Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Kiedy należy wykupić ubezpieczenie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie. kupiłem autko, poprzedni właściciel miał wykupione OC i AC. Wczoraj przerejestrowałem samochód na siebie i mam miekki dowód, czy nadal mogę jezdzić na jego ubezpieczeniu, jezeli tak to jak długo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego czy poprzedni właściciel wycofał swoje OC czy nie. Ale z doświadczenia wiem że przeważnie po sprzedaży wycofuje się ubezpieczenie, wtedy firma zwraca nie wykorzystaną składkę, za okres do którego było autko ubezpieczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od daty zakupu masz 30 dni, po tym okresie musisz ubezpieczyć auto chyba że się dogadasz ze sprzedającym że ubezpieczenie przechodzi na Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeżeli nie wycofał ubezpieczenia to mogę jeszcze jeździć na dowodzie na siebie, a OC na niego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie jest tak, kupując auto masz czas 30dni na przerejestrowanie auta i ubezpieczenie, jeśli ugadałeś się z sprzedawcą że OC przekazuje Tobie to wtedy idziesz z umową do ubezpieczyciela i przepisujesz ubezpieczenie na siebie, wtedy ubezpieczyciel wyliczy Ci skladke i albo masz nadpłate i zwracają kasę lub doplacasz zależy ile % zniżek miał sprzedajający i ile % zniżek Ty posiadasz, a jeśli się nie dogadałeś z gościem to po 30 dniach musisz ubezpieczyć auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli się nie dogadałeś z gościem to po 30 dniach musisz ubezpieczyć auto.

Lub ewentualnie jak nie ubezpieczysz to będziesz miał duże problemy jak Cie policja zatrzyma, albo jak będzie kolizja. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ubezpieczenie OC poprzedniego właściciela przechodzi na Ciebie chyba że przy kupnie podpisałeś papier sprzedającemu że się zrzekasz jego ubezpieczenia a jeżeli nie to jego OC przechodzi na Ciebie.

Po przerejestrowaniu auta na siebie powinieneś przepisać ubezpieczenie na siebie tak jak koledzy wyżej napisali i albo dopłacisz albo Ci zwrócą różnice zależy ile masz zniżek.A jeżeli nie przepisujesz polisy na siebie bo się kończy niedługo i dojeździsz do końca i chcesz ubezpieczyć u innego to musisz zgłosić ubezpieczycielowi że rezygnujesz bo pewnie poprzedni właściciel zgłosił sprzedaż i ubezpieczyciel już może mieć Twoje dane i automatycznie przedłuży Ci umowę na następny rok i wyśle druk do zapłaty.Więc lepiej takie rzeczy pozałatwiać odrazu bo później szkoda nerwów, chodzenia i wyjaśniania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc lepiej takie rzeczy pozałatwiać odrazu bo później szkoda nerwów, chodzenia i wyjaśniania.

Dokładnie. Pozatym jeśli zmieniłeś tablice przy rejestracji to tym bardziej trzeba przepisać odrazu ubezpieczenie. Pamiętajcie o tym żeby była ciągłość. Jak z jednego rezygnujesz to odrazu ubezpieczać w drugim. Nie może być nawet dnia bez ubezpieczenia, bo teoretycznie są za to duże kary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze radzę ubezpiecz od razu skoro już masz nowe blachy. Nie chcesz wiedzieć jakie będziesz miał problemy jeśli spowodujesz wypadek i weźmie się za Ciebie firma odzyskująca odszkodowania. Co do mandatu to jazda bez ważnego OC to około 4500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jego ubezpieczeniu (przynajmniej OC, nie wiem jak AC) możesz jeździć do końca trwania umowy. Chyba, żebyś Ty zrezygnował, inaczej ubezpieczenie cały czas działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mandatu to jazda bez ważnego OC to około 4500 zł.

Mandat może być maksymalnie 500zł, w niektórych przypadkach 1000zł, a kwota o której piszesz to kwota z funduszu gwarancyjnego. Za brak OC jest zabierany dowód, samochód na lawetę, i mandat w wysokości 50zł. 50zł jest za każdy dokument, czyli jak jedziesz bez oc to 50zł, jak już bez

oc i dowodu rej. to już jest 100zł itd. pod warunkiem oczywiście że posiadasz prawo jazdy :) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mandatu to jazda bez ważnego OC to około 4500 zł.

Mandat może być maksymalnie 500zł, w niektórych przypadkach 1000zł, a kwota o której piszesz to kwota z funduszu gwarancyjnego. Za brak OC jest zabierany dowód, samochód na lawetę, i mandat w wysokości 50zł. 50zł jest za każdy dokument, czyli jak jedziesz bez oc to 50zł, jak już bez

oc i dowodu rej. to już jest 100zł itd. pod warunkiem oczywiście że posiadasz prawo jazdy :) Pozdrawiam.

Źle zaakcentowałem swoją wypowiedź. Chodziło mi o to, że jeżeli chodzi o mandaty (kary) czyli poprostu koszty finansowe jakie może brak OC spowodować. Zbyt ogólnikowo napisałem.

Racja brak OC grozi mandatem w wysokości 100 zł odholowaniem auta i zgłoszeniem sprawy do Funduszu.

Dokładny opis:

http://www.motofakty.pl/artykul/brak_oc_kara.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...