Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki silnik najlepszy do Audi A4 B6?


Kubusio827493

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Chciałbym zakupić Audi A4 B6 i nie wiem jaki silnik. Nasłuchałem się już tylu informacji i nie wiem naprawdę co wybrać. Rozmyślam się nad 1.6MPI, oraz 1.8T 150KM. (Tylko benzyna) Jestem dopiero młodym kierowcą który ma 14tyś na samo auto (nie liczmy już w tym wymianu oleju, oraz filtrów). Auto ma służyć na dojazdy do szkoły 15KM w jedną stronę i na weekendy 100KM. Na razie auto na około 5 lat max potem będę zmieniał. I teraz tak nasłuchałem się o 1.6mpi że nie jedzie, strach mijać z tym silnikiem itp, ale że jest oszczędny i mało awaryjny. Odnośnie 1.8T 150KM nasłuchałem się że do 14k kupię trupy zajechane przez sebixów. I że kupie za 14k i będę dokładał do tego samochodu, ale znów ten silnik jest dynamiczny i dobry pod LPG. Z góry zaznaczam że powyżej silnika 1.8 nie szukam. Max  2.0. A do tej audi 2.0 ALT nigdy w życiu nie wezmę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego B6 byś nie kupił, będziesz do niego dokładał, ze względu na wiek i wysokie przebiegi. Nic nie jest wieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zalezy Ci kompletnie na osiagach to 1.6 moze Cie zadowoli ale wcale to mało nie pali i też lubi pić olej. 1.8t w serii też nie jedzie więc osobiście 1.6 sobie nie wyobrażam.

Jak było napisane wcześniej, to są w 90% wyjeżdżone padła, a jak coś jest w b. dobrym stanie to się ceni. Porównując swoje b6 do tych "perełek", które widziałem po 20-25 tys to swoje bym musiał ogłosić za 40😂 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli decydujesz się na auto klasy premium i masz odłożone kilkanaście tysięcy złotych, kup za 2/3 posiadanych środków. Nigdy za wszystkie!

Tylko 1.8T:buhaha::a4fan::quattro:

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kubusio827493 napisał(a):

 I teraz tak nasłuchałem się o 1.6mpi że nie jedzie, strach mijać z tym silnikiem itp, ale że jest oszczędny i mało awaryjny.

 

To jest największa bzdura że 1.6 MPI to oszczędny silnik - bzdura powielana tysiące razy, miałem przyjemność posiadać Audi A4 B7 z 2007 roku z silnikiem 1.6 102konie, jak go kupowałem to oczywiście nie liczyłem na dynamikę, myślałem po prostu że będzie służył ekonomicznie tanio itd.

Guzik prawda auto miało 130tkm potwierdzone serwisami w bazie i książce serwisowej i co się okazało że połyka olej litrami i na wolnych obrotach jak postoi to puszcza chmurę dymu czyli wiadomo co to oznaczało że STANĘŁY pierścienie olejowe, oczywiście zabiło to katalizator, poprzedni pierwszy właściciel zmieniał olej co 25-30tys km i oto efekty, udało mi się na szczęście dość tanio naprawić silnik, bo pewien mechanik po godzinach w domowych warunkach zrobił mi te pierścienie, jakieś gumki na trzonkach czy coś, parę nowych rzeczy oczywiście świece i inne wyszło blisko 3000zł. Problem z dymieniem i spalaniem oleju nie powrócił lecz zostałem z checkiem bo przecież kat się zużył bo był w nim olej silnikowy. Druga sprawa to ten silnik NIE jest oszczędny jeśli chodzi o spalanie mi w A4 B7 palił najmniej 10 litrów benzyny na 100km wiec dla mnie to nie jest akceptowalne bo najczęściej mi palił 12-13 litrów, miałem koła 17 cali opony seryjne 235/45. Wiec gdzie tu logika? Takie spalanie mają auta z silnikiem 2.5 litra i przynajmniej lepiej przyspieszają niż te 1.6. No i tyle było mojej przygody z 1.6 mpi w  Audi A4. Przypomnę remont który mi robił gość był robiony po za warsztatem dlatego wyszło nie tak dużo. W warsztacie zostawił bym na pewno 4000-5000zł za taką naprawę i dalej miałbym paliwożerny wóz który nie jedzie. Także ja odradzam, bo on ani pancerny nie jest ani ekonomiczny.

 

mając 14 tys zł nie możesz kupić auta za tą kwotę, musisz szukać tak za 11-12 tys zł żeby na ten start móc dołożyć na start te 2000PLN na naprawy bo nie oszukujmy się będzie co naprawiać i będzie trzeba zrobić serwis startowy, na pewno jedno z dwóch, jedny słuszny silnik to będzie 1.8 TURBO ale czy w tej kwocie znajdziesz coś nie zajechanego? to osobiście uwazam że bedzie ciezko lub wcale to nie bedzie możliwe w tej kwocie

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dayd_4 napisał(a):

Jeśli decydujesz się na auto klasy premium i masz odłożone kilkanaście tysięcy złotych, kup za 2/3 posiadanych środków. Nigdy za wszystkie!

