Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dymi na niebiesko BRD


black_katt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy na forum i jeżeli będę postępował nie zgodnie z przyjętymi zasadami to z góry przepraszam. a teraz do rzeczy.

Kupiłem A4 B7 2.0 TDI BRD 170KM na stacji diagnostycznej mechanik stwierdził, że delikatnie podlewa jeden pompowtrysk. Tak więc kupiłem sprawny po akcji serwisowej, ale szybko się okazało że jeszcze zanim zdążyłem wymienić to zauważyłem, że po odpaleniu z rana auto chwile chodzi na biegu jałowym normalnie a po nagrzaniu sie do ok 50 stopni zaczyna go podszarpywać i dymi na niebiesko. po wymianie pompowtrysku brak jakiejkolwiek różnicy. Dodam, że po nagrzaniu do 80 stopni i wyżej wszystko ok. brak szarpania i brak niebieskiego dymu. Czy ktoś ma jakąś sensowną sugestię? Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szarpanie to na 90% nie sprawny egr.. Jeśli masz dpf, to nowy albo czyszczenie. Jeśli nie masz dpf to wywal egr w cholere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Odepnij EGR i objawy ustaną jak ręką odjął, czyszczenie nic nie da. Ale jak kolega wyżej pisze, jeśli masz DPF to nie polecam wypinać EGR'a. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do niebieskiego dymku.. U mnie też jest przez chwilę po odpaleniu zimnego silnika.. Myślałem, że to przez olej w dolocie ale jednak nie. Zdaje mi się, że może uszczelniacze pd lub nie daj Boże zaworów, i może przecieka do cylindra troszkę oleju? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem ze swoim brd. Otoz dymi on na niebiesko bardzo jak mu dam buta i nie raz jak rusze ale to malutko. Przed wymiana turbo wcale on nie dymil, wiem ze olej walil w dolot ale nie duzo. Po zalozeniu nowej turbiny kopci on jak oszalaly, myslalem ze to reszti oleju moze w wydechu ale 100km zrobione i dalej to samo...

Pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jak się turbo wysrało i olej był od ICków po dpf, wypalał się na jałowych obrotach z godzinę może i więcej już nie kopcił, tyle ze płukane były węże i ICki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...