Treść opublikowana przez lola118
-
Problem po wymianie maglownicy
Siema po wymianie magla pompa wydziera jape gdzie przed wymiana była cisza tylko że magiel miał lekki luzik.. Dodam że jak odpale po nocy na zimno to jest gitara ale jak sie tylko zagrzeje to jest lipa.... Plyn oczywiście zielony tzn hmmm dzis wlalem drugi litr bo tamten bym syfiasty wiec go zlalem i zalalem nowy ale po przejechaniu kilku km odkrecam korek a tu hmmm juz nie jest taki "czysty" jak był.. Czyżby znow mam go wymienic czy czyms przeplukac uklad... Podpowie ktoś... Pozdro
-
Luźny kabel przy spreżarce klimy
Siemanko wszystkim dziś po zdemontowaniu czołówki zaóważyłem luźny kabel przy sprężarce klimatyzacji widac jakby sie zerwał lecz nie mam pojecia skąd ... Idzie w parze z przewodzikiem ktory jest wpiety do masy w bloku silnika a ten drugi lata luźno... Może ma ktos jakis pomysl.. Jutro może wrzucę fotke
-
Jaki moment na dokrecanie śrub głowicy
Aaa dzięki za info... Nie no wiadoma sprawa z tymi śrubami... Nie po to zrzucalem cały "ryjek" żeby kręcić stare sruby ?
-
Jaki moment na dokrecanie śrub głowicy
Witam więc przyszło mi wymienic głowice w mojej audiczce ? robie to sam wiec czy ktoś mógłby doradzić (potwierdzić moja wiedze) z jakim momentem dokrecic śruby?? Pozdroo ✌️
-
Blokada rozrządu.....
Witam czy posiada ktos wymiary fabrycznej blokady rozrządu... Przyszło mi zrzucić glowice wiec jak pozniej ustawic rozrząd to najpewniej z blokadami ✌️ pozdroo
-
Zmiana wrysków z BRC na inne..
Siema czy zamieniał ktoś pomarańczowe wtryski BRC nowego typu na jakieś inne... Problem tkwi w tym że od pewnego czasu nie można ich wyregulowac ( poprzedni właściciel olał temat wymiany filtrów tylko tankował i jazda) i dlatego zastanawiam się nad ich wymiana a z racji że cenowo nie sa za tanie wymienił bym na inne... Pozdro
-
Alternator pomocy!!!!
Dzięki BARDZO ... mam nadzieje że pójdzie w miare hehe.... obawiałem sie poprostu tych śrub czy zdolam je odkręcić i wyciągnąć alternator.... no ale jak mówisz że sie uda to jutro działam ... pozdro i miłego wieczoru
-
Alternator pomocy!!!!
Hmmm a robiłeś to może osobiscie?? Kiedyś jak demontowalem altka to ściągnąłem czołówkę ale robiłem to pierwszy raz gdzieś wyczytalem że udaje się to bez dodatkowego rozkrecania he... jakiś patent na to czy poprostu gibkie ręce??
-
Alternator pomocy!!!!
Siemanko czy ktoś z forumowiczów wyciągał alternator bez sciagania całej czołówki??
-
Jakie powinno być ciśnienie paliwa?
Siema mam pytanie odnośnie ciśnienia w układzie paliwowym mianowicie od dłuższego czasu nie wkreca sie na obroty strasnie "muli" od 3.5 tyś obr. Pompe słychać dosyć wyraznie.. jakie powinno być prawidlowe cisnienie w układzie??? ... pompa wymieniona rok temu ( nie oryginalna) ale było ok przez okolo roku... świece , przewody wymienione podcisnienie ok , nieszczelnosci nie słychać ... rano odpala od strzała ale po chwili jakby sie dusil objawy braku paliwa... nowy filtr paliwa wleci po weekendzie... dodam że mam też LPG i na gazie chodzi równiutko... ... dzieki z góry za wszelkie sugestie [emoji6] Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Odpalanie na cieplym silniku
Czujnik halla to uzadzenie ktorego funkcja jest mierzenie pola magnetycznego tzn jego natężenia więc ten czujnik to też halla... jesli kod silnika z tej a6 to ABC to bedzie pasował
-
Odpalanie na cieplym silniku
U mnie przyczyną był czujnik położenia wału korbowego.... znajduje sie w skrzyni biegow od strony kierowcy na dole ... jeżeli bylby to czujnik polozenia wałka rozrządu to nie odpalil by wogole czy cieply czy zimny ... a znajduje sie za prawa glowic ( od strony kierowcy) patrzac pomiędzy glowica a grodzia '. ?