Tylko 1.8T:buhaha::a4fan::quattro:

:hi:

 No właśnie mam 16 tys uskladanych i za 14k chce kupić samochód albo niżej żeby przynajmniej 2k zostało w rezerwie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tyle to zajeżdżonego nieboszczyka kupisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Za tyle to zajeżdżonego nieboszczyka kupisz.

To co koledzy proponują? Za 14k co kupić? Nie szukać wogóle Audi? Śmieszy mnie to że na rynku samochody się starzeją a ceny w miejscu, albo i jeszcze rosną. Mój tato ma samochód z 2016r i jego cena z roku na rok maleje, a tych starych samochodów poniżej 2006r cena stoi od 2 lat w miejscu, albo zwiększa się 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że nastały takie czasy, że do 20tys ciężko cos możliwego kupić bez większych nakładów finansowych.

14 minut temu, Kubusio827493 napisał(a):

Mój tato ma samochód z 2016r i jego cena z roku na rok maleje,

Zależy jaka marka, ja mazde sprzedałem za tyle samo co była kupiona ponad 2 lata temu, a była to praktycznie najtansza oferta więc nie tylko kałdi w cenie😂

Szukaj, może cos upolujesz możliwego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Za tyle to zajeżdżonego nieboszczyka kupisz.

I tak i nie... zależy jak się na to patrzy. Znajomi kupili młodemu po zdaniu prawka A4 B6 1.9tdi 130koni uwaga podaje kwotę za 6.500zl I pewnie wyobrazacie sobie że jest to ogromny KIBEL. Otóż widziałem auto sam na żywo i widziałem a4 b6 w gorszym stanie a powystawiane były po 10-12tys zł. Buda bez tragedii że dwa ogniska rdzy, silnik w te mrozy -20 odpalał z pierwszego od strzala, obrzygany olejem też nie jest, owszem pereleczka to nie jest ale auto ma ręce i nogi, nie miało opon, nie ma alusow, nie wiadomo czy klima dziala, kierownica do obszycia, zuzyty akumulator, ale ma książkę serwisowa, dwa klucze, zmieniarkę cyfrowa, system bose, fis kolor, najładniejsze fotele pol skórzane sport, brak chromów i relingi black, zawieszenie 1BV, czarna podsufitkę która nie wisi, pakiet swiatla to tak w skrócie, oczywiście nie wiadomo czy coś wyjdzie czy nie wyjdzie czas pokaże 

Edytowane przez Antek50
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Antek50 napisał(a):

oczywiście nie wiadomo czy coś wyjdzie czy nie wyjdzie czas pokaże 

Tego nigdy nie wiadomo, obojętnie za ile kupisz, ale prawdopodobieństwo wystąpienia usterek rośnie z wiekiem i przebiegiem,  tu wmawianie sobie, że na dzień dzisiejszy odpala od strzała jest bardzo optymistycznym podejściem do sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, przem8 napisał(a):

Prawda jest taka, że nastały takie czasy, że do 20tys ciężko cos możliwego kupić bez większych nakładów finansowych.

Zależy jaka marka, ja mazde sprzedałem za tyle samo co była kupiona ponad 2 lata temu, a była to praktycznie najtansza oferta więc nie tylko kałdi w cenie😂

Szukaj, może cos upolujesz możliwego.

No dokładnie do 20 tys ciężko kupić coś fajnego. Bo za 15k jedynie co w dobrym stanie igielke mogę kupić to vw polo hahahah 🤣

 

30 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Z tych jedynie co wpadło w oko to focus 2. Forda bym z chęcią kupił bo w rodzinie mają i jest super nie narzekają. Jedyny minus dla fordów to taki że nie lubią gazu fordowskie silniki. Za Octavia 2 2006r się też rozglądam i za Jettą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Antek50 napisał(a):

I tak i nie... zależy jak się na to patrzy. Znajomi kupili młodemu po zdaniu prawka A4 B6 1.9tdi 130koni uwaga podaje kwotę za 6.500zl I pewnie wyobrazacie sobie że jest to ogromny KIBEL. Otóż widziałem auto sam na żywo i widziałem a4 b6 w gorszym stanie a powystawiane były po 10-12tys zł. Buda bez tragedii że dwa ogniska rdzy, silnik w te mrozy -20 odpalał z pierwszego od strzala, obrzygany olejem też nie jest, owszem pereleczka to nie jest ale auto ma ręce i nogi, nie miało opon, nie ma alusow, nie wiadomo czy klima dziala, kierownica do obszycia, zuzyty akumulator, ale ma książkę serwisowa, dwa klucze, zmieniarkę cyfrowa, system bose, fis kolor, najładniejsze fotele pol skórzane sport, brak chromów i relingi black, zawieszenie 1BV, czarna podsufitkę która nie wisi, pakiet swiatla to tak w skrócie, oczywiście nie wiadomo czy coś wyjdzie czy nie wyjdzie czas pokaże 

