Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik cofania


krojo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jakiegoś czasu borykam się z problemem czujników cofania próbowałem wyłapać vagiem który czujnik nie działa aż w końcu się udało.  Trochę się zdziwiłem gdyż pokazuje aż 3 uszkodzone czujniki (wartości skaczą od 20 paru do 255cm) środkowe i prawy, zamieniłem miejscami skrajne czujniki i dalej pokazuje to samo mimo że lewy sprawny i nic na nim nie skacze. Jakiś środkowy czujnik może siać jakimiś zakłóceniami czy raczej skupić się na wiązce przewodów? Za parę dni będę stawiał samochód do malowania więc będę miał ściągnięty tylny zderzak Warto kupić zamienniki czy raczej szukać oryginalnych czujników?

 

pct.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, również borykam się przynajmniej raz na rok z czujnikiem, zawsze wymieniam na oryginalny :) jak ja sprawdzam który nie sprawny? ten który "cyka" to do wymiany.. aczkolwiek przeglądnij wiązkę bo coś może być nie tak, u mnie jak jest słońce i ciepło to działa, a jak wilgoć i deszcz, chłodno to nie działają. O i taka to historia. Teraz będę kupował całkiem nowy zestaw. Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ja sie wtrącę do tematu, zamontowałem sobie czujniki w b6 próbowałem podłączyć i doradzi ktoś gdzie dokładniej sie wpiąć  z +? próbowałem przy samej lampie dolutowałem do szaro czerwonego kabelka a minus na karoserie i nie pyka. a tak mi wyszło probówka ze on jest od wstecznego.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No podłączyłem pod akumulator   tylko bez czujników i działało ,  tylko  ściągnąłem trochę izolacji z kabla od wstecznego i tam dolutowalem +  bo ten ciężko do wtyczki elutowac kabel. Ma ktoś jakiś smechat który kabel na tej wstyczce to światło cofania ? Może jednak to nie ten ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pokazuje Ci błąd? Mi wartości 3 z 4 też wariowały póki nie zaczęło tłuc błędem że czujnik lewy centralny zwarcie do masy i coś tam

nadal usterki nie usunąłem ponieważ czujnik kupiony w kolorze okazał się również walnięty a ori nie kupię bo chore pieniądze za nie chcą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...