Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Dziwny metaliczny dźwięk w Audi A4 B9 2.0 TDI DETA

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

 

Od pewnego czasu borykam się z metalicznym dźwiękiem, nie słychać go na postoju tylko i wyłącznie podczas jazdy i wciśnięciu gazu i niezależnie od obrotów. Co dziwne, czasem go nie ma. Dla przykładu, zrobiłem 20km, postój 30 minut, znowu trasa i błoga cisza. Po 3h postoju znowu było to słychać. Czasem na zimnym jest cisza, włącza się po 5km, czasem od początku wymusza włączenie radia. 

 

Znalazłem "podobny" dźwięk na filmie (po minięciu słupa), ktoś może miał podobny przypadek albo ma pomysł chociaż gdzie szukać ? znalazłem tylko pęknięty uchwyt ale to raczej nie to. 

 

 

Edytowane przez Wideoclub

Opublikowano

Dla mnie to jest dźwięk wtryskiwaczy, a wlasciwie to dźwięk spalania stukowego. Miałem coś podobnego ale w w znacznie mniejszym stopniu w a3 8p jak była wgrana poprawka po aferze dieselgate. Wgranie poprzedniej wersji oprogramowania rozwiązało problem.

 

Opublikowano
  • Autor

Też to obstawiałem ale sonda niczego niepokojącego nie wyłapuje i nie pasuje losowość występowania. Brakuje tez jakichkolwiek innych oznak typu wyższe spalanie, ospałość czy drgania. 

 

Ogólnie bardzo się uwypukliło po wymianie filtra powietrza, który był już dość brudny bo ktoś zapomniał go wymienić. 

Edytowane przez Wideoclub

Opublikowano
25 minut temu, Wideoclub napisał(a):

Ogólnie bardzo się uwypukliło po wymianie filtra powietrza, który był już dość brudny bo ktoś zapomniał go wymienić. 

nie powinno mieć związku, może jakiś błąd montażu filtra i łapie lewe powietrze, nie wiemy co jest u Ciebie bo na filmiku to słychać wtryski (można powiedzieć "norma" w tym silniku podczas początkowego obciążenia)

Edytowane przez RALF76

Opublikowano

Sprawdź korekty wtryskiwaczy, a prócz tego to przyjrzyj się czy czasem silnik lepiej nie pracuje podczas wypalania dpf i występuje brak powyzszych objawów.Może być tak soft napisany w tym modelu, że te wtryskiwacze mają tak pracować. Można to zmienić oczywiście jeśli w tym tkwi przyczyna.

Opublikowano
  • Autor
6 godzin temu, przem8 napisał(a):

Sprawdź korekty wtryskiwaczy, a prócz tego to przyjrzyj się czy czasem silnik lepiej nie pracuje podczas wypalania dpf i występuje brak powyzszych objawów.Może być tak soft napisany w tym modelu, że te wtryskiwacze mają tak pracować. Można to zmienić oczywiście jeśli w tym tkwi przyczyna.

Wszystkie parametry silnika są w normie / bardzo dobre, na 100% nie jest to wina softu. 

10 godzin temu, RALF76 napisał(a):

Ciebie bo na filmiku to słychać wtryski (można powiedzieć "norma" w tym silniku podczas początkowego obciążenia)

też myślę że to wtryski a właściwie nadmiar paliwa ale nie jest to normalne, mam trzy auta z tym silnikiem żadne tak nie robi. Zdarza się ale trawa to ułamek sekundy gdzieś pomiędzy 1500-2000 rpm i robi to tylko Q5. 

 

Może trochę wprowadziłem w błąd, mam podobny dźwięk nie identyczny, jest metaliczny i taki dzwoniący ale jest stały, nie zmienia swojej charakterystyki. Dzisiaj postawiłem auto na klockach tak by koła mogły się kręcić, dźwięk dochodzi od strony kierowcy, tak samo słychać go przy podszybiu jak i przednim zderzaku. Pojawia się w momencie dodania gazu, po odjęciu ginie. 

 

Umówiłem się z mechanikiem i będzie szukał, może jakieś łożysko albo coś.. 

 

Opublikowano
W dniu 11.11.2025 o 20:33, Wideoclub napisał(a):

(po minięciu słupa)

 

 

:facepalm:

Opublikowano
  • Autor
8 godzin temu, Lukaa5 napisał(a):

:facepalm:

??

