Treść opublikowana przez dayd_4
-
[a4 b6] Audi exclusive fajna wersja na projekt
-
[a4 b6] Audi exclusive fajna wersja na projekt
Ale piękny ten środek w tym kolorze!!!! Mega mi się podoba. Jak byś wpadł na jakiś dziwny pomysł o zmianie na inny, to daj znać koniecznie.
-
Black BEX quattro 225KM/345Nm by Gregor10/FULLLL/Milltek/Vfiz/Brakes-345/300/ATS GTR908/KierownicaRS
Ostatni serwis 2022 roku: 258000km Z rzeczy przyjemnych: Wymiana oleju z filtrami, standardowo już Liqui Moly 5W40 High Tech i wszystkie filtry Przy okazji wyszły dwa kwiatki Przepalona plecionka (znaczy się tłumik drgań) i prowadnica zacisku tylnego. O ile prowadnicę zacisku ogarnąłem w pół godziny - wymiana gumek wraz z czyszczeniem, to już z plecionką wydechu poszło gorzej 3 godziny walki z tematem, samo spawanie zajęło mi 5 minut, ale ten dostęp do śrub przy DP ... Nie polecam nikomu! Jak ktoś wam zaproponuje 200zł za robotę, to oddajcie to komuś w cholerę Przy okazji wymieniłem poduszki silnika, bo najprawdopodobniej one były przyczyną śmierci plecionki (zrobiłem na niej prawie 100000km) Pozdro maniacy!!! Foto:
-
Black BEX quattro 225KM/345Nm by Gregor10/FULLLL/Milltek/Vfiz/Brakes-345/300/ATS GTR908/KierownicaRS
Dobre pytanie. Ale nawet jeśli , to opona premium więc powinna chyba to wytrzymać...
-
Black BEX quattro 225KM/345Nm by Gregor10/FULLLL/Milltek/Vfiz/Brakes-345/300/ATS GTR908/KierownicaRS
Dzisiaj miałem okazję podotykać Vredestein Vintrac PRO (chłopaki składali nowy zestaw do nowego auta), i powiem ci, że w 18 calach też ta mieszanka była bardzo bardzo miękka, opona wyglądała na bardzo solidną, bieżnik był bardzo wysoki - co też już nie jest takie oczywiste w nowych!!! oponach. Dla porównania (też z dzisiaj) Bridgestone zimowy, rocznik 2020 (na jednym z aut, które dzisiaj sprzedawałem) niby wysoki bieżnik, a opona z plastiku!!, do tego sparciała guma. Aż wstyd, nie stara opona, wysoki bieżnik, marka premium, a opona śmietnik...
-
Black BEX quattro 225KM/345Nm by Gregor10/FULLLL/Milltek/Vfiz/Brakes-345/300/ATS GTR908/KierownicaRS
Nie miałem okazji polatać za dużo po śniegu, ale zrobiłem jedną górską krętą trasę tak na ostro, po zmrożonym asfalcie, szadzi, mokrym, itd. i "trzymanie" było bardzo zadowalające. Szedł jak po sznurku. Na autostradzie jest cicho. Mieszanka jest miękka (zamówiłem Pirelli i oddałem bo było bardzo twarde, zdj. niżej)
-
Sprężyny zwykłe czy wzmocnione?
Jest sens zakładać wzmocnione. Tylko na zamiennikach, auto może stać jak koza. Poszukaj sobie używanych, oryginalnych na forum o wyższej klasie wagowej i po sprawie.
-
Stłuczka w tył a4 b7 1.8t 2005
No i zwróć uwagę na linię dachu, samochód oberwał dosyć wysoko, zawiasy pokrywy bagażnika mogły przenieść siłę na poszycie dachu, wnękę pokrywy bagażnika u góry, itd.
-
Black BEX quattro 225KM/345Nm by Gregor10/FULLLL/Milltek/Vfiz/Brakes-345/300/ATS GTR908/KierownicaRS
Pany, idzie zima, jak tam wasze fury, już na zimówkach???? Ja założyłem dopiero w piątek Wpadł nowy 235/40R18 Nokian Poniżej foto z porównaniem z letnim Pirelli PZERO 245/35R18 Życzę wam dużo śniegu tej zimy!
-
Black BEX quattro 225KM/345Nm by Gregor10/FULLLL/Milltek/Vfiz/Brakes-345/300/ATS GTR908/KierownicaRS
Spoko, ja akurat i tak miałem nowy zestaw spinek
-
Black BEX quattro 225KM/345Nm by Gregor10/FULLLL/Milltek/Vfiz/Brakes-345/300/ATS GTR908/KierownicaRS
A jak je posmarować przed demontażem tapicerki????
