-
-
Czy da się naprawić pęknięty mostek/łoże wałka tył od vacuum w lewej głowicy Audi A4 B7 2.5 TDI?
Witam, Jednym słowem delikatnie zepsułem mostek / łoże wałka tył na lewej głowicy BDG 2,5 TDI tam gdzie montuję się vacuum. Proszę Was o pomoc !!!. Co mogę zrobić? Może ktoś z kolegów posiada głowice z tym mostkiem lub inna opcja? Zepsułem i tyle!!! Moja wina. I problem z zakupem😟 Niżej zdjęcia 1 lewa głowica od kierowcy 2 mostek-łoże które potrzebuję 3 pękło podczas dokręcania vacuum 3 pompa Prośba o pomoc.
-
Wymiana rozrządu, hydrauliki i wtryskiwaczy w Audi A4 B7 2.5 TDI BGD
Witam, nie było odpowiedzi więc sam sobie odpowiem Zeskanowałem kod QR na opakowaniu zamienników no i tam jest odpowiedź. Na zdjęciu 1 widać to co miałem w aucie na zdjęciu 2 zamienniki które kupiłem. No i TADAM. Została jeszcze kwestia klipsa! , zapinki! metalowej. Jak widać na zdjęciu powyżej pokazane jest że popychacz jest zapięty w dźwigienkę. No i co. Czyż to nie jest mylne? Nie miałem odpowiedzi więc zacząłem szukać pomocy w ChatGPT i Gemini potwierdziło. Używając zdjęcia i nazw: zapinka, zawleczka, klips odp GTP jest taka: Ja dostałem dźwigienki i popychacze osobno w oddzielnych opakowaniach. I drugie TAADAAM. Podsumowanie: zamienniki popychacze i dźwigienki mogę montować BEZ klipsa - zawleczki transportowej Szkoda że nie ma tej informacji na opakowaniach producenta że trzeba klipsa zdjąć do montażu. Zamienniki często wyglądają inaczej. Podobny przypadek miałem z półośkami które zresztą generowały błąd w ABS trr trr trr podczas hamowania i dlatego wróciłem do swoich oryginałów z tym że wymieniłem przeguby i problem zniknął....ale to inny temat. Ok dziękuję za uwagę Może temat banalny ale cóż ponownie okazało się że powiedzenia "szukajcie a znajdziecie" i "jak masz liczyć to licz na siebie" jest prawdziwe. Wtryski na stole i jutro oddaje do sprawdzenia. Wydaję mi się że temat zakończony. Pozdrawiam
-
Wymiana rozrządu, hydrauliki i wtryskiwaczy w Audi A4 B7 2.5 TDI BGD
Witam, Przyszedł czas na wymianę w moim aucie paska rozrządu, paska pompy, napinacze, rolki itp itd. Zaznaczę, że poprzednim razem czyli 110 tys - 6 latu też wymieniałem ten sam zestaw. Postanowiłem tym razem zrobić krok do przodu i sprawdzić jak się mają wałki i hydraulika. Oddam też wtryskiwacze do sprawdzenia - wymienię podkładki. Jako że nie jestem mechanikiem i nie mam styczności na co dzień z remontami silnika to chcę być pewny że nie popełnię błędu. Hydraulika czyli (popychacz i dźwigienka w moim przypadku z rolką) x 24szt. Kupiłem zamienniki marki INA do silnika BGD po nr VIN: - dźwigienka nr kat INA 422 01 02 10 - popychacz nr kat INA 420 0222 10 Po zdemontowaniu wszystkich pasków itd, przewody wysokiego ciśnienia (pompa - wtryskiwacze) - wziąłem się za odkręcanie osłon pod kołem zębatym - odkręcanie centralnej śruby koła zębatego (najpierw lewa strona patrząc od przodu na silnik) - ściągacz_ żeby wypadło koło zębate - odkręcanie pokrywy klamotów_demontaż I się ukazują wałki 😃i reszta ustrojstwa. Wg mnie uważam że wałki są w porządku. Co myślicie ? Dajcie znać Zaznaczyłem pozycję zębów białym markerem na wałkach przed demontażem i po tym ja wyskoczą po odkręceniu mostków (nie wiem czy tak się robi ale im więcej pomocnych danych tym później lepiej montować) Dalej odkręciłem jarzma trzymające wtryski → później odkręcanie mostków (u mnie 7szt silnik BDG) które trzymają wałki na swoim miejscu. Każdy mostek jest opisany i ma swój nr 0,1,2,3,4,5,6. Ważna kolejność odkręcania śrub. Odkręcać etapami po 1/2 obrotu na każdą śrubę. Tak wyczytałem w internetach. Prosty rysunek i odkręcamy wg kolejności 3→4→2→5→1→6→0. Przypominam że nigdy tego nie robiłem😨. Jak odkręcałem to mało co się nie posr...