przem8

Pasjonat
 • Zawartość

  2368
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez przem8

 1. przem8

  Ubogo na biegu jałowym i pasuje dostroić lpg. Jak z odpalaniem? Zrób log statyczny i dynamiczny na obu paliwach grup 2+33.
 2. przem8

  Turbo trochę ospale wstaje, sprawdź dv. Błąd bogatej i ubogiej mieszanki raczej przez lpg , więc do regulacji. Pod pełnym obciążeniem jest trochę za bogato, ciekawe jak przy normalnej jeździe. Jakie były korekty w gr32? Co do błędu wtryskiwacza to zapewne coś z kabelkami.
 3. Może. Sprawdź jeszcze szczelność dolotu dla pewności i możesz spróbować ją przeczyścić, tylko nie mechanicznie.
 4. przem8

  Wchodzisz w engine ->measuring blocks-> wpisujesz w okienku 32 i klikasz go Zrób printscreena albo wpisz wartości z dwóch pierwszych okienek. Pewnie kasowałeś już błędy ? Jak po tym przejechałeś kilkadziesiąt km na lpg to możesz sprawdzić, bo żeby korekty były wiarygodne to trzeba trochę przejechać Poczytaj też co to logi i będziesz mógł zdiagnozować czy jeszcze coś nie dolega
 5. przem8

  Jak masz vaga to zrób logi te co napisałem. Co to są logi znajdziesz bez problemu, bo nie chce mi się tłumaczyć po stokroć tego samego Możliwe, że przepływka mało mierzy ale to powinno wyjść po tym co napisałem.
 6. przem8

  Błąd od ubogiej mieszanki. Jakie masz korekty w gr.32 w blokach pomiarowych? Zakręć gaz, wypal co w przewodach aż się przełączy na pb i odpal rano na benzynie. Jak pomoże to reduktor puszcza gaz do kolektora i jest zalany przy rozruchu.
 7. Błędów nie kasowałeś przed logami ?
 8. przem8

  W stanie spoczynku ma puszczać przez dwa króćce, krótszy z boku i dolny.
 9. przem8

  Rozrząd nie jest idealnie ustawiony (łańcuszek już też może trochę rozciągnięty) ale te wartości nie powinny jeszcze wpływać na moc. W gr. 93 ma oscylować jak najbliżej 0.0 (norma -3/+6 albo -6/+6 różnie to interpretują) Zrób logi dynamiczne 3+20, 2+33 i 115+118 po kasowaniu błędów jak chcesz sprawdzić czy reszta ok oraz 90+93 przy normalnej jeździe bez wciskania gazu do oporu, bo wtedy działa nastawnik.
 10. przem8

  Masz temat o czyszczeniu parownika więc poszukaj. W skrócie musisz rozebrać schowek przez który dostajesz się przez niewielki otwór do parownika żeby wyczyścić go za pomocą IPA lub innego, dobrego specyfiku. Przy okazji obowiązkowa wymiana filtra i podobny zabieg z czyszczeniem jego obudowy.
 11. przem8

  Uboga mieszanka. Skasuj błędy i zrób log statyczny i dynamiczny 2+33.
 12. przem8

  Miernik i do dzieła. W panelu klimatronika możesz też wejść w ukryte menu i podejrzeć ładowanie aku.
 13. przem8

  Kup przepływomierz z boscha i tyle. Inne się nie nadają.
 14. przem8

  Tylko i wyłącznie zamiennik z boscha. Chyba, że lubisz wyrzucać pieniądze w błoto?
 15. przem8

  Jakie masz korekty długoterminowe? Wrzuć logi 2+33 na pb i lpg
 16. przem8

  2.0 ALT odpuść, bo nie wyrobisz na olej
 17. przem8

  Luz musi być, tylko ciekawe co rozumiesz pod pojęciem spory? Może wstaw jakiś filmik. Podpora może wyglądać na sprawną, sam ostatnio sprawdzałem taką i jak się mocniej złapałem wału to było słychać takie samo dobijanie jak przy zmianie biegów lub raptownym puszczeniu gazu. Pytanie też jak dokładnie to sprawdziłeś
 18. przem8

  Turbo ok i zapewne zostanie jeszcze lpg do regulacji.
 19. przem8

  Przed dynamicznymi kasowałeś błędy?
 20. przem8

  Obstawiam podporę wału, ewentualnie poduchy dyfra. Wejdź pod samochód złap za wał przy podporze i poruszaj góra-dół.
 21. przem8

  To powtórz 2+33 po kasowaniu błędów
 22. przem8

  Kup z bexa i będzie git. Jeszcze będziesz miał trochę zapasu jak Ci się coś odmieni.
 23. przem8

  Sprawdź ciśnienie paliwa pod obciążeniem manometrem i szczelność dolotu kompresorem. Turbo ok, delikatnie przeładowuje ale tak może zostać i stąd też pewnie takie odczucia jak opisujesz. Błędy kasowane przed logami?
 24. przem8

  Jak nie celujesz w moce powyżej 230 km to na huk Ci hybryda? Poza tym jej koszt jest co najmniej 2x taki.
 25. przem8

  Ravenol jak najbardziej polecam. Już jakiś czas przeszedłem z przereklamowanego i zbyt drogiego lm sht.