Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana świec żarowych - gorzej pali na zimnym


pesieka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wymieniłem na zimę w aucie świece bo poprzedniej odpalał jak traktor, masakra - silnik BDG jakby miał wyskoczyć z pod maski a przy tym przykopcił czarnym dymkiem.

Wymieniłem 6szt. z Bosha na Beru i co sie okazuje... na zimnym silniku przy temperaturze 16stopni silnik startuje jakby nie miał siły odpalić - taki mały efekt jakby braku mocy akumulatora i też delikatnie zakopci. Świece sprawdzałem przed montażem są ok. Na starych przed wymianą nie było czegoś takiego.

Co to może być ?

Dzięki za odpowiedzi.

PS. jeszcze jedno - czy prąd na świece zawsze idzie na zimnym i ciepłym silniku? czy tylko na zimnym?:mysli:

Edytowane przez pesieka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prad idzie zawsze.wlasnie o to mi chodzilo zebys sprawdzil czy dochodzi napiecie .mialem ostatnio ten sam problem w transporterze,okazalo sie ze kabel w puszczce bezpiecznikow i przekazikow byl luzny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prad idzie zawsze.wlasnie o to mi chodzilo zebys sprawdzil czy dochodzi napiecie .mialem ostatnio ten sam problem w transporterze,okazalo sie ze kabel w puszczce bezpiecznikow i przekazikow byl luzny .
Czy aby na pewno? Nie jest tak że jakiś czyjnik temperatury silnika wykrywa że jest rozgrzany i przez to nie są podgrzewane świece? A dopiero przy zimnym podgrzewa świece [emoji848]

Wysłane z Samsung oraz Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...