Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana sprzęgła i dwumasy


pimpam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie, muszę wymienić sprzęgło w swoim autku i dwumasę przy okazji i teraz mam problem ponieważ mechanik mówi, że tu 3 rodzaje mogą pasować:mellow: nie wiem jak jest naprawdę. Jestem za granicą tu ceny są z kosmosu, a że za parę dni jadę do pl to przywiózłbym zestaw z polski, myślałem nad jazdą autem i wymianę w pl, ale nie wiem czy mądre byłoby jechać 1400km ze ślizgającym sprzęgłem.....więc moje pytanie panowie, jaki zestaw będzie pasował do audi a4 b8 2.0tdi, 2009r żebym później nie miał problemu,że nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ten zestaw kupulem do swojej Nr.aukcji allegro:6687051192.

Sprzęgło jest serwisowe vw/audi Sachs bez oryginalnego pudła Sachs .

Wymiana w pl kosztuje ok 500zl bo jest na 2 dni roboty.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak w Polsce...u mnie najtaniej i to u Polaka po znajomości ok 2tys, serwis miedzy 5 a 7tys i to sama wymiana bez sprzęgła, dlatego myślałem nawet, żeby do polski przyjechać tylko sprzęgło mi ślizga i nie wiem czy dojade. Chyba trochę ryzyko...... A ten zestaw będzie pasował? http://allegro.pl/kolo-dwumasowe-sprzeglo-sachs-audi-a4-b8-2-0-tdi-i6863229287.html

odrazu z łożyskiem jest. I co z wysprzęglikiem? ruszać go czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będzie dobry to nie trzeba zmieniać ale jak dla Ciebie te kilka stów nie robi różnicy to lepiej wymień.

Na ślizgajacym sprzęgła tyle km lepiej nie jedź.

Moje się też ślizgalo ale po ok 70km jak się rozgrzalo jak uważałem z gazem na 5 i 6 to szło jechać .

Laweta do Polski ok 2.5 tys wyjdzie a z powrotem możesz autem wrócić.

 

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też zaczyna ślizgać jak się rozgrzeje, i to chyba szybciej nawet niż u ciebie. A ten zestaw co podałem link to podejdzie? mechanik mnie jakimiś 3 różnymi wałkami wystraszył i że najlepiej dobierać jak się całość rozbierze...Wole dopytać zamiast kupić zły zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być dobre,tarcza może mieć więcej lub mniej zębów. Ja kupiłem w ciemno wg. Tabeli i pasowało ,w twoim przypadku warto zapytać i podać nr. Vin.

Jak masz silnik caga to mogę sprawdzić ile mój zestaw miał zębów,chyba miał 28 ale na 100% pewny nie jestem

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam CAGC i wszędzie gdzie patrze pisze 28 zebów 240mm nie widziałem żadnego sprzęgła do mojego z inną ilością jak szukałem, ten mechanik mówił, że wszystko zależy jaki mam wałek więc nie rozumiem czym się te sprzęgła różnią jak każde jest 240mm i 28 zebów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...