Treść opublikowana przez dayd_4
-
[B6 AVF] LY7W | S-line | BIX | DRL CLH | PDC | 1BV+talerze B5 | 320/288 | Quattro|BBS RS861 19' custom|GTC1549|FMIC
Zapytałem, bo mam u siebie zaprogramowane halogeny, że świecą się cały czas jako dzienne. Jeżdżę tak już kilka lat, ale wolałbym mieć dzienne w długich, a mam bixenon. Dlatego jestem ciekawy jak masz to rozwiązane u siebie.
-
[B6 AVF] LY7W | S-line | BIX | DRL CLH | PDC | 1BV+talerze B5 | 320/288 | Quattro|BBS RS861 19' custom|GTC1549|FMIC
Hej. Możesz tak na szybko podpowiedzieć jak ogarnąłeś temat DRL u siebie? Pozdr.
-
Fotele kubełkowe z homologacją drogową
Panowie, jak w temacie: Od dawna chodzi mi po głowie pomysł na wrzucenie do środka jakichś sportowych foteli kubełkowych, z homologacją drogową. (Zdjęcie mojego obecnego wnętrza poniżej). Pytanie: Czy ktoś z was coś takiego już zrobił, jeśli tak, wrzućcie foty i podzielcie się opiniami jakie fotele zastosowaliście, jak je zamontowaliście, jak kwestia przeglądów rejestracyjnych czy kontroli policyjnych. Generalnie inspiruje mnie Ben Thomas ze swoim S4 i jego wnętrze: Pozdrawiam i czekam na komentarze
- Black BEX quattro 225KM/345Nm by Gregor10/FULLLL/Milltek/Vfiz/Brakes-345/300/ATS GTR908/KierownicaRS
-
Jaki olej do skrzyni biegów w Audi?
Ja wlałem Millers Oils 75W90 XF Premium - zdążyłem już przetestować i zdecydowanie polecam, skrzynia biegów pracuje zdecydowanie lepiej. Pacjent: 1.8T quattro BEX 2004, skrzynia FUB
-
Black BEX quattro 225KM/345Nm by Gregor10/FULLLL/Milltek/Vfiz/Brakes-345/300/ATS GTR908/KierownicaRS
Szanowni, chcę się pochwalić kolejną czynnością, którą wykonałem - mianowicie wymieniłem olej w skrzyni biegów i dyferencjale. Za namową mojego klienta, który jest dystrybutorem marki Millers Oils, zalałem do skrzyni i dyfra olej 75W90 Millers XF Premium, widoczny n foto. Powiem Wam, że dawno temu, jak wymieniłem olej w skrzyni na Castrola, efekt był na tyle zły, że zlałem go z powrotem i nalałem oryginalny stary olej. Natomiast teraz, po zalaniu Millersa, od razu poleciałem w trasę i czuć różnicę w pracy skrzyni biegów. Biegi wchodzą lepiej, płynniej, nawet po dobrym zgrzaniu oleju. Zrobiłem swoim BEXem już 100 tyś.km. więc czuję każdą różnicę w pracy podzespołów. Jeśli się zastanawiacie co nalać - zdecydowanie polecam ten olej.
-
Klapa USA z EU Fotostory
Blenda jest taka sama. Wystarczy się pochylić i zobaczyć, że w zwykłej wersji EU blenda oświetleniowa jest krótka. Więc zostaje.
-
Black BEX quattro 225KM/345Nm by Gregor10/FULLLL/Milltek/Vfiz/Brakes-345/300/ATS GTR908/KierownicaRS
Na razie mi wystarcza. Ale jak coś się zacznie dziać z turbo, to wówczas założę nowe od 2.0 TFSI i program.
-
Black BEX quattro 225KM/345Nm by Gregor10/FULLLL/Milltek/Vfiz/Brakes-345/300/ATS GTR908/KierownicaRS
Długo odwlekałem ten temat, bo to sporo kasy, a mam też 3 inne pożeracze pieniędzy i muszę wybierać, kiedy w którego inwestować Teraz zostało mi jeszcze frontowego Icka kupić, planuję też polakierować kilka elementów, może w czerwcu..
-
Black BEX quattro 225KM/345Nm by Gregor10/FULLLL/Milltek/Vfiz/Brakes-345/300/ATS GTR908/KierownicaRS
Siemano szanowni Zastanawiam się, czy ktoś jeszcze zagląda tutaj, czy ktoś w ogóle jeszcze jeździ B6! Chyba wszyscy już dawno się przesiedli na B8 Tak czy siak, ja uparcie dalej wkładam serce i pieniądze w swojego BEXa! Dzisiaj zamontowałem od dawna wyczekiwany zestaw tylnych hebli od Audi S4 Oryginalny komplecik poddałem piaskowaniu i polakierowałem, do tego wpadły nowe Tarcze hamulcowe BREMBO i klocki hamulcowe ATE Ceramic, zregenerowałem też od razu zaciski. Całość wygląda tak:
-
A4 B6 1.8T quattro - powrót do seryjnego układu wydechowego
Przykra sprawa z tymi decybelami. A nie miałeś możliwości założenia jakiegoś DB killera?
-
Black BEX quattro 225KM/345Nm by Gregor10/FULLLL/Milltek/Vfiz/Brakes-345/300/ATS GTR908/KierownicaRS
Siema! Dawno nic nie wrzucałem, cała uwaga ostatnio idzie w Boxstera, nawet wpadł nowy felunek, a tym czasem w BEXie wpadł wczoraj nowy rozrząd Na liczniku 263000km. więc 88000km przejechane na poprzednim Contitech. Stan po demontażu był zadowalający, powoli było widać puszczanie uszczelniacza na pompie wody. Pozdro!
