Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Samoczynne kasowanie błędów w sterowniku


AdamBoch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy jest możliwe, że błąd od przeładowania turbiny może skasować się samoczynnie?

Czasami na trasie silnik przechodził mi w tryb awaryjny, więc co gasiłem i odpalałem ponownie i auto jechało dalej. Kiedy zajeżdżałem do domu i podpinałem VAG-com, w sterowniku silnika nie było żadnych błędów. Byłem zdziwiony i zaniepokojony dlaczego? Kiedyś blisko domu silnik wpadł w tryb awaryjny, więc pomyślałem, że bez gaszenia podepnę go do VAG-a i popatrzę co jest. Błąd był - 17965 -od ciśnienia doładowania. Zgasiłem silnik i zapaliłem ponownie. Błąd utrzymał się. Celowo nie kasowałem go, aby mechanik wiedział nad czym pracować. Gdy za 4-5 dni podjechałem do mechanika błędu już nie było. Czy w sterowniku jest jakieś ustawienie, że niektóre błędy kasują się samoczynnie?

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam jeśli błąd nie występuje ciągle to ulega kasacji... tylko "intermitent" mi zawsze zostawały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te sterowniki są tak skonstruowane, że jeżeli błąd jest sporadyczny i się nie powtarza, to po około 30-40 cyklach kasowane są z pamięci.

Przez cykl rozumie się uruchomienie silnika na co najmniej 5 minut i w tym czasie przejażdżka z prędkością większa niż coś koło 30 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te sterowniki są tak skonstruowane, że jeżeli błąd jest sporadyczny i się nie powtarza, to po około 30-40 cyklach kasowane są z pamięci.

Przez cykl rozumie się uruchomienie silnika na co najmniej 5 minut i w tym czasie przejażdżka z prędkością większa niż coś koło 30 km/h.

Właśnie brakowało mi tego. Myslałem, że cykl to tylko 5 minut bez predkości... Dzieki szogun0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...