Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki silnik najlepszy do Audi A4 B6?


Kubusio827493

Rekomendowane odpowiedzi

Jak Octavia 2 to nie 1.6, za słaby ten silnik przez co będzie dużo palić. Bierz 2.0

 

 

Druga sprawa, chcesz się uczyć coś majstrować przy tym aucie, czy raczej do mechanika będziesz oddawać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez w octavii 2 jest 2.0 ale fsi i tfsi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Langista napisał(a):

Szukaj jakiejś Skody Octavii II, Seata do 10k i będziesz zadowolony. Ze skody to silniki benzynowe 2.0 8 zaworowe, 115km

I to jest mądrość @Langista:ok2:!

Chcesz się oglądać za samochodem jak z niego wysiadasz - kup audi na wypasie. Być może będziesz tylko się za nim oglądał, jak stoi na parkingu...

Chcesz kupić auto rozsądne - kup sobie Fabię 2 1.4 MPI, załóż gaz i się śmiej z kosztów eksploatacji. (Ale z Ciebie niestety też śmiać się będą:thumbup:)

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, przem8 napisał(a):

Przeciez w octavii 2 jest 2.0 ale fsi i tfsi. 

Dokładnie to są awaryjne silniki te fsi albo tfsi i nie można gazu założyć. Koledze może się coś pomyliło i może myśli o skodzie w tej starszej budzie

 

Godzinę temu, dayd_4 napisał(a):

I to jest mądrość @Langista:ok2:!

Chcesz się oglądać za samochodem jak z niego wysiadasz - kup audi na wypasie. Być może będziesz tylko się za nim oglądał, jak stoi na parkingu...

Chcesz kupić auto rozsądne - kup sobie Fabię 2 1.4 MPI, załóż gaz i się śmiej z kosztów eksploatacji. (Ale z Ciebie niestety też śmiać się będą:thumbup:)

:hi:

No właśnie, a jak chce cię oglądać i śmiać z eksploatacji to co polecasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Kubusio827493 napisał(a):

 

Co jak co, ale samochody "nowe" od 2015 w przód nie przejechały jeszcze 300tys km a już silniki do remontu. Więc nic nie wiadomo. Samochód może z salonu wyjechać i po miesiącu może się zatrzeć silnik albo pasek od rozrządu strzelić 

Każde nowe auto z salonu ma minimum 3 lata gwarancji , możesz ją Sobie rozszerzy o o rok lub dwa przy zakupie za dodatkową opłatą ,  więc jak takie coś się dzieje miesiąc po zakupie to właściciele takich aut mają zazwyczaj wywalone na to , na czas naprawy dostają też auto zastępcze. Nie zgodzę się że nowsze to gorsze , uważam że jest odwrotnie ,przykładem jes chociażby silnik TFSI , jaki był w a4b8 z 2008 roku i jaki jest teraz w a4b9 z 2024 roku.

 

Dla autora tematu polecam szukać małego auta z segmentu B , będzie najmłodszy. Budżet jest bardzo mały ciężko będzie znaleźć  coś sensownego. Na pewno najgorszym wyborem będzie stare Audi /BMW. Rozumiem że takie małe auto jest słabe wizualnie ale będzie z nim  mniej problemów i łatwiej je potem sprzedasz. Pamiętam jak wiele lat temu też oglądałem stare BMW 3 na OtoMoto, jak Tata finansował pierwsze auto , skończyło się na Cinquecento 900 :)  Pierwsze moje auto kupione za własne zarobione pieniądze to już było a4b5 ( w momencie kupna chyba 10-11 letnie) , co ciekawe auto to dalej widuje w okolicy i ma się całkiem dobrze , bo sprzedane zostało do znajomego Rodziców.

Edytowane przez matbruk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kubusio827493 napisał(a):

Dokładnie to są awaryjne silniki te fsi albo tfsi i nie można gazu założyć. Koledze może się coś pomyliło i może myśli o skodzie w tej starszej budzie

Dokładnie

6 godzin temu, przem8 napisał(a):

Przeciez w octavii 2 jest 2.0 ale fsi i tfsi. 

Jak wyżej, jedno I za dużo 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 1.6 z O2 to olej bardzo lubią konsumować,wcale nie mniej niż ea888 gen 2 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pila24 napisał(a):

Te 1.6 z O2 to olej bardzo lubią konsumować,wcale nie mniej niż ea888 gen 2 😆

No lubią łykać bo nagar duży jest. Jakby każdy wymieniał olej co 10k to by nie było problemów. W 1.6 to nie problem. 2.0 130KM ALT ten to pije litrami hahaha 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie chcesz B6?

Zajrzyj do działu sprzedam/B5

Na Twoim miejscu pokusiłbym się na wycieczkę do Częstochowy. Auto od klubowicza, cena śmieszna za doinwestowany egzemplarz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2024 o 12:47, Kubusio827493 napisał(a):

Dokładnie to są awaryjne silniki te fsi albo tfsi i nie można gazu założyć. Koledze może się coś pomyliło i może myśli o skodzie w tej starszej budzie

 

No właśnie, a jak chce cię oglądać i śmiać z eksploatacji to co polecasz?

To polecam zwiększyć budżet kilkukrotnie... :wink:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, dayd_4 napisał(a):

To polecam zwiększyć budżet kilkukrotnie... :wink:

Kolega dużo doradził. Inżynierem zostanie po tej wiadomości 🤪

 

12 godzin temu, krzysiek_f napisał(a):

Koniecznie chcesz B6?

Zajrzyj do działu sprzedam/B5

Na Twoim miejscu pokusiłbym się na wycieczkę do Częstochowy. Auto od klubowicza, cena śmieszna za doinwestowany egzemplarz. 

Już wolę Skodę 2 niż B5 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi udało się kupić w grudniu a4b6 2003r sedan 1.6 B za 13400zł. Model w środku zadbany z kilkoma rysami na błotnikach i małym wgnieceniem na nadkolu, bez ognisk korozji . Na dzień dobry wydałem 3 000zł żeby autko było zrobione i gotowe do jazdy. Przebieg udokumentowany 170tys. Udało mi się kupić fajne autko w bardzo dobrej cenie, jak podsumował znajomy mechanik który go prześwietlił rentgenem dosłownie. Udało się bo tego dnia byłem pierwszy, a było 4 chętnych którzy mieli przyjechać tego samego dnia. Wiedziałem że jak ja jej nie wezmę to już w południe jej nie będzie.

Edytowane przez lavetti
  • Smutek 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...