-
[A4 B6 Cabrio] adiego
- Black BEX quattro 225KM/345Nm by Gregor10/FULLLL/Milltek/Vfiz/Brakes-345/300/ATS GTR908/KierownicaRS
- Black BEX quattro 225KM/345Nm by Gregor10/FULLLL/Milltek/Vfiz/Brakes-345/300/ATS GTR908/KierownicaRS
-
1.8t Quattro Tył siedzi znacząco względem przodu
Dziękuję My sobie tu gadamy, a co tam autor @D4wek zaradził w temacie???
-
1.8t Quattro Tył siedzi znacząco względem przodu
Znajdź różnicę na tych dwóch zdjęciach... Generalnie nie tylko chodzi o to jak usiadł po założeniu LPG, ale jak "uginały się" oryginalne sprężyny pod wpływem większego (na stałe) obciążenia, względem obecnych sprężyn widocznych na drugim zdjęciu. (Czyli dalej upieram się przy tym jak ważna jest klasa wagowa sprężyn)
-
1.8t Quattro Tył siedzi znacząco względem przodu
Nie powiedziałem że tak nie jest, może i ma zły zestaw założony. Ale też nie wypowiadam się jako pewnik, że ma zły zestaw, bo tego nie wiem! Przerabiałem PODOBNE zagadnienie w swoim samochodzie, i chciałem podzielić się swoim doświadczeniem z autorem. Nie piszę jako pewnik że ktoś coś ma, albo, że tego nie ma, bo akurat u mnie tak było, tylko opowiadam swoją walkę z tematem i co najważniejsze - podaję rozwiązanie mojego, podobnego problemu. "Kolego, butlę LPG masz za tylną osią" - FAKT "Sama swoje waży, do tego jak ją zatankujesz, to bardzo obciąża to tył samochodu. " - FAKT (celowo nie podaję tutaj danych liczbowych)! "Do tego jeśli jeszcze masz sporo benzyny i "nie wiadomo jakie amortyzatory i sprężyny", to masz już odpowiedź dlaczego tak to wygląda." - FAKT - wskazałem, że mogą być źle dobrane sprężyny i amorki i że na problem może mieć wpływ składowa tych kilku czynników. "Też mi usiadł tył po założeniu LPG i to nie od razu!" - FAKT niezaprzeczalny "Wymień sprężyny tylne na twardsze, z wyższą klasą wagową i to ci załatwi temat." - FAKT - Osobiście tego doświadczyłem "Ja tak zrobiłem i jest igła, zarówno wygląd jak i prowadzenie." - FAKT Pozdr!
-
1.8t Quattro Tył siedzi znacząco względem przodu
Dlatego też niektórzy producenci samochodów do "fabrycznego" zestawu LPG dokładają inne sprężyny, lub dodatkowe wkładki do sprężyn.
-
1.8t Quattro Tył siedzi znacząco względem przodu
Bo widocznie miałeś inne sprężyny. Wystarczy, że masz wyższą klasę wagową od kogoś innego i u ciebie nie obniży się tył, a u kogoś obniży. Przecież to jest kwestia twardości sprężyn!
-
1.8t Quattro Tył siedzi znacząco względem przodu
Kolego, butlę LPG masz za tylną osią. Sama swoje waży, do tego jak ją zatankujesz, to bardzo obciąża to tył samochodu. Do tego jeśli jeszcze masz sporo benzyny i "nie wiadomo jakie amortyzatory i sprężyny", to masz już odpowiedź dlaczego tak to wygląda. Też mi usiadł tył po założeniu LPG i to nie od razu! Wymień sprężyny tylne na twardsze, z wyższą klasą wagową i to ci załatwi temat. Ja tak zrobiłem i jest igła, zarówno wygląd jak i prowadzenie. Pozdr!
-
[A4 B6 Cabrio] adiego
@adigo napisz proszę jak sytuacja z podłożoną pod tablicę z przodu drugą, czystą tablicą. Nikt się nie czepiał? Pytam, bo też kupiłem czystą blachę, tzn. tylko z paskiem niebieskim i chciałem zrobić tak samo jak ty, żeby z daleka nie rzucało się w oczy policji i żeby unikać niepotrzebnych kontroli policyjnych. I puki co nie założyłem jej jeszcze. Pozdr!
-
Black BEX quattro 225KM/345Nm by Gregor10/FULLLL/Milltek/Vfiz/Brakes-345/300/ATS GTR908/KierownicaRS
Tak zrobiłem w swoim Porsche ostatnio, ale tam jest auto oryginał, tutaj wolę nie robić przypału, bo jak już mnie zatrzymają z taką przeróbką, to wezmą się też za kilka innych rzeczy
-
Black BEX quattro 225KM/345Nm by Gregor10/FULLLL/Milltek/Vfiz/Brakes-345/300/ATS GTR908/KierownicaRS
Tak zrobię na wiosnę, bo nie mogę się zebrać do tego już kilka lat. Jak ktoś ściągał przedni zderzak, to wie o czym mówię
- Black BEX quattro 225KM/345Nm by Gregor10/FULLLL/Milltek/Vfiz/Brakes-345/300/ATS GTR908/KierownicaRS