Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem po wymianie oświetlenia na Led

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Jestem tu nowy wiec w razie pomyłki proszę o poprawienie mnie i troszeczkę wyrozumiałości jeśli popełnię jakiś błąd . Mój problem pojawił się po zakupie ledowych żarówek do wnętrza auta otóż polega on na tym ze po włożeniu żarówek  świeci jedynie środkowa a boczne przy próbie włączenia palą bezpiecznik dodam że nie robię przy tym zwarcia , napięcie na oprawie jest , żarówki są dobre (sprawdzone) nie mam już pomysłu co na to zaradzić a tematu z rozwiązaniem tej sprawy tez nie znalazłem 

Z góry dziekuje i pozdrawiam 

Opublikowano

Próbowałeś na zwykłej żarówce, bądź innym Led?

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor
Teraz, ludi_a4 napisał:

Próbowałeś na zwykłej żarówce, bądź innym Led?

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka
 

zwykła żarówka działa 

Opublikowano

Wina może leżeć w żarówce led, można spróbować włożyć ją w inne miejsce pod innym bezpiecznikiem, a najprościej spróbować inną żarówką

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor
1 minutę temu, ludi_a4 napisał:

Wina może leżeć w żarówce led, można spróbować włożyć ją w inne miejsce pod innym bezpiecznikiem, a najprościej spróbować inną żarówką

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka
 

żarówke sprawdzałem poza samochodem i wszystko jest w porządku a nie mam innej żarówki led żeby to sprawdzić  

Opublikowano

A regulator napięcia sprawdzałeś?

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor

na oprawie zarówki pojawia sie pełne naięcie wiec mysle ze jest ok 

Opublikowano

Kolego, ja dzisiaj też chciałem zmienić oświetlenie podsufitki. Kupiłem ledową żarówkę T4W i po włożeniu nie świeciła. Okazało się, że w tych lampkach jest zamieniona polaryzacja (odwrócony plus z minusem) i albo trzeba zmieniać polaryzację w żarówce, albo zamieniać miejscami przewody w lampce, albo kupić żarówki bez polaryzacji.

Opublikowano
  • Autor
2 minuty temu, Arek8888 napisał:

Kolego, ja dzisiaj też chciałem zmienić oświetlenie podsufitki. Kupiłem ledową żarówkę T4W i po włożeniu nie świeciła. Okazało się, że w tych lampkach jest zamieniona polaryzacja (odwrócony plus z minusem) i albo trzeba zmieniać polaryzację w żarówce, albo zamieniać miejscami przewody w lampce, albo kupić żarówki bez polaryzacji.

dzięki kolego jutro jak tylko będę miał chwilkę to sprawdzę i dam znać czy pomogło 

Opublikowano
  • Autor
17 minut temu, Arek8888 napisał:

Kolego, ja dzisiaj też chciałem zmienić oświetlenie podsufitki. Kupiłem ledową żarówkę T4W i po włożeniu nie świeciła. Okazało się, że w tych lampkach jest zamieniona polaryzacja (odwrócony plus z minusem) i albo trzeba zmieniać polaryzację w żarówce, albo zamieniać miejscami przewody w lampce, albo kupić żarówki bez polaryzacji.

a którą z opcji ty wybrałeś  bo interesuje mnie jak zamienić polaryzacje ponieważ są 3 piny we wtyczce 2 plusy po zewnętrznych stronach do przełączania a środkowy minus jest wspólny do wszystkich żarówek . Więc mam zrobić sterowanie minusem po krańcowych stronach i wspólny plus ?

Edytowane przez Bobi1104

Opublikowano
31 minut temu, Bobi1104 napisał:

a którą z opcji ty wybrałeś  bo interesuje mnie jak zamienić polaryzacje ponieważ są 3 piny we wtyczce 2 plusy po zewnętrznych stronach do przełączania a środkowy minus jest wspólny do wszystkich żarówek . Więc mam zrobić sterowanie minusem po krańcowych stronach i wspólny plus ?

Nie jestem w stanie Tobie niestety odpowiedzieć na to pytanie. Szukając przyczyny niedziałającej żarówki, przypadkiem natknąłem się na informację o zmianie polaryzacji. Natomiast sam mam lewe ręce do elektryki i zamierzam tą kwestię przekazać znajomemu elektrykowi, który może mi to ogarnie. Jeśli tak, to postaram się na forum wyjaśnić w jaki sposób to zrobił.

