Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

przem8

Pasjonat.
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez przem8

  1. Po co jak widac, że ma vcdsa i może to pięknie zapisać w postaci loga, a później na spokojnie przejrzeć. Psioczysz na ngk, a ja jak żyje to całe życie używałem ngk i nigdy nie miałem problemów, a troche przerobiłem kompletów przez ponad 200tys zrobionych takim kałdi, tylko że w 1.8t. Nigdy żadnych problemów z wypadaniem zapłonów nie uświadczyłem z powodu wadliwych nowych świec czy cewek.
  2. Za mało danych. Logi 2+33 daj statyczne i dynamiczne.
  3. Logi zrób albo wydawaj setki zlotych w ciemno na niepotrzebne rzeczy... W dziale diagnostyka jest wsio ma ten temat
  4. Jak dzwoni tylko po długim postoju i naprawdę przez 1-2 sekundy to ten typ tak ma. Jeśli przy kazdym odpalaniu to już źle. Przy wymianie napinacza z łańcuchem trzeba wyjmować wałki rozrządu, czyli koniecznie rozrząd na pasku do rozpięcia.
  5. W dziale diagnostyka jest opis odnośnie logów 1.8t.
  6. Wypalony zawór albo pęknięta głowica. Ten typ tak ma, zwlaszcza jak na ciepłym przechodzi.
  7. No ciekawe jak? Jedyne co może maskowac kopcenie w tym układzie to katalizator jeśli już. Nie miałem kata, sai wywalone i nic nie kopciło. Najprędzej uszczelniacze albo turbo puszcza olej i przy rozruchu masz takie coś. Jezdzic obserwować.
  8. Pompa sai nie ma nic do tego, bo zanim by się załączyła to juz dawno pusci tego bąka. Jej zadaniem jest tylko dogrzewanie kata. Pytanie czy te spaliny śmierdzą palonym olejem czy niespaloną mieszanką?
  9. Rozrząd przestawiony o ząbek. Sprawdź najpierw czy dobrze jest ustawiony pasek rozrządu.
  10. Ale ten błąd nie dotyczy czujnika położenia wału przecież https://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/17927/P1519/005401
  11. W tych sprężarkach jest koło bez tradycyjnego sprzęgła tzn. koło ze sprzęgłem zrywalnym więc nikt nic nie sztukował. Przy tych sprężarkach jazda bez czynnika konczy się zatarciem sprężarki i bałaganem w całym ukladzie. Zacznij od szukania nieszczelności, sprawdzenia czy uklad nie jest zatarty i czy czasem nie zerwało sprzęgła w tym kole.
  12. Wg parametrów już dawno jest zapełniony. Max wartość to 0,175 popiołu
  13. Jeśli po nocy odkręcisz korek od zbiorniczka wyrównawczego i będzie ciśnienie w układzie to uszczelka albo głowica do roboty i żadne płukania nie pomogą. Słabe ogrzewanie to tez objaw upg, bo zapowietrza się układ.
  14. Gregor od dawna nie robi tych starych dziadków.
  15. Nie dolewa się żadnych uszczelniaczy, bo możesz zatkać chłodnice albo nagrzewnicę. Wycieki możesz mieć z pompy wody, obudowy termostatu albo z tego co najczęściej w tych pseudo legendach króciec z tyłu silnika. Z tych miejsc nie widac wycieków na pierwszy rzut oka.
  16. Ten dym to straszna para wodna.
  17. Jest LPG więc pewnie do regulacji. Sprawdź jakie masz korekty dlugoterminowe po jeździe na pb, a jakie po jezdzie na gazie.
  18. Jeśli zacznie się sypać wszystko co związane z ekologią w tym silniku to można popłynąć. Kosztowne naprawy to przede wszystkim kolektor z intercoolerem wodnym, chłodnicza spalin i cały system adblue, dpf. Do tego ciasno w komorze silnika, duzo rozbierania zeby cos zrobic i roboczogodziny lecą. Mialem b8 z końca produkcji z takim dieslem i bardzo sie cieszę, że to sprzedałem. Nic, poza wyglądem zewnetrzym, to auto sobą szczególnego nie reprezentowało ale to moje prywatne zdanie.
  19. Za niewiele więcej to się softa w naszych stronach robi z wyłączeniem sondy
  20. Zacząłbym od czujnika położenia wału. Te różnice ciśnienia nie mają na to wpływu. W życiu tam nie osiągniesz różnicy w granicy zera.
  21. Czesto jest tak, że jak dopiero się wszystko zagrzeje to zaczyna się ślizgać. Nie ma co szukać dookoła tylko wszystko wskazuje na sprzęgło.
  22. Jesli obroty rosną, a auto nie przyspiesza to ślizga się sprzęgło. Objawy i opis do tego pasują.
  23. Na pewno głowica do roboty. Słupek z innego auta lepszy nie bedzie ale na sztukę można wsadzić zeby sprzedać złoma. Te samochodoy mają średnio 300tys przebiegu. Trzeba się pogodzić z tym, że to są stare śmietniki i wcale nie takie pancerne. Remont kompleksowy to lekko 20tys.
  24. Spróbować antykoksa, może pomoże na kompresję. Co do wypadania zapłonu to może być duzo rzeczy, na głowicy kończąc.
  25. Rozrząd się sprawdza w kilka sekund vcdsem, a tutaj rozkminy jakby to był lot w kosmos. Był u łukasza to na pewno sprawdził. Jeśli dwumas nie halasuje i wszystko inne zostało sprawdzone to silnik złom i tyle. W przypadku 1.8t to i tak kwestia czasu 😁

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.