Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

dayd_4

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez dayd_4

  1. Tak, na pewno miał za duże opony. Nie pamiętam modelu. Na pewno były to opony kierunkowe.
  2. Opony to temat rzeka. Opowiem Ci historię. Zanim kupiliśmy tą Eskę, chłop nas tak przewiózł, że chyba do końca życia tego nie zapomnę. Sytuacja miała miejsce na Słowacji, Jożin z Bażin przyjechał po nas Maserati, a na podwórku miał jeszcze jakieś Ferrari, itp. fury, więc wzbudzał zaufanie - raczej świadomy kierowca. Jedziemy na jazdę próbną S4 DTM Na takim ślimaku kilkupasmowym, gdzieś tam, na tej Słowacji, dosłownie to był taki nawrót 180 stopni - zbliżamy się dosyć szybko do tego ślimaka, normalny ruch miejski, jakieś auta dookoła, jak to na obwodnicy - dojeżdżamy do tego nawrotu, i normalnie tutaj każdy zaczął by hamować i tego właśnie się spodziewaliśmy z @HOLMATRO,a Jożin zamiast na hamulec, to gaz w podłogę, Eska bokiem, ja mordą przykleiłem się do szyby - przeciążenie boczne było jak w samolocie, lubię szybko jeździć i nie pierwszy raz wpadałem szybko w zakręt, ale tym razem myślałem, że to już będzie koniec, a Jożin - w japonkach z uśmiechem na twarzy, elegancko, bez żadnej walki, delikatnie skręcił kierownicą w lewo i przeciągnął Eskę lekkim uślizgiem przez cały ten łuk. Ależ to musiało wyglądać z zewnątrz!!!!!!!!! Byłem pod niesamowitym wrażeniem, co potrafi ten konkretnie napęd z Rsa... i opony... A dlaczego o tym piszę? Bo właśnie to były TOYO... Osobiście nie preferuję japońskich opon, bo są dosyć twarde. Na swoim Audi miałem kilka modeli opon, w ciągu tych 7 lat eksploatacji, w tym 2 sezony Yokohama Advan Sport 101. Ostatecznie zakończyłem testy na Pirelli PZERO (w normalnym rozmiarze, bez żadnych naciągów!!) i byłem mega zadowolony, fajnie kleiły. Teraz szwagier @HOLMATROdo Boxstera też sobie je kupił i bardzo jest zadowolony z przyczepności. Ja z kolei w swoim Boxsterze mam obecnie Continentale i kompletnie nie kleją. Osobiście, do każdego swojego samochodu, jak tylko będę musiał zmienić opony, będę zakładał Pirelli PZERO. Do mojego stylu jazdy i moich aut, uważam że są najlepszym kompromisem. Ogólnie to bardzo rozległy temat, bo opony trzeba dobrać do wagi auta, stylu jazdy, dróg, warunków pogodowych, itp. itd. Jakiej opony byś nie wybrał, to zawsze będzie to jakiś kompromis. Ale co ten Jożin wtedy na tych TOYO odstawił, to będę pamiętał do końca życia.. Pozdr
  3. Sprawdź sobie najlepiej jaka jest specyfikacja producenta. Może 245/40 jest dopuszczalne w Esce. Z tego co kojarzę, to trochę "duże" były te opony, a Jożin coś chyba na wyrost tam ubrał. A to Ty jesteś nowym nabywcą?? To Gratuluję. Fajna furka. Sporo wspomnień.
  4. Nie no 245/40R18 to będziesz miał "balon", to prowadzenie będzie żadne, zwłaszcza na feldze 8J. Absolutnie nie idź w tą stronę. Przy 8 calowej feldze nic bym nie kombinował. 225/40R18 tak chyba zaleca producent i tak bym zostawił. Ewentualnie (tak jak ja miałem) 235/40R18 - też dopuszczony rozmiar przez producenta, troszkę wygodniej, ale też dobrze auto się prowadzi, nie będzie jeszcze zbyt "gumowe". 245/40 będzie duuużo większą oponą (obwód koła). No i za szeroką na 8 cali, rozleje się na feldze i auto będzie stabilne jak Polonez. Pozdr!
