Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8 TFSi 10.2011 benzyna - ukryte wady?


Bartek11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od maja 2016 jestes posiadaczem Audi A4 B8 2011r. 1.8 TFSi 160KM benzyna. Poczytalem troche forum, rozmawialem z Michalem z Ostrowa na temat pierscieni na cylindrach, czytalem tez o lancuchu rozrzadu. Samochod ma 143 000 km, mam bagnet pomiaru oleju i wychodzi ze bierze ok. 400ml/1000km. Na chwile obecna nic nie stuka ani nie ma zadnych inny problem. Wiem natomiast ze te pierscienie trzeba zrobic no i przy okazji tez lancuch wymienic, jak rowniez mozna zrobic chip tuning do 200KM. Moje pytanie jest skierowane do uzytkownikow tego modelu. Czy ten samochod posiada jeszcze jakies wady fabryczne/cos na co trzeba zwrocic uwage? Zastanawiam sie czy sprzedac czy zostawic auto. Z jednej strony jezdzi sie nim wygodnie, ale fabryczna wada Audi troche irytuje. Wiem ze jak zrobie pierscienie i lancuch, nikt mi nie odda pieniedzy zainwestowanych w remont, wiec jak bym zrobil wszytko, to raczej bym samochod zostawil sobie na pare kolejnych lat. Ale czy cos innego nie wyskoczy za rok lub dwa (skrzynia/uklad wydechowy/elektronika idp.)?

Pytanie do uzytkownikow, czy oprocz pierscieni, lancucha rozrzadu, sa jakies inne fabryczne wady, ktore potrafia nagle zaskoczyc kierowce, a jednoczesnie sa masowa wada fabryczna tego modelu? Mysle tez, ze czestsze wymienianie oleju w skrzyni, niz poleca ASO bylo by dobrym pomyslem. Jakie sa roczne inwestycje w ten samochod? Ile trzzeba wlozyc w niego, zeby wszytko bylo dobrze? Co sie regularnie psuje w tym modelu?

Dodam jeszcze ze w ASO mowili mi, ze moj model pochodzi z konca pazdziernika 2011r., i jest juz modelem na 2012r., a z tego co zrozumialem to raczje silnik jeszcze nie jest poprawiony.

 

Pozdrawiam i dzieki za odpowiedz.

Edytowane przez Bartek11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...