No właśnie to zależy kto sprzedaje czy handlarz czy prywaciarz. Druga sprawa to taka że oglądałem kilka B6 z 1.6mpi i jakoś jadą tam. Prywatny gościu wszystko powiedział co było wymieniane i gdzie bity był, a handlarza zaskoczyłem na miejscu, pytam się bity był gdzieś a on "niee co pan ja nie sprzedaje aut po kolizji perełeczka to jest" a jak skończył gadać to miernik wyjąłem i zacząłem sprawdzać i sam go zawołałem żeby zobaczył co mówi a jak jest. Gościu szok przeszedł. 

 

13 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Tego nigdy nie wiadomo, obojętnie za ile kupisz, ale prawdopodobieństwo wystąpienia usterek rośnie z wiekiem i przebiegiem,  tu wmawianie sobie, że na dzień dzisiejszy odpala od strzała jest bardzo optymistycznym podejściem do sprawy.

Co jak co, ale samochody "nowe" od 2015 w przód nie przejechały jeszcze 300tys km a już silniki do remontu. Więc nic nie wiadomo. Samochód może z salonu wyjechać i po miesiącu może się zatrzeć silnik albo pasek od rozrządu strzelić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Kubusio827493 napisał(a):

Co jak co, ale samochody "nowe" od 2015 w przód nie przejechały jeszcze 300tys km a już silniki do remontu. Więc nic nie wiadomo. Samochód może z salonu wyjechać i po miesiącu może się zatrzeć silnik albo pasek od rozrządu strzelić

Widać, że brakuje Ci jeszcze doświadczenia w dziedzinie mechaniki pojazdowej i mototoryzacji. Powielasz jakieś głupoty. Auta z 2015 r. mają już,  jakby nie było 9 lat i przebiegi nie rzadko 500 km. Poszukaj sobie na portalach aukcyjnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minuta temu, Muskel1 napisał(a):

Widać, że brakuje Ci jeszcze doświadczenia w dziedzinie mechaniki pojazdowej i mototoryzacji. Powielasz jakieś głupoty. Auta z 2015 r. mają już,  jakby nie było 9 lat i przebiegi nie rzadko 500 km. Poszukaj sobie na portalach aukcyjnych. 

To ja polecam koledze mechanikowi zajrzeć do silnika fordowskiego do 1.0 Ecoboost wystarczy dotknąć i się wszystko w dłoniach rozlatuje 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślałeś o A3 SB.  Żona ma 1.6mpi i fakt w koło komina pali 7 L i jest tania w naprawach, za to na trasie z prędkością 120+ pali więcej niż moja A4 1.8t zrobiona na 250km

Edytowane przez Rob@k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kubusio827493 napisał(a):

To ja polecam koledze mechanikowi zajrzeć do silnika fordowskiego do 1.0 Ecoboost wystarczy dotknąć i się wszystko w dłoniach rozlatuje 

Fordowskie mokre paski rozrządu, rozpuszczone przez olej i przedłużone interwały wymiany oleju są bardzo dobrze znanym mi tematem i trzeba się z tym liczyć kupując te auta. Nie pytałeś tu o Forda i nie szukałeś Forda z danym silnikiem, więc nie przytaczaj tu tego przykładu, bo w każdej marce są ferelne rozwiązania techniczne i Audi nie stanowi tutaj wyjątku. Fakt jest, czym starsze auto i większy przebieg, ryzyko jest większe. Ty porywasz się z motyką na księżyc z tym budżetem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj jakiejś Skody Octavii II, Seata do 10k i będziesz zadowolony. Ze skody to silniki benzynowe 2.0 8 zaworowe, 115km

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Langista napisał(a):

Szukaj jakiejś Skody Octavii II, Seata do 10k i będziesz zadowolony. Ze skody to silniki benzynowe 2.0 8 zaworowe, 115km

Rozglądam też się za skoda octavia 2 ale z 1.6mpi. z seata to mi się nie podoba nic. Taki seat toledo kosztuję 8-12 tys skode można kupić za 12tys i o wiele młodsza i ładniejsza i bogatszą w środku.

 

11 godzin temu, Rob@k napisał(a):

A myślałeś o A3 SB.  Żona ma 1.6mpi i fakt w koło komina pali 7 L i jest tania w naprawach, za to na trasie z prędkością 120+ pali więcej niż moja A4 1.8t zrobiona na 250km

Myślałem właśnie.  Podobają mi się te sportback 4 drzwiowe, ale ciężko kupić do 14k w Polsce, trzeba sprowadzać jak już. Tam właśnie silnik 1.6MPI dobrze jedzie bo to mniejsze auto 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...