Opublikowano
6 godzin temu, Wideoclub napisał(a):

??

Film ma ponad 20min , jaki słup .

Nagraj dzwięk samodzielnie , jeżlei się da .

Takie dochodzenia to spis teorii

Opublikowano
2 godziny temu, Lukaa5 napisał(a):

Film ma ponad 20min , jaki słup .

Nagraj dzwięk samodzielnie , jeżlei się da .

Takie dochodzenia to spis teorii

Film jest tak wklejony, że startuje od momentu kiedy auto zbliża się do słupa 😁

Opublikowano

daj znać co mechanik ustalił lub wrzuć nagranie

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor
W dniu 14.11.2025 o 08:58, RALF76 napisał(a):

daj znać co mechanik ustalił lub wrzuć nagranie

nie mogę zgrać terminów wiec tema leży i czeka. Byłem jedynie u znajomego do którego wszyscy jeżdżą na wróżenie z fusów i bez chwili namysłu usłyszałem pompa CR. Bardzo dużo aut z tym jeździ i nikt z tym nic nie robi. 

 

 

Opublikowano
3 godziny temu, Wideoclub napisał(a):

nie mogę zgrać terminów wiec tema leży i czeka. Byłem jedynie u znajomego do którego wszyscy jeżdżą na wróżenie z fusów i bez chwili namysłu usłyszałem pompa CR. Bardzo dużo aut z tym jeździ i nikt z tym nic nie robi.

czyli stwierdził normalna praca?

Opublikowano
  • Autor
6 godzin temu, RALF76 napisał(a):

czyli stwierdził normalna praca?

raczej stwierdził że miał kilkadziesiąt takich przypadków bo problem dotyczy wszystkich pomp VAG po 2010 roku i wszystkie jeżdżą a jedynym efektem ubocznym są dźwięki. 

 

na oględziny i tak się umówie, zobaczymy czy to na pewno z pompy a jak się okaże że tak to będziemy myśleć. 

 

Opublikowano
11 godzin temu, Wideoclub napisał(a):

na oględziny i tak się umówie, zobaczymy czy to na pewno z pompy a jak się okaże że tak to będziemy myśleć.

 w dalszym ciągu nie wiem jak to słychać u Ciebie ale jak chcesz wlej archoil i zobacz jaki będzie efekt czy coś się zmieni..

Opublikowano
  • Autor

już kupiłem LM do układów CR, z ciekawości chce zobaczyć czy coś się zmieni ale szybciej chce jeszcze wymienić filtr paliwa mimo że ma tylko 30 tyś. 

Opublikowano
1 godzinę temu, Wideoclub napisał(a):

wymienić filtr paliwa mimo że ma tylko 30 tyś

na filtrze paliwa 30 tys IMHO to bardzo dużo w PL, ja wymieniam co 15 tys mimo że tankuje tylko na markowych stacjach bo nigdy nie wiadomo co się leje do baku

Edytowane przez RALF76

Opublikowano

U mnie jest to samo. Takie stukanie jak dawniej w "maluchu" zawory stukały. Podobno taki urok tych silników.

Opublikowano
  • Autor
20 godzin temu, ...radek... napisał(a):

U mnie jest to samo. Takie stukanie jak dawniej w "maluchu" zawory stukały. Podobno taki urok tych silników.

no właśnie coś takiego...

 

W dniu 23.11.2025 o 12:06, RALF76 napisał(a):

na filtrze paliwa 30 tys IMHO to bardzo dużo w PL, ja wymieniam co 15 tys mimo że tankuje tylko na markowych stacjach bo nigdy nie wiadomo co się leje do baku

bez przesady, po za tym nasze paliwa jakościowo od innych nie odbiegają. Raczej zrobię to profilaktycznie bo nie mam 100% pewności czy był wymieniany. 

 

Co do samego dźwięku, to co nagrałem owszem było pracą pompy CR ale sprawdziłem dzisiaj 3 auta w tym dwa takie same silniki jeden z przebiegiem 60 tyś i każdy ma taki sam dźwięk,  Q5 nawet gorszy ale w żadnym podczas jazdy nie ma metalicznego / wysokiego dźwięku.  Więc nagrałem zły dźwięk, źle podeszłym do tematu. 

 

Będę szukał dalej... prawdę mówiąc nie wiem nawet jak to nagrać 

Edytowane przez Wideoclub

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.