łem i ten moment jak wałki wyskakują ze swojej pozycji 😱 💩 No dobra emocje opadły i zacząłem wyciągać wałki na stół → dźwigienka → popychacz (magnez) A teraz meritum - hydraulika. Jak pisałem na początku kupiłem zamienniki i po wyjęciu klamotów z auta widać różnicę w budowie między oryginałem a tym co kupiłem. Na zdjęciach widać że stare popychacze i dźwigienki są wyrobione i nadają się do wymiany. Jednak obawiam się czy mogę wstawić tam zamienniki? z lewej nowy z prawej stary dźwigienki też się różnią Zmierzyłem popychacze to chyba ważne jest to że mają jednakową wysokość i jeszcze jedno może głupie pytanie - czy tą metalową zapinkę (oznaczona na czerwono) montuję się jako komplet że popychacz wskakuje i siedzi sobie tam? Nie mogę znaleźć żadnej instrukcji😕 dziwne ale wolę się upewnić bo wg mnie raczej nie idzie z zapinką!. na popychaczu jest kapturek i opaska zabezpieczająca przed zabrudzeniem i wyciekiem oleju więc to zdejmuję Więc podsumowując moje wypociny czy mogę te zamienniki włożyć pod wałki? i czy dźwigienka z zapinką (Tak lub Nie) Jeżeli oprócz tego miałby ktoś jakieś wskazówki lub uwagi to proszę napiszcie. Serdecznie Pozdrawiam Piotr P.S. Zostaje jeszcze temat wtrysków - szukam warsztatu co by mi je sprawdził. Najlepiej żebym miał w miarę blisko mazowieckie lub łódzkie. Chyba że macie kogoś sprawdzonego rzetelnego to też pojadę.
-
Wymiana końcówki wtryskiwacza w A4 B7 2.5TDI
Cześć, Znalazłeś warsztat co sprawdza i regeneruje wtryski? Jestem na etapie wymiany hydrauliki to przy okazji chcę sprawdzić wtryski. Pozdrawiam Piotrek
-
Czyszczenie dolotu w bloku silnika w Audi A4 B7 2.5 TDI BDG
Witam, Czas najwyższy poczyścić kolektory, EGR i przy okazji wymienić odmę. EGR już elegancki, kolektory prawie doczyszczone jednak mam zagwozdkę jak bezpiecznie wyczyścić komory zaworów. Nasłuchałem się że zawory muszą być ustawione w takiej pozycji (zamkniętej) żeby nic nie dostało się do komory spalania. Wszystko byłoby fajnie gdyby zawory były widoczne na wprost podczas ustawiania do pozycji zamkniętej a w tym przypadku komora leci sobie w bok i nic nie widać. Próbowałem endoskopem ale nic nie dojrzałem przez ten syf w środku. Prośba o dobre rady.
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
Witam, Nawiązując do tematu skrzyni Multi.. u mnie taka sytuacja: na zimnej skrzyni jest bez większych zarzutów i jedzie ładnie - jak tylko dostanie temperatury to ruszając z postoju przy zwiększaniu prędkości zaczyna szarpać (takie wyczuwalne przejście lub zmiana biegu). Zaobserwowałem jeszcze coś takiego że gdy jadę sobie spokojnie tak miedzy 80 -100 km/h (na wolnych obrotach) to na obrotomierzu widoczne jest jakby falowanie silnika i jednocześnie czasami jakby skrzynia nie mogła się zdecydować czy jechać na 6 czy 7 biegu. Wybierając biegu manetkami tj manualnie jest w miarę przyzwoicie. Dzisiaj zrobiłem wstępne pomiary i adaptacje (chociaż nie pomogło) podczas jazdy jest wciąż problem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale na postoju przy zmianie pozycji biegów jest przyzwoicie (nie ma jakiś wyczuwalnych oporów i szarpaniny). Na pewno wg mnie olej do wymiany. Trochę poleciałem sobie a powinienem to zrobić 20 000 temu ale cóż. Ciekawostka - dzwoniłem do jednego mechanika co się zajmuje automatami i powiedział że przy tych objawach nie wymieniać oleju bo się skrzynia szybciej rozkraczy?. Co Wy na to? Prośba o sprawdzenie pomiarów. Jeśli coś by tam brakowało to zrobię jeszcze raz. LOG-02-010-011-065.CSVLOG-02-010-011-013.CSV Dzięki ! Pozdrawiam
-
Ustawienie Kąt Wtrysku A4 2,5 V6 BDG
Dziękuję BARDZO za informację i pomoc. Jutro się za to wezmę i prześle wyniki.
