przem8

Pasjonat
 • Zawartość

  2734
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez przem8

 1. przem8

  Wiem ile dmucha takie turbo i też mam k03s oraz auto po programie Warto wiedzieć czy reszta parametrów jest w normie. Wtryski też masz z bexa wsadzone? Błąd od mieszanki to najprędzej przez lpg.
 2. przem8

  Zrób jeszcze 3+20 i 115+118 na pb Przepływka raczej za dużo mierzy jak na tą moc i gaz do regulacji po tych logach. Jaki masz przepływomierz, ori bosch?
 3. przem8

  Masz do wymiany uszczelnienia wtryskiwaczy jak są mokre gniazda ale to nie jest przyczyna. Zrób logi statyczne i dynamiczne to będzie widać dlaczego masz ubogą mieszankę.
 4. przem8

  Tak, trzeba zdjąć michę, co jest pracochłonne i należałoby to uwzględnić w "pakiecie startowym" Przynajmniej później będziesz spokojniejszy.
 5. Jak nie czytałeś, to tu masz coś więcej na ten temat http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/17705/P1297/004759 Logi dynamiczne może by coś ujawniły...
 6. przem8

  W 1.8t masz rozrząd na pasku i łancuszku z tyłu głowicy. Jeśli był wymieniany to tylko ten paskowy. Terkot 2 sekundy to standard i nie świadczy o wymianie na już wspomnianego napinacza z łancuszkiem. Jak jeździł w LL to smok olejowy do czyszczenia na dzień dobry i to jest największa bolączka tego silnika, która skraca żywotność m.in napinacza i może doprowadzić nawet do zatarcia turbo i silnika.
 7. przem8

  Tylko, że autor tematu docieranie ma już za sobą, więc pomijając już kwestie techniczne związane z olejem na dotarcie, jako docelowy olej powinien zalać coś lepszego niż polsyntetyk
 8. przem8

  Zamiast standardowego filtra fazy lotnej mam odstojnik alex ultra 360.
 9. przem8

  Uznaję to za przypadek losowy Teraz mam założony odstojnik żeby bardziej zabezpieczyc się przed syfem w gazie.
 10. przem8

  Zamień wtryskiwacze gazowe miejscami i cewki też możesz. Jak błąd pójdzie za wtryskiem to masz winnego. Cylindry liczysz od rozrządu jakby co. Jakie wtryski w ogóle. U mnie ac w03 zaczęły się sypać przed przejechaniem 20tys.
 11. przem8

  Na wszystkich wypada? Miałem podobny objaw na zimnym, głównie na jednym cylindrze i to wina zaklejonych lub uszkodzonych wtryskiwaczy. Jaki przebieg na gazie?
 12. przem8

  Nie pamiętam dokładnie, bo kiedyś tylko raz patrzyłem i znalazłem gdzieś w necie info o tym. W nastawach podstawowych (basic settings) któraś grupa i pokazuje stopień otwarcia tego zaworka. Jeśli nie cyka na rozgrzanym silniku to nie działa z jakiegoś powodu. Co do drugiej sondy to również w nastawach podstawowych, w grupie 36 można przeprowadzić jej test. Naciśnij pedał hamulca (nie puszczaj), a następnie gazu, obroty powinny wzrosnąć i w drugim polu pojawi się napis test ON. Trzymaj tak, aż pojawi się wynik testu: 1-S2 OK lub B1-S2 NOT OK. Tak działa to w 1.8t ale czy tak samo jest w 1.6 to musisz sprawdzić. Uwierz, że google wszystko znajdą
 13. przem8

  Co do zaworu to tak i powinien on cykać na wolnych obrotach. Vagiem możesz podejrzeć zarówno pracę sondy i tego zaworka. Nie wiem jak w 1.6 ale w 1.8t , bodajże w grupie 36-37, jest podgląd na pracę drugiej sondy lambda.
 14. przem8

  Termostat do wymiany, nieszczelny evap (układ odpowietrzania zbiornika paliwa) lub coś z zaworkiem n80 (z węglem aktywnym), a pierwszy błąd związany z sondą lambda za katem.
 15. przem8

  To sporo koników Ci brakuje. Mniej więcej tak powinno wyglądać doładowanie w avj http://vaglogi.pl/log-115_118_gAoNV9Z.html a przepływomierz powinien pokazywać w granicach 120g/s.
 16. przem8

  Spadek mocy ma na pewno, bo inaczej nie byłoby tematu. Doładowanie też jest obciete przez sterownik.
 17. przem8

  Jak masz możliwość to podmien od kogoś przeplywke. Były jakieś błędy?
 18. przem8

  Błędy nie kasowane przed logami? Zamiast grupy 32 trzeba zlogować 33 !!! Przepływ mizerny więc możliwe, że czas na nowy przepływomierz. Jeśli pierwsza część mojej wypowiedzi się zgadza to spróbuj powtórzyć 2+33 i 115+118 po kasowaniu błędów.
 19. przem8

  Sprawdź Dv, szczelność dolotu.
 20. przem8

  Sprawdź wężyki, które lecą od zaworka. Logi też by się przydały. Możesz też dodatkowo zrobić z odpiętą wtyczką od zaworka.
 21. przem8

  Ciekawe na jak długo...
 22. przem8

  Już widzę jak wszyscy sprzedający pozwalają katować auto kilka razy do odciny do logów, zwłaszcza jak nie wie do czego i po co to, chyba że sprzedawca w temacie i nie ma nic do ukrycia. Kryteria zakupu auta co raz lepsze na tym forum.
 23. przem8

  Co do logów to najwazniejsze 2+33 i 115+118, a 3+20 bedzie raczej ok jak te pierwsze są w normie.
 24. przem8

  Zacznij tradycyjnie od logów.
 25. Chodziło mi o to, że do szczelności dolotu musisz zrobić adapter więc na stacji tak o nie dmuchniesz:p Widocznie gdzie indziej tkwi przyczyna jak dv sprawne.