Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Regeneracja odbłyśników


MichałK.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Może to śmieszne ale ja poradziłem sobie z odbłyśnikami taśmą aluminiową używaną do KOMINKÓW!!!!. Niektóre taśmy są uwaga ... do 350 stopni i można je dodatkowo wypolerować prawie na lustro!!! Tu na zdjęciach jest taśma nie polerowana! Powiem szczerze że jakość świateł znacząco się poprawiła, a już miałem przed samochodem ciemne placki.

Efekt końcowy zależy od przyklejenia taśmy - należy małymi kawałkami żeby było jak najmniej załamań. Ale mimo wszystko poprawa jest zauważalna. Mam nadzieję że komuś to pomoże. Pozdrawiam

1f59ff2083411d0b.jpg

26674c49b803569b.jpg

5f38895682586c8c.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super sposób ja próbowalem chromem malować ale na chwilę pomogło a potem znowu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awaryjnie ok ale czy nadając sobie roboty żeby wymontować odbłyśniki nie lepiej kupić używane odbłyśniki w stanie jak nowe za śmieszne pieniądze bo już nawet za 50 zl komplet można wyrwać i mieć zrobione raz a porządnie? :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukałem soczewek prawie dwa miechy, sporo lamp na części z soczewami a to jedna, a to coś tam... No i kupiłem używane "sprawne" i jak przyszły się załamałem..."u mnie swieciły..., było dobrze..." Wyjęcie soczewki z lampy - 5min roboty, wyjęcie lampy... chwila. Ważne że jest sprawdzona alternatywa... Wiadomo najlepiej to nową lampę kupić........... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Polecam regenerację odbłyśników w profesjonalnym zakładzie.

ja zrobiłem to 3 lata temu w niżej opisanej firmie, przjechałem ponad 80 tys km i wszystko gra, zero problemów z ustawienie świateł zero jakichkolwiek dziwnych plam na jezdni, odblaski jak nowe.

Hubert Cugier

ul.Szkolna 46 , Turew

64-000 kościan

tel 695-642-141

Regeneracja reflektorów samochodowych Hubert Cugier Turew | Regeneracja reflektorów samochodowych

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli ktos ma prosty i szybki sposob na wyciagniecie soczewek z a4 b5 prosil bym poniewaz na moich soczewkach jest z 1mm takiego kuzu przyklejonego i chcial bym sb jewyciagnac i wyczyscic ale za zadne skarby nie moge ich wyciagnac :/ dodam ze mam ori xenony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jedną lampę mam Depo D2S a drugą zwykłą Tyc. Przy lampie trzeba taki mały próg ściąć nożykiem (zdjęcie), rozkręcić soczewkę i wyjmować odbłyśnik, przesłonę i soczewkę. Przy odbłyśniku trzeba pokombinować i troszkę przez siłę, czymś podwadzić, mocowanie żarówy zaprzeć o górę, a dół odbłyśnika wyciągniesz przez ścięty próg - nie wiem czy jasno się wyraziłem. Mi się tak udało. Pierwszy raz trochę ciężko... powodzenia

lampa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z rozklejeniem lampy żeby ją nieco przyciemnić? Robił ktoś coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja czyscilem odbłysniki papierem sciernym, od 200 do 2500 pozniej pasta polerska i wosk. Efekt jak po regeneracji:) 3miechy juz jeżdze i narazie jest super zobaczymy na jak długo.

koszt ok 30zł(pasta i papiery) i dużo tarcia;) ale roznica kolosalna,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja czyscilem odbłysniki papierem sciernym, od 200 do 2500 pozniej pasta polerska i wosk. Efekt jak po regeneracji:) 3miechy juz jeżdze i narazie jest super zobaczymy na jak długo.

koszt ok 30zł(pasta i papiery) i dużo tarcia;) ale roznica kolosalna,

pozdrawiam

Chyba klosze a nie odbłyśniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja czyscilem odbłysniki papierem sciernym, od 200 do 2500 pozniej pasta polerska i wosk. Efekt jak po regeneracji:) 3miechy juz jeżdze i narazie jest super zobaczymy na jak długo.

koszt ok 30zł(pasta i papiery) i dużo tarcia;) ale roznica kolosalna,

pozdrawiam

Chyba klosze a nie odbłyśniki.

Odblysniki! Tak jak wyżej napisalem, tak do do blachy i polerka efekt jak po regeneracji.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypolerowałem odbłyśnik, ale to nie to, efekt jest lepszy, ale jak po regeneracji na pewno NIE. Roboty dużo, a efekt... - nie taki jak oczekiwałem. Jedna lampa z polerowanym odbłyśnikiem, a druga stara ale nie wypalona (górne zdjęcia prawy odbłyśnik - początek wątku), różnica taka że wypolerowany daję ok <30% światła mniej.


4509032853d770ddgen.jpg

43b9b3fb92aadb32gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mam problem ze słabymi światłami, ale nie mam ksenonów...

Ogólnie to w sedanie przedlifcie miałem mega mocne światła, jazda w nocy to sama przyjemność! A tutaj w polifcie to jakaś kpina, nie wiem co za debil wymyślił soczewki które ledwo co świecą...

Myślałem, że może napięcie za małe i podpiąłem żarówki na krótko od aku - efektu zero.

Wytarłem soczewki szmatką, ale miały niewielki nalot tylko - nic to nie dało.

Obkleiłem na próbę jeden odbłyśnik sposobem pokazanym powyżej, ale nic to nie dało, a nawet jest lekko gorzej według mnie...

Nie wiem co zrobić z tymi światłami, wstyd, żeby audi taki badziew zrobiło.

Klosze są lekko zmatowiałe, ale to chyba nie powinno mieć aż takiego wpływu? Co ztym robić?

Ogólnie jak patrzy się od strony maski na zapalony reflektor to to kółko światła nie jest jednolicie żółte tylko ma takie ciemne kształty na sobie. nie wiem czy tak powinno być?

Edytowane przez Emejcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz jakieś lipne żarówy?, moim zdaniem soczewka z żarówką to bardzo złe połączenie... zakładaj ksenony max 6000k i po sprawie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, żarówki przełożyłem od sedana, bo świeciły tam przezajebiście - zwykłe osramy.

Jutro pojadę kupić osramy 120%, zobaczę czy będzie jakaś różnica.

Xenony to pewnie duży wydatek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde... taka tanizna? Korzystasz z tego może? Ciekaw jestem jak się to sprawuje.

Zregeneruję odbłyśniki i jeszcze bym takie coś wsadził, ciekawe jakby to świeciło. Ten zestaw to w cenie żarówek osrama, ale czy to podziała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam 3,5 roku, koleś co kupiłem od niego auto też trochę lat na nich jeździł (jedynie co zmieniłem ja to żarniki bo były 8000k - kaszana, wszystko na niebiesko... a jak deszcz popadał... kaplica) do tego mam założony moduł do dziennych w długich światłach (ponad 2 lata). dokładnie ten : http://allegro.pl/modul-swiatel-dlugich-do-jazdy-dziennej-drl01-gnd-i5898331948.html Nawet się nie zastanawiaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...