Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Eibach PRO-Kit - strona kierowcy siedzi niżej


acrow

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Po zamontowaniu zestawu Pro-Kit w B8 limo, zauwazłem wyrażną różnice obniżeniu przedniej osi, tzn strona kierowcy "siadła" niżej od strony pasażera różnica zauważalna gołym okiem, czy ktoś spotkał się z podobnym problemem ? 

Znalazłem sporo wątków o podobnych przypadkach niekoniecznie w a4 b8, pomysłów na to co może być przyczyną było kilka, zaczynając od samych sprężyn, amortyzatorów kończąc na "gumach izolujacych sprezyny".

Czy spotkał się ktoś z podobnym przypadkiem po montażu eibach prokit ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montowałeś nowy pakiet czy używkę ?

 

Ja na pierwszy ogień sprawdziłbym numery na sprężynach i u producenta dowiedział się czy na pewno są pod tą samą wagę i czy tyle samo mm obniżają samochód

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nowy zestaw i amortyzatory też nówki sztuki montowane, jutro sciągamy raz jeszcze cały przód to rzuce okiem na numery.

Jeszcze pytanie, czy przy montowaniu spreżyn obnizajacych stosuje sie jakas "specjalna" procedure ? coś na wzór tego https://forum.miata.net/vb/showthread.php?t=454154

 

Edytowane przez acrow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodstałem dzisiaj odpowiedź z Eibach Polska:

"Różnica z wysokości pomiędzy prawą a lewą stroną to bardzo częsty przypadek. Już fabrycznie występuje różnica a przy zastosowaniu obniżenia może być jedynie bardziej zauważalna. Jakiś czas temu wykonaliśmy pomiar przed montażem na Audi A5 i różnica pomiędzy lewą a prawą stroną wynosiła 1cm.."

 

Wychodzi na to, że trzeba z tym żyć ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki sam problem. Posiadam Audi A4 Sline avant 2.0 TDI 130KW/177KM wersję angielską z 2013 roku, Przy zakupie nie zwróciłem uwagi, ale mam strone kierowcy niżej o jakies 5 mm niż stronę pasażera. na stacji diagnostycznej powiedzieli ze mozliwe ze gniazdo,sprężyny itd. Zakupilem srężyny Sachs do Mojego modelu-dobierane po VIN. No i rozebrali na warsztacie. Gniazdo dobre,sprężyny całe, zero jakichkolwiek uszkodzeń, amortyzatory bardo dobre. sprawdzili wszystko co sie dalo i założyli nowe sprężyny no i niestety auto jak stało tak stoi czyli strona kierowcy z przodu niżej o jakies 5 mm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...