Opublikowano
  • Autor
2 minuty temu, Arek8888 napisał:

Nie jestem w stanie Tobie niestety odpowiedzieć na to pytanie. Szukając przyczyny niedziałającej żarówki, przypadkiem natknąłem się na informację o zmianie polaryzacji. Natomiast sam mam lewe ręce do elektryki i zamierzam tą kwestię przekazać znajomemu elektrykowi, który może mi to ogarnie. Jeśli tak, to postaram się na forum wyjaśnić w jaki sposób to zrobił.

jak mi się uda to napisze Ci na priv jak to zrobiłem i możne sam Sobie poradzisz 

Opublikowano
1 minutę temu, Bobi1104 napisał:

jak mi się uda to napisze Ci na priv jak to zrobiłem i możne sam Sobie poradzisz 

No to trzymam kciuki aby Ci się udało :)

Opublikowano

W polifcie polaryzacja nie jest odwrócona, więc ja z tym kłopotu nie miałem...elektrykiem co prawda nie jestem ale myślę że może być że masa jest wspólna

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Panowie, a żeby wymienić żaróweczki w tylnych słupkach w sedanie, trzeba ściągać słupki? Oraz aby wymienić w bagażniku, czy trzeba zdejmować tylną półkę?

Opublikowano
  • Autor
6 minut temu, Arek8888 napisał:

Panowie, a żeby wymienić żaróweczki w tylnych słupkach w sedanie, trzeba ściągać słupki? Oraz aby wymienić w bagażniku, czy trzeba zdejmować tylną półkę?

W tylnych słupkach wystarczy zdjąć te plastikowe klosze wyjdzie żarówka razem z oprawka i kabelkami więc wystarczy wymienić żarówkę , w bagażniku jest to samo na samym środku jest żarówka też wystarczy to podważyć śrubokrętem małym płaskim i wychodzi całość ja u siebie wyciągnąłem to i na całej długości przykleiłem pasek LED po południu zrobię zdjęcie i pokażę Ci efekt bo moim zdaniem wyszło super i polecał bym każdemu to 

Opublikowano
20 minut temu, Bobi1104 napisał:

W tylnych słupkach wystarczy zdjąć te plastikowe klosze wyjdzie żarówka razem z oprawka i kabelkami więc wystarczy wymienić żarówkę , w bagażniku jest to samo na samym środku jest żarówka też wystarczy to podważyć śrubokrętem małym płaskim i wychodzi całość ja u siebie wyciągnąłem to i na całej długości przykleiłem pasek LED po południu zrobię zdjęcie i pokażę Ci efekt bo moim zdaniem wyszło super i polecał bym każdemu to 

Dzięki za wyjaśnienie. W takim razie dzisiaj spróbuję raz jeszcze je wyjąć, bo wczoraj nie byłem pewien i nie chciałem czegoś połamać. Na pasku LED oświetlenie jest pewnie mega mocne, takie coś widziałem chyba u Wazzupa na youtubie, efekt faktycznie mega :)

Opublikowano
  • Autor
10 godzin temu, Arek8888 napisał:

Dzięki za wyjaśnienie. W takim razie dzisiaj spróbuję raz jeszcze je wyjąć, bo wczoraj nie byłem pewien i nie chciałem czegoś połamać. Na pasku LED oświetlenie jest pewnie mega mocne, takie coś widziałem chyba u Wazzupa na youtubie, efekt faktycznie mega :)

Mój bagażnik ma zielone podświetlenie LED zrobione z taśmy RGBW ale mój aparat nie jest w stanie tego uchwycić 

IMG_20171117_191630.jpg

Opublikowano
20 minut temu, Bobi1104 napisał:

Mój bagażnik ma zielone podświetlenie LED zrobione z taśmy RGBW ale mój aparat nie jest w stanie tego uchwycić 

IMG_20171117_191630.jpg

Rzeczywiście, w porównaniu do fabrycznego oświetlenia różnica jest kolosalna. Teraz to i ja to u siebie zrobię :) A powiedz jak to podłączyłeś? Bezpośrednio pod jedną z lampek w bagażniku i zapala Ci się po otwarciu klapy, czy masz jakiś oddzielny włącznik?

Opublikowano
  • Autor
6 minut temu, Arek8888 napisał:

Rzeczywiście, w porównaniu do fabrycznego oświetlenia różnica jest kolosalna. Teraz to i ja to u siebie zrobię :) A powiedz jak to podłączyłeś? Bezpośrednio pod jedną z lampek w bagażniku i zapala Ci się po otwarciu klapy, czy masz jakiś oddzielny włącznik?

Wyjąłem środkowa lampkę odciąłem z niej końcówki i przylutowalem do paska LED , zapalają mi się po otwarciu bagażnika 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.