Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z hamulcami


Kac_K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie,

Posiadam Audi a4 b6 avant 1.9 tdi AVF rocznik 2004. Auto kupiłem jakieś 2 miesiące temu i od jakiś 3 tygodni mam mały problem z hamulcami. Klocki, tarcze i płyn były wymieniane przez poprzedniego właściciela miesiąc przez sprzedażą.

Problem zaczął się od tego, że podczas jazdy po autostradzie po dłuższej chwili bez hamowania przy próbie naciśnięcia hamulca był on twardy, po odpuszczeniu nogi i ponownym naciśnięciu było już normalnie. Nie zdarzało się to zawsze, raz na jakiś czas. Tak samo było przy nagłym naciśnięciu hamulca po odpuszczeniu gazu.

Zauważyłem też, że czasami słychać syczenie pod maską koło pompy i serwa.

Robiłem mały test sprawdzający podzespoły, na zgaszonym silniku, podpompowałem pedał hamulca, jest twardy, cisnę go, odpalam silnik i pedał mięknie i opada. Tylko że kiedy go dalej cisnę w przeciągu 10sek pedał hamulca schodzi prawie całkowicie do dołu (nie wiem czy to norma w dieslach czy jednak coś jest nie tak)

Jeżeli ktoś miał podobny problem bądź wie co może być przyczyną moich problemów proszę o informację.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź przy vacum. Sztywny przewód idzie przez gródź do serwa. Zobacz czy krociec przy pompie nie lata jak żyd po sklepie. Jeśli pompa jest ok sprawdź przewody podciśnienia przy serwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, problem rozwiązany. Za moje objawy odpowiedzialny był przewód podciśnienia idący od zaworka zwrotnego. Został wymieniony na nowy i jest git. 
Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...