  5. Szanowni, zamykam temat. Po ponad 7 latach i przejechaniu 107260km. sprzedałem swojego BEXa. Mówią, że jeśli się nie obracasz za swoim samochodem po jego zamknięciu, to masz zły samochód - ja chyba miałem właściwy, bo zawsze się obracałem...A każdy kilometr, zawsze dawał mi frajdę, bardzo lubiłem nim jeździć. Łezka się w oku kręci - mnóstwo wspomnień, mnóstwo godzin pracy przy nim, mnóstwo pieniędzy i mnóstwo szybkich kilometrów, ale jak pisał Adam Asnyk: "Trzeba z żywymi na przód iść, po życie sięgać nowe: A nie w uwiędłych laurów liść z uporem stroić głowę!" Jest też mała satysfakcja, ponieważ oddałem samochód gotowy do jazdy, doprowadzony do stanu, w jakim mi się najbardziej podobał, nawet założyłem nową oryginalną dokładkę Cupra do sprzedaży, do tego poszedł w ręce pasjonata. Oby kolejnemu właścicielowi dawał tyle samo frajdy i oby służył mu równie wdzięcznie jak mi. Ponieważ nowy właściciel zdecydował się nie kontynuować wątku tutaj na forum, ani nie zakładać swojego - niniejszym wątek Black BEX quattro uważam za zamknięty. Dziękuję wszystkim za wspólne lata, za komentarze i obserwowanie wątku Pozdro quattro fani!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Gdyby ktoś był ciekawy, na co zamieniłem BEXa, oto moja nowa zabawka, która daje jeszcze więcej emocji: Alfa Romeo Giulia Ti Sport Carbon Q4:
  6. Witajcie! Parę fotek z wiosennej wymiany oleju i opon. Jak zwykle Liqui Moly 5W40 Hightec, oponki Pirelli PZERO z poprzedniego sezonu Tym samym uważam Audi za przygotowane technicznie do sprzedania... Lada dzień wrzucę odpowiedni post na FB i tutaj. POZDR!
  7. To polecam zwiększyć budżet kilkukrotnie...
  8. I to jest mądrość @Langista! Chcesz się oglądać za samochodem jak z niego wysiadasz - kup audi na wypasie. Być może będziesz tylko się za nim oglądał, jak stoi na parkingu... Chcesz kupić auto rozsądne - kup sobie Fabię 2 1.4 MPI, załóż gaz i się śmiej z kosztów eksploatacji. (Ale z Ciebie niestety też śmiać się będą)
  9. Jeśli decydujesz się na auto klasy premium i masz odłożone kilkanaście tysięcy złotych, kup za 2/3 posiadanych środków. Nigdy za wszystkie! Tylko 1.8T
  10. A już mi się nie chce kombinować. Chyba go sprzedam na wiosnę.
  11. Czyli, kupić kolejny zestaw Fi 100, ale skośne tym razem???
  12. Zawsze mogę założyć z powrotem 100mm Leżą i czekają
  13. Wrzucam fotę po lakierowaniu. W końcu udało się złapać moment, gdy auto jest czyste , czyli prosto z myjni
  14. Ładnie to usiadło, ładnie ta felga leży na B6 Próbowałem na swoim 16, 17, 19 i 18 cali. Na 19tkach przejeździłem 3 sezony i po zmianie na 18 tki, uważam, że to jest optymalne rozwiązanie. Jeszcze nie jest za twardo, jeszcze dobrze się prowadzi, jeszcze jakoś wygląda Pozdr
  15. Tak, ale ja miałem proste końcówki. Znudziły mi się. Z resztą dawno nie wkładałem kasy Jakby co, 100 jeszcze mam, więc mogę zawsze wrócić do nich
  16. Jak w końcu uda się złapać czyste auto, to wrzucę foty jak po lakierowaniu wygląda. Po paru latach patrzenia na końcówki wydechu fi 100, zmieniłem na fi 90 No i w sumie nie wiem czy to dobry pomysł był...
  17. Witajcie! Jak już mechanicznie nie mam co wymyślić, to może jakieś lakierowanie??? Ostatnio wziąłem się wreszcie za zaprawki skaleczeń, które powstały w ciągu roku. Nie mogłem już na nie patrzeć więc pomimo niesprzyjającej aury, polakierowałem kilka elementów: Zderzak przedni, błotnik lewy przód, tylna klapa i listwa pod klapą. Zdjęcia z prac:
  18. Kilometry lecą, auto się nie psuje, nuda w temacie... Zalałem ostatnio Millersa 5W40, za namową klienta, który jest dystrybutorem tegoż oleju. Żeby było ciekawiej, najpierw zrobiłem wymianę w Boxsterze. I po wymianie z Liqui Moly na Millers silnik zaczął wyraźnie głośniej pracować, więc zmuszony byłem zlać 9 litrów oleju w kanał. Zobaczymy jak będzie w BEXie Pozdro!
  19. dayd_4 odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Hej. Odezwij się do mnie na priv, w połowie października.
  20. A masz bi xeneon? Bo do długich u mnie jest H7 i Bixenon. W takim razie będzie świecić tylko H7, a bix nie? Dzięki za odpowiedź.
  21. Też tak kiedyś miałem w poprzednim aucie. Niby miało być 30%, a mimo wszystko potrafili mi błyskać światłami z przeciwka. Teraz mam w halogenach, ale to nie najlepsze rozwiązanie dla policji.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.