-
Odpalanie na cieplym silniku
U mnie przyczyną był czujnik położenia wału korbowego.... znajduje sie w skrzyni biegow od strony kierowcy na dole ...
-
Odpalanie na cieplym silniku
Objawy czujnika wody lub czyjnik położenia wału .. u mnie było to tak że zimny odpalił a cieply nie bylo opcji... ... podpiecie pod kompa powinno rozwiac wątpliwości.. Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Map sensor pomocy!!!
Siemanko.... problem mojego ABC polega na tym że na benzynie przerywa przy przyspieszaniu "kicha" dodam że na LPG jest petarda śmiga aż miło ... dolot uszczelniony , swiece nowe, przepustnica czysciutka jedynom rzeczą ktora przychodzi mi na mysl to MAP SENSOR ... czy moge go jakoś sprawdzić?? Pozdroo Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
-
przekaźnik POMOCY
Witam czy ogarnia może ktoś co to za przekaźnik 4RA 0033 510-11 znajduje sie z bezpiecznikiem 15A pod maską ponizej zbiorniczka płynu chłodniczego......??? wychodzi tam przewód dwużyłowy (żółta-brazowa)
-
czujnik położenia wałk rozrządu
Siema wczoraj podczas jazdy autostrada zapliła mi sie kontrtolka od ABS po przejechaniu kilku km auto zgasło .... po kilku próbach odpalenia niestety nic nie pomogło dzis podpiołem kompa i okazło sie " błąd czujnika położenia wałka rozrządu" najlepsze jest to że spod auta wystawał jakiś zerwany dwu żyłowy przewód ( braz-żółty) ....mógłby ktoś napisać gdzie znajde ten czujnik bo po kablu nie dojde do niego to chyba nie czujnik położenia wałka czy kojaży może ktoś co to za przekaźnik z bezpiecznikiem pod zbiorniczkiem płynu chłodzacego ??? przekaźnik 003-510-11 bezp 15A
-
Wolne obroty i odpalanie
Kolego wlasnie dzis mialen ten sam problem gdyz zmienialem wtyczke od czujnika temp. Cieczy poniewaz poprzedni wlasciciel mial kable ponadrywane i podczas podlaczania nowej wtyczki pomylilem ze soba dwa kabelki i tez ren sam odczyt czyli swiecil sie wykrzyknik oraz zapalal sie ABS i nie chcial zatrybic ... Kable ogarniete i pali od strzala....Ja osobiscie stawial bym na czujnik lub samo polaczenie..
-
Przepustnica..Pomocy
No to nie wiem co poszlo nie tak, juz kiedys to robilem i bylo elegancko a tu nagle kicha... Poczekam az sie aku naladuje i pojde na ogledziny jeszcze moze niefortunnie sie cos wypielo choc to malo prawdopodobne ...Zresetuje kompa i dam znac mam nadzieje ze odpali ... Dam znac jak ogarne temat ale jak narazie to dzieki za zainteresowanie Jest mozliwosc odpalenia auta bez podlaczenia czujnika temp. Cieczy poniewaz poprawialem styki po ktos zmienial wtyczke i zrobil to na odpier.... ?? Nooo i temat ogarniety niestety przy zmianie wtyczki od czujnika temp. Cieczy zostaly pomylone dwa kabelki ze soba po dlugiej rozkminie i analizowaniu zdjec autko odpalilo..... Czeka mnie tylko jeszcze uszczelnienie dolotu u dolu bo gdzies w okolicach prepustnicy ssie jak smok ... Mial ktos przyjemnosc odkrecac caly dolot??
-
Przepustnica..Pomocy
Tak .... Czy mozna przepustnice jakos zaadoptowac??? Chyba po odlaczeniu klem dam mu chwile .. Bo dobrze rozumuje ze po wymianