Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odpalanie na cieplym silniku


LeCoqMagnifigue

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy kolezanki mam problem wcmoim a4b5 2.6 b+g a mianowicie na cieplym silniku auto nie odpala. Kontrolki sie pala, pompa pracuje, rozrusznik kreci wszystko w normie ale nie chce zaskoczyc. Gdy odepne klemy odczekam to czasami zaskoczy ale nie zawsze. Przewaznie dzieje sie to gdy zgasze na lpg ale nawet gdy zgasze na benzynie tez sie tak dzieje. Mechanik wyregulowal wtryski od gazu i byl na chwile spokoj po czym problem powrocil i nawet gdy probuje odpalic na samej benzynie dzieje sie to samo ale tylko na cieplym silniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może reduktor/wtryski na rozgrzanym silniku puszczają lpg w dolot i auto ma problem odpalić. Aby to sprawdzić zakręcić wielozawór w butli, wypalić resztę gazu z przewodów i reduktora. Pojeździć, jak na ciepłym będzie odpalał to wiesz że to wina instalki lpg. Jeśli nie będzie poprawy spróbuj awaryjnie odpalić na lpg. Jesli dalej się nie uda to podpiąć kompa i sprawdzić czujnik temperatury cieczy (g2/g62). Błędy w ecu, immo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie.. gazownik powiedzial ze wtryski do wymiany bo gaz zostaje ale problem w tym ze na benzynie tez sie tak dzieje no i awaryjnecodpalanie tez nie skutkuje. sprobuje sie podpiac pod komputer. Dziekuje ze odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy czujnika wody lub czyjnik położenia wału .. u mnie było to tak że zimny odpalił a cieply nie bylo opcji... ... podpiecie pod kompa powinno rozwiac wątpliwości..

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lola118 i co było przyczyną? czujnik polozenia wałka rozrzadu? i czy czujnik polozenia wałka rozrzadu to to samo co czujnik halla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przyczyną był czujnik położenia wału korbowego.... znajduje sie w skrzyni biegow od strony kierowcy na dole ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przyczyną był czujnik położenia wału korbowego.... znajduje sie w skrzyni biegow od strony kierowcy na dole ... jeżeli bylby to czujnik polozenia wałka rozrządu to nie odpalil by wogole czy cieply czy zimny ... a znajduje sie za prawa glowic ( od strony kierowcy) patrzac pomiędzy glowica a grodzia '. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lola118 napisał:

U mnie przyczyną był czujnik położenia wału korbowego.... znajduje sie w skrzyni biegow od strony kierowcy na dole ... jeżeli bylby to czujnik polozenia wałka rozrządu to nie odpalil by wogole czy cieply czy zimny ... a znajduje sie za prawa glowic ( od strony kierowcy) patrzac pomiędzy glowica a grodzia '. ?

A czy do silnika od a6 pasuje ten sam co od a4 bo mialem przekladke. Mialem na mysli czujnik polozenia walu korbowego(pomylilem sie) a halla czy to to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik halla to uzadzenie ktorego funkcja jest mierzenie pola magnetycznego tzn jego natężenia więc ten czujnik to też halla... jesli kod silnika  z tej a6 to ABC to bedzie pasował 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...