Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pojawiające się kody błędu P0299 i P2196


Jasiek2232

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. Na starcie chciałbym zaznaczyć, że jestem świeżakiem na forum. 
Od kilku tygodni borykam się z problemem w moim Audi A4 B7 2.0 TDI, 140 KM kod silnika BPW.  Po wymianie silnika i regeneracji turbiny wyskakują mi następujące błędy P0299 i P2196. Filtr DPF wypruty.  Po wizycie u mechanika stwierdzono  źle wyregulowaną turbinę (cięgno, sztyce) Pojawiające się objawy to brak mocy przy niskich obrotach i niedoładowanie turbimy oraz na wysokich obrotach turbina przeładowuje.  Zwiększyło się spalanie z 6,5 na 7,5l/100km. Turbina zastała zdemontowana i oddana na reklamacji. W zakładzie gdzie regenerowałem ją powiedzieli mi, że z ich strony wszystko jest ok, turbina jest dobrze ustawiona i pompuje poprawnie w całym zakresie pracy.  Zawór N75 był już podmieniamy, nic to nie dało. Wczoraj jadąc ekspresówką z prędkością 140 przy 3 tyś obr/min zaczęła pulsować kontrolna świeć żarowych i odcięcie mocy.  Proszę o jakieś podpowiedzi od czego muszę zacząć aby zlokalizować przyczynę usterki.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/16683/P0299/000665

https://a4-klub.pl/topic/210013-audi-a4-06r-20-tdi-140km-powracający-p2196/

zrob komplet logow statycznych i dynamicznych i wklej tutaj linki, przyczyn moze byc duzo

Edytowane przez moniuh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Jutro postaram się podjechać do gościa który ma odpowiedni sprzęt i sczyta mi wszystkie logi. Sprzęt która ja posiadam niestety nie wykona tego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Na chwilę obecną nie poradziłem sobie z tymi kłopotami. Do końca tygodnia auto stoi nieużywane :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...