzo starym samochodzie miałem skrzywioną płyte, przy mocniejszym hamowaniu tył zawsze wyprzedzał mnie z prawej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak zahamuję na śliskim to tył zarzuca w prawo . Ale auto nie ma śladów wypadku , jak mechanior robił zawiechę i inne drobne naprawy to mówił że auto nigdy nie było robione . Stwierdził że zawieszenie , tłumik , filtr paliwa , pompa wodna są od nowości . Nie wiem jak amory , może tu leży przyczyna ? Po Świętach jadę na diagnostykę , zobaczę co powiedzą .

Byłem na sprawdzeniu , zbieżność i zawieszenie OK , Tylna belka też w porządku . Auto prowadzi się lepiej ale nadal jak wjadę tylnym prawym kołem na lód to tył zarzuca w prawo , jakby ono hamowało .

Amortyzatory 72 do 76 % , hamulce przód miały 60% różnicy w sile hamowania , tylne prawe koło hamowało , prawdopodobnie tłoczek nie odbija do końca . Problem rozwiązany , tylko ciekawe że z przodem coś nie tak a podczas hamowania auto nie ściąga . Do zrobienia hamulce i po sprawie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...