Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prędkość na postoju dla ABS: 1km/h i problemy z trakcją.


Przemek6

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.
Pytania na końcu, teraz opiszę problem :)
Wszystko zaczęło się po wymianie tylnych zacisków hamulcowych (nie ja wymieniałem).
Przy jeździe powyżej 80 km/h i lekkich zakrętach, tył zostaje dohamowany i to czuć. 
Zmienił się także próg zadziałania ABS na nierównej nawierzchni. 
Opony są nowe, zbieżność sprawdzona i wyregulowana jednak tylko z przodu- z tyłu jest problem ze śrubami a kąty wyglądają następująco:
pochylenie koła: lewy: -1°; prawy: -0°24'. Zbieżność: lewy: 0°24'; prawy: 0°17'.
Sprawdziłem jaki jest kąt dla czujnika skrętu i przy wyprostowanych kołach wynosi od 0° do 5°- jest dobrze. Także przy maksymalnym skręcie w lewo i prawo, kąty graniczne są takie same (wiadomo, że z innym znakiem). 
Sprawdziłem także prędkość kół widzianą ze sterownika ABS- na postoju 1km/h, przy jeździe do 7 km/h nie widać różnic- przy większej prędkości nie wiem.

Pytania:
1. Czy zbieżność, ew. pochylenie koła może mieć jaki kolwiek wpływ? (W sumie to pytanie chyba nie wymaga odpowiedzi, bo skoro śruby nie były ruszane od nowości i jeździło na takich kątach i było dobrze...)
2. Czy jest sens włączyć logowanie danych z czujnika, skoro odświeżanie z programu to tylko 3x/sek? 
3. Przy komunikacji z ABS/ESP (odczytu danych), systemy są nadal aktywne w samochodzie?  Przy ok. 40 km/h sterownik kończy komunikację z PC.
4. Jaka powinna być prędkość kół widziana ze sterownika ABS na postoju? Widziałem, że jednym pokazuje 1 km/h, innym 0 km/h.
5. Czy macie jakieś pomysły co sprawdzić poza czujnikami ABS, pierścieniami i ew. przewodami?

Dzięki :)

Edytowane przez Przemek6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz źle ustawione czujniki względem koronek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Przemek6 napisał:

Cześć,

Dzięki za odpowiedź. Mam jednak pytanie- chodzi Ci o odległość?

Jo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...