Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

A4 3.0 tdi Q - początek przygody z Audi

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Chciałem przedstawić moje auto, które posiadam od prawie miesiąca. Miałem kilka koncepcji jakie auto kupić w grę wchodziły BMW e90, volvo v60, i wiele innych jednak wybór padł na audi.

Konkretnie to Audi a4 b8 avant 3.0 tdi, quattro, s-line

22494543_1535119966557741_1635219218_o.jpg22497328_1535121123224292_1830700889_o.jpg

Wcześniej jeździłem trochę mniej popularna marką i jeszcze mniej popularnym modelem a mianowicie: Mitsubishi Galant 2.5 V6 w wersji Sport Edition. Niestety zżarła go rdza wiec konieczna była zmiana.

DSC_0214.jpg

 

Na razie jestem jeszcze trochę zielony w sprawach technicznych dotyczących tego auta ale czytam, czytam, czytam i nadrabiam zaległości.

Kilka danych i wyposażenie:

- A4 avant 2008
- Silnik 3.0 tdi CCWA
-Skrzynia Tiptronic QUATTRO
- Koła letnie letnie 19 z oponami 255/35 (
opony Superia RS400 gówniane, założone przez  poprzedniego właściciela, hałasują)
- Biksenony, automatyczne
- Dekory Alu
- FIS Kolorowy
- Pakiet S-line wewnętrzny/zewnętrzny
- Zawieszenie S-Line (1BE)
Servotronic
- Siedzenia S-line (skóra z alcantarą) pełna elektryka z pamięcią 
- Tempomat
MMI 2G High
- Nagłośnienie - Bang&Olufsen 
- Kierownica multifunkcyjna 
S-Line
- PODSUFITKA czarna S-Line

- Dach panoramiczny
Lusterka zewnętrzne elektryczne, podgrzewane, składane z fotochrom
- Lusterko wewnętrzne fotochrom
Klimatronik 3 strefowy
- System Kontroli Ciśnienia Opon na MMI ( TPMS/RKA )
- Keyless go
- Pakiet oświetlenia QQ1 - sterowanie oświetlenia z MMI
- Funkcja COMING / LEAVING HOME

- Pakiet schowków
- Centralny zamek z funkcją domykania szyb
- Elektryczny hamulec ręczny
PDC tył + PDC przód z wizualizacją

- Kamera cofania
- Elektryczna klapa
- Czujnik deszczu
- Czujnik zmierzchu
- Podłokietnik przód + tył
- Pakiet optyczny: srebrna listwa wokół szyb
- Relingi chrom

- System mocowania bagażu



Wady, rzeczy do zrobienia

 

  • świeca żarowa, zrobione  18.10.2017
  • pasek wraz z rolkami, przy okazji nowa pompa wody, zrobione  18.10.2017
  • pasek pompy + napinacz zrobione  18.10.2017
  • czyszczenie egrzrobione  18.10.2017
  • serwisowe wypalanie dpf zrobione  18.10.2017
  • wymiana oleju i filtrów zrobione  18.10.2017
  • ogólne sprawdzenie auta zrobione  18.10.2017
  • diagnoza wycia z tylnego napędu czy to tylko opony czy coś więcej.. zrobione 10.01.2018

 

 

Plany, ewentualne modyfikacje:

  • zakup felg i opon zimowych  zrobione listopad 2017
  • polerka auta
  • zmiana tylnych lamp na neon
  • wydech aktywny
  • przyciemnienie szyb
  • program silnika  zrobione 22.10.2018
  • zmiana mmi lub dołożenie ami
  • zmiana oświetlenia wewnątrz na LED
  • zmiana żarówek w halogenach oraz oświetlenia tablicy na LED
  • zmiana gałki biegów na RS lub s-tronic
  • jakieś hamulce większe
  • łopatki zmiany biegów
  • zakup dywaników
  • nakładki na pedały

( kolejność przypadkowa, lista może ulec zmianie )

22497275_1535120983224306_1323079912_o.jpg22532375_1535120633224341_709538061_o.jpg

Zdjęcia będą lepsze jak posprzątam auto :D

*Proszę uzupełnić profil.

Edytowane przez major88

Opublikowano

Ładna furka. Wyposażenie zacne. Plany również. Duży przelot masz ?

Opublikowano
  • Autor

 

W dniu 15.10.2017 o 21:38, Gibons napisał:

Ładna furka. Wyposażenie zacne. Plany również. Duży przelot masz ?

Dzięki. Na liczniku 228 tyś, sprawdzane w ASO ale nigdy nie ma 100% pewności:wink:

Opublikowano

słuszny silnik i fajna wersja wyposażenia - nic tylko sie cieszyć

Opublikowano
  • Autor

Auto odebranie wczoraj od mechanika powymieniane paski, rolki,olej, świeca żarowa. Wyczyszczony EGR oraz DPF wypalony w trybie serwisowym. Niestety DPF na wykończeniu wiec możliwe, że w niedługim czasie będzie konieczna jego wymiana:kwasny:

Wycie z tylnego napędu nie zdiagnozowane, dlatego też umówiony jestem w ASO aby na rolkach określić, który element napędu hałasuje, przy okazji sprawdzona  będzie geometria.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Jest diagnoza wycia z okolic tylnej osi... dźwięki pochodzą z tylnego dyferencjału. Konieczna będzie jego wymiana:kwasny: Rozpoczynam więc poszukiwania dobrej używki.. z ciekawości w ASO koszt 16 tyś:grin:

Przy okazji wymienione przednie wycieraczki na Bosch aerotwin.

  • 1 rok później...
Opublikowano
  • Autor

Jako, że minął grubo ponad rok odkąd jeżdżę a4 mała aktualizacja ?

 

Trochę km pokonanych bo ponad 35 tyś ? nawet nie wiem jak i gdzie bo mam wrażenie, że auto mało jeździ. aktualny przebieg  265 tyś?

przez ten czas zrobione:

- zakup felg oraz nowych opon zimowych Dunlop Winter sport  225/50 r17

- 2 x wymiana oleju silnika oraz filtrów

- wymiana żarówek xenon

- wymiana klocków hamulcowych przód oraz tył

- wymiana wyjącego tylnego dyferencjału na dyfer z S5 z przebiegiem 60 tys- przestało wyć :D 

- wymiana zaworu EGR na kompletnie nowy 

- czyszczenie chłodnicy EGR

- wymiana łączników stabilizatora przód + przedni wahacz 

- sprawdzenie i ustawienie geometrii

- pranie i czyszczenie wnętrza 

- zainstalowanie kamerki samochodowej

- Zrobiony program na 290 KM i 580 nm?

 

 

 

 

DSC_0006.jpg

DSC_0007.jpg

A tu lekki atak zimy :D

DSC_0202.jpg

DSC_0205.jpg

Edytowane przez major88

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.