Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nieznośny Problem uszczelki ! brak sił pomocy !


MarcinA4v6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam Audi A4 B5 2.6 V6 o mocy 150KM mam ją około 2 lat problem z jakim sie borykam prawie od samego początku to wycieki silnika oglądało ją kilku mechaników każdy próbował to naprawic i nic, chodzi mi dokładnie o uszczelke misy olejowej była wymieniana juz chyba z 5-6 razy w tym nawet wymieniłem miskie olejową a tu nic jak cieknie tak cieknie próbowałem składac tez na różne pasty które zakładałem wraz z nowymi uszczelkami i nic ciągle jeden róg miski cieknie ten po drógiej stronie niz filter, niedawno miałem u mechanika zamówiłem uszczelke razem z pastą miska została zdjeta odtłuszczona posmarowana pastą na to nowa uszczelka i jeszcze raz pasta odrazu wymieniłem filtr oleju i olej aktualnie valvoline 10w40 po pracy cały spód umyłem i co dojehcałem do domu od mechanika jakies 10Km kłade sie w garażu i juz kapie na głowe z miski. macie jakies pomysły dzis sprawdziełem odme silnika jest ok i to samo mam z uszczelkami pokryw zaworów juz gdzies puszcza bo kapie na wydech i czuć olej w kabinie. niedawno wymieniałem rozrzad i odrazu robiłem tez usczelki ale nadal nic ciągle ciekną nie wiem ten silnik to trzeba zaspawać czy jak :kwasny: brakuje juz mi sił jezeli ktos ma jakie kolwiek pomysły czekam na propozycje Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie leje sie spod dekla co w nim siedzi simering wału ?

Edytowane przez Aby13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, michcio28810 napisał:

a może leci  z górnej miski. zaglądał tam ktoś?

Czesc Panie Michale górna miska była sprawdzana ale sprawdze simering wału tak jak kolega wyżej pisał dziekuje za pomoc jednakże tematu nie zamykam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Aby13 napisał:

a nie leje sie spod dekla co w nim siedzi simering wału ?

Czesc dziekuje za pomoc sprawdze ale ciekawe jezeli 5-6 mechaników ją widziało czy kazdy by tego nie zauważył ja sam moze i bym rozebrał niby mechanik po "zawodówce" ale tego silnika sie poprostu boje i to co moge to naprawie ale z takimi rzeczmi to nie ryzykuje

Edytowane przez MarcinA4v6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerabialem taki temat i wygladalo na uszczelke ,a lalo sie spod przedniego dekla aluminiowego w ktorym siedzi simering wału od strony rozrzadu .nie chodzi mi o sam simering tylko ten aluminiowy dekiel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten silnik nie jest taki straszny.a może miska jest krzywa lub ma jakiś ubytek w tym miejscu co cieknie.na pewno musisz zlokalizować czy leci z dołu czy z góry silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja też kiedyś miałem ten problem miskę ściągałem i zakładałem z 3 razy aż w końcu okazało sie ze to nie uszczelnienie jest problemem tylko czujnik temperatury oleju który jest zaraz nad nią z czujniczka puszczał się olej i sączył się centralnie na miske, faktycznie  wyglądało to tak jak by uszczelnienie było felerne. 
Pozdrawiam 

Inkeds4wnzjjf_LI2.jpg

Edytowane przez Rafik0117
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Marcin A4V6 udało się zatrzymać wyciek, bo u mnie też cieknie i nie wiem skąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...