Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[AFF] Silnik się niedogrzewa.


nevi

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu borykam się z problemem niedogrzania silnika. Za mną już wymiana trzeciego termostatu a objawy zaczynają się pojawiać tak samo. Na początku było wszystko git, trzymał ładnie 90 st. a w następnej fazie ta temperatura wachała się już od 80 do 90 stopni. A końcowo na postoju łapał te 90 stopni a jak już ruszyłem w trasę lecąc ok. 90km/h to temperatura spadała do 70 a na koniec już do 60 i tak w kółko ta temperatura pod koniec latała od 60 do 80. Bawiłem się już w 3 wymiany termostatu i nic. Parę dni temu ponownie zmieniłem termostat a wczoraj znów to samo, zbija do 80 stopni. Wyciągnąłem czujnik, przeczyscilem styki, psiknelem specyfikiem do styków. Podpielem do kompa i temperatura zgrywała się z tą licznika z tą od kompa ale zgasiłem furę po paru sekundach odpaliłem i nagle 90 z 70 parę po zwykłym przekręceniu stacyjki. Nie mam już pomysłów. Temperatura też lekko spada jak mu dam po garach.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś licznik na test wyjść, czy wskaźnik dobrze pokazuje?

Jaki masz licznik, Jaeger czy vdo?

Jak miałeś na blacie 90, zgasiłeś i zaczął pokazywać mniej to problem leży w zegarach, jeśli masz Jaegera to zaczyna padać układ motorola (główny układ sterujący licznikiem)

Jeśli masz VDO to spróbuj puknąć w obudowę licznika, jak wskazówka będzie się przestawiać to problemem może być:

- silniczek wskaźnika uszkodzony -> weryfikacja poprzez podstawienie sprawnego... ale przed tym należy sprawdzić co innego, ale to w następnym punkcie.

- zimne luty na zgniazdach licznika, należy je poprawić

- zimne luty lub uszkodzony stabilizator napięcia dla wskaźników temp. płynu chłodzącego i paliwa.

Stabilizator najłatwiej sprawdzić poprzez odłączenie wtyczki od czujnika płynu chłodzącego i sprawdzenie napięcia jakie idzie z zegarów na ten czujnik, powinno być 9.75 - 10.25v jeśli znacząco odbiega lub są duże wahania to stabilizator do wymiany.

Czy wskaźnik paliwa poprawnie pokazuje poziom wachy w zbiorniku? Dostrzegłeś jakieś wahania wskaźnika?

 

Wysłane z OP3T

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...