Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B6 AVF] Przerdzewiały przewód


gabewu5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z moją a4 b6 avant AVF.

Pod zbiorniczkiem na płyn chłodzący znajduje się wąż który przerdzewiał +/- w połowie i ucieka mi z niego płyn chłodniczy. Przeszukałem całe forum i resztę internetu i nie mogę nigdzie znaleźć jaki to wąż, od czego jest itp.  Wąż wychodzi chyba z pompy wody - z cienkiej rurki wychodzi od góry pompy. Zrobiłem zdjęcia - mam nadzieje że dobrze zobrazują miejsce w którym jest problem. Zaznaczyłem na nich miejsce węża, jak i samo miejsce z którego jest wyciek.

Na samym wężu nie widziałem żadnych numerów części ani innych podobnych rzeczy.

Bardzo proszę o pomoc w znalezieniu takiego węża.  Za 2 tygodnie muszę zrobić autem trase 1100 kilometrów i dopiero jak dojadę do celu auto będzie mogło pójść na serwis :/

20170924_131245.jpg.6e884ba259753df90610f015824bc692.jpg

20171013_110928.jpg

20171013_110934.jpg

20171013_110951.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, lisekexeter napisał:

To jest przewód wysokiego ciśnienia od wspomagania,w końcu strzeli i wspomaganie zniknie,można dorobić tam gdzie sie węże do maszyn budowlanych zakuwa,koszt około 40zl,lub nowy,lub używka,lub jeździć dalej.

Czyli tam nie ma chłodniczego?

Co 1-2 dni musze dolewac po 0.5l...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tam nie ma chłodniczego?
Co 1-2 dni musze dolewac po 0.5l...
To znaczy ze poza uszkodzonym wężem wspomagania masz też nieszczelność w ukladzie chłodzenia. Sprawdź czy w podszybiu na wejściu do nagrzewnicy nic nie cieknie.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy ze poza uszkodzonym wężem wspomagania masz też nieszczelność w ukladzie chłodzenia. Sprawdź czy w podszybiu na wejściu do nagrzewnicy nic nie cieknie.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Ktoś na forum sprzedaje taki wąż
https://a4-klub.pl/index.php?/topic/407938-Avf--zawieszenie-1ba,-vacu-pompa,-przewod-wspomagania,-przewod-smarowania-turbiny,-ucho-#entry5192116

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja po sporym czasie:

Z tego przewodu nie ucieka płyn, po prostu kapiący spod zbiorniczka gorący płyn chłodniczy uszkodził gume ochronną. Problemu uciekającego płynu nie rozwiązałem(choć w porównianiu z dolewkami które robilem kiedyś teraz jest dużo lepiej bo dolewam 1 litr na miesiąc)

Auto ma w tym momencie 420tyś przebieg i służy już tylko jako wół roboczy(mam aktualnie b7 :D) Wszystko cacy, śmiga jak trzeba, nic sie nie psuje.

śmiało mogę powiedzieć że ten 1.9 avf to jak dla mnie najwytrzymalszy silnik jaki wrzucano do tej audicy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...