-
Ustawienie Kąt Wtrysku A4 2,5 V6 BDG
Cześć ! Dzięki za kontakt. Czy to może być przyczyna nierównej pracy silnika ? Podpowiedz proszę mam kręcić w lewo by zejść z 3.4 na 1.8-2.0 ATDC
-
Audi A4 B6 2.5 tdi v6 163 km BDG nagła usterka!
Cześć Coś już ustaliłeś bo jestem ciekawy co się tam u Ciebie zadziało?
-
Ustawienie Kąt Wtrysku A4 2,5 V6 BDG
Cześć! Wracam z tematem. Podczas jazdy czuć nierówną pracę silnika. Można to też zaobserwować na obrotomierzu. Wstępnie zaczynam od pompy. Prośba. Czy może ktoś z kolegów ocenić logi? Z góry dziękuję LOG-01-004-xxx-xxx.CSV
-
Regeneracja odbłyśników
Cześć Szukam firmy która zrobiłaby regenerację odbłyśników b7 ksenon skrętne w mazowieckim. Możecie kogoś polecić? Pozdrawiam Piotr
-
Wyciek Pompa wtryskowa 0 281 010 837 silnik BDG 2,5TDI
Nie miałem czasu wcześniej pisać. Udalo sie bez plaka. Dodatkowo wymienilem filtr paliwa przy okazji i podłączyłem pąpkę zlecialo 5 L dalej odpowietrzanie przewodow od wtryskow i poszło [emoji16][emoji1]. Mam w planie wymienić jak będę mial trochę czasu odmę i czyszczenie egr więc temat opanowany. Na całe szczęście pompa wtryskwa nie padła [emoji36] Wysłane z Samsung oraz Tapatalka
-
-
Wyciek Pompa wtryskowa 0 281 010 837 silnik BDG 2,5TDI
No i bez zmian. Rano odpowietrzanie i nie działa. Wysłane z Samsung oraz Tapatalka
-
Bezpieczne odpowietrzanie pompy VP44 w V6
Cześć Zrobiłem odpowietrzanie wg instrukcji ale trochę mnie niepokoi że zbyt mocno się przelewa paliwo przez pompę wtryskową już po podłączeniu pompy ze zbiornika. Czy to oznacza że pompa padła? Była taka sytuacja ze odkręciła się śruba do pomiaru ciśnienia w pompie wtryskowej podczas jazdy i wyciekło paliwo samochód się zatrzymał. Laweta i następnego dnia dokręcenie śruby i odpowietrzanie https://youtu.be/nQ9LdZvGzY4 Co wy na to? Niestety po odpowietrzeniu przewodów wtryskowych samochód nie chce zapalić kreci się ale nie odpala.
-
Odpowietrzanie pompy wtryskowej 2.5TDI BGD A4 2005
Cześć Zrobiłem odpowietrzanie wg instrukcji http://www.audiklub.org/forum/viewtopic.php?f=27&t=56013 ale trochę mnie niepokoi że zbyt mocno się przelewa paliwo przez pompę wtryskową już po podłączeniu pompy ze zbiornika. Czy to oznacza że pompa padła? Była taka sytuacja ze odkręciła się śruba do pomiaru ciśnienia ( tak mi sie wydaje że po to tam jest )w pompie wtryskowej podczas jazdy i wyciekło paliwo samochód się zatrzymał. Laweta i następnego dnia dokręcenie śruby i odpowietrzanie https://youtu.be/nQ9LdZvGzY4 Co wy na to? Niestety po odpowietrzeniu przewodów wtrysków samochód nie chce zapalić kreci się ale nie odpala. po podłączeniu do vcds mam takie błędy 01442 - Wypadanie zapłonów spowodowane brakiem paliwa 35-00 - - 17977 - Przełącznik ukł.utrzymywania zadanej prędkości jazdy (E45) P1569 - 35-00 - niewiarygodny sygnał Wysłane z Samsung oraz Tapatalka