Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 1,9 TDI QUATTRO] opór przy ruszaniu na skręconych kołach


JacaG500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki dziwny objaw.
Jak ruszam ze skrzyżowania, obojętnie czy w lewo czy w prawo na skręconych kołach w dana stronę. To jest odczuwalny opór w napędzie, tak jakby była załączona blokada międzymostowa np w terenówce.
Czy to normalne w quattro, czy coś jest nie halo ??
Miał lub ma ktoś z was taki objaw?

Pozrawiam
JACA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam to samo, ostatnio się nasila. Wymieniłem olej w skrzyni biegów i sprzęgło. Bez zmian. Najprawdopodobniej kończy się centralny mechanizm roznicowy (torsen) i robi się efekt zablokowania napędu. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem, ze ten mechanizm jest nie do zdarcia? Moje autko ma dopiero 208tys oryginalnego przebiegu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem, jak tylko wrócę z urlopu zagłębie temat wymiany mechanizmu roznicowego, napiszę jaki będzie efekt. Puki co zrobiłem 1500km. Po wymianie oleju (Chorwacja), wszystko działa bez zmian. Unikam mocnego ruszania na skreconych kołach pod dużym obciążeniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, Jestem ciekaw jaki będzie efekt i czy to jest właśnie to?
Ja jeszcze myślałem, czy to nie jest jakiś luz na półosiach? Ale też bardziej obstawiam na ten mechanizm. Musze zobaczyć na Alledrogo, po ile takie mechanizmy stoją...

Widzę nikt poza Tobą oniemiał takie objawu, bo jakoś cisza w temacie. Zero pomocy... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luz na polosiach to na pewno nie jest. Zużyte przeguby inaczej się objawiaja i znacznie dłużej się zużywają, dłużej trwa nasilanie się objawów - przede wszystkim występują wówczas wibracje. U mnie wystąpiło to po zrobieniu 2-3 tys. Kilometrów. Nic nie wibruje, Audi lata do 250 nawet i jest spokój. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...