-
Black BEX quattro 225KM/345Nm by Gregor10/FULLLL/Milltek/Vfiz/Brakes-345/300/ATS GTR908/KierownicaRS
Siema panowie Ostatnim czasem mało tu się dzieje. Niestety teraz muszę czas i środki dzielić też na inne zabawki I tak oto, ostatnio znalazłem chwilę, żeby w końcu wymienić ramkę szyby drzwi kierowcy. Już chyba od dwóch lat tak mi spuchła, skorodowała, że aż przykro było patrzeć na "wrzoda" jaki się pojawił na samym dole. Poniżej foto z wymiany. Jakby ktoś chciał wziąć się za tą robotę, podpowiadam, zaopatrzcie się wcześniej w komplet spinek na drzwi Pozdro i dużo radości z pasji
-
Black BEX quattro 225KM/345Nm by Gregor10/FULLLL/Milltek/Vfiz/Brakes-345/300/ATS GTR908/KierownicaRS
Włosy się porobiły jak zastosowałem maszynę do polerowania. Rzep tak narobił, jak chciałem "wytrzepać" z niej piasek.
-
Black BEX quattro 225KM/345Nm by Gregor10/FULLLL/Milltek/Vfiz/Brakes-345/300/ATS GTR908/KierownicaRS
Panowie, w ramach pucowania samochodu, udało mi się doprowadzić podłogę bagażnika do normalnego stanu (Nigdy nie stosuję żadnych mat, po prostu używam bagażnika, nie dbając za bardzo o niego) Zobaczcie na to:
-
Black BEX quattro 225KM/345Nm by Gregor10/FULLLL/Milltek/Vfiz/Brakes-345/300/ATS GTR908/KierownicaRS
Wstyd mi, bo fura stoi już drugi tydzień nie przepalana i brudna jest strasznie
-
Black BEX quattro 225KM/345Nm by Gregor10/FULLLL/Milltek/Vfiz/Brakes-345/300/ATS GTR908/KierownicaRS
@qlimazz dopiero teraz zauważyłem, że dodałeś bardzo mądry komentarz. Widać że ogarniasz dobrze temat. Mało kto kuma o co w tym chodzi. Każdy tylko: gleba!, naciąg!
-
Problem z kołami audi a4 b7 quattro (krzywy wózek?)
Zależy od skali uszkodzeń, może jest źle zrobiona naprawa blacharska. Jeżeli jest wszystko ponaciągane tak jak trzeba i powymieniane na "proste", to zostaje Ci jeszcze regulacja tylnej ramy pomocniczej, tzw. kołyski. Jest tam spory zapas i może być krzywo skręcona. Swoją drogą jak ktoś zrobił ustawienie geometrii????
-
Black BEX quattro 225KM/345Nm by Gregor10/FULLLL/Milltek/Vfiz/Brakes-345/300/ATS GTR908/KierownicaRS
Tym samym padł pomysł, żeby może pożegnać się z BEXem...
-
Koła do a4 b7
Wypowiem się w jego imieniu, bo zajęty jest pewnie. Nic mu nie tarło. Ale samochód prowadził się "betonowo". Tak na serio, jak dobierzesz wszystkie parametry jak trzeba, to nic nie powinno ocierać. Ale musisz dobrać dobrze ET, szerokość felgi, rozmiar opon i nastawy zawieszenia
-
Tarcie o błotniki
Jak przesadziłeś z ET to nic ci nie pomoże. Nawet najtwardsze sprężyny się uginają, więc co byś nie założył, przy takim ET będzie ci tarło na dołkach.
-
Black BEX quattro 225KM/345Nm by Gregor10/FULLLL/Milltek/Vfiz/Brakes-345/300/ATS GTR908/KierownicaRS
Pany, wrzucam foto nowego nabytku, bo nic w wątku się nie dzieje. Trza coś ruszyć, napiszcie, co myślicie o takim zakupie:
-
[Tuning] A4 B7 1.8T Quattro
Czyli trafiłeś los na loterii Niech dzielnie służy Ci dalej
-
[Tuning] A4 B7 1.8T Quattro
Zatem powodzenia
-
[Tuning] A4 B7 1.8T Quattro
Na seryjnym turbo takiej mocy nie osiągniesz, na turbo z BEX też nie. Te turbinki są za małe i nie są w stanie przepompować potrzebnej ilości powietrza. Na taką moc tylko hybryda, czyli loteria, albo oryginał z 2,0 TFSI czyli 10000zł nie twoje.
-
Black BEX quattro 225KM/345Nm by Gregor10/FULLLL/Milltek/Vfiz/Brakes-345/300/ATS GTR908/KierownicaRS
Dokładnie tak jak napisał @qlimazz. Te ATSy mają 9 cali szerokości. Na 225 jest naciąg. 245 to minimalna szerokość opony żeby to normalnie i sportowo wyglądało i jednocześnie maksymalna szerokość dla nadkoli i zawiechy przy tych parametrach felgi. O spalanie się nie martw, te koła ważą mniej niż każde zwykłe 18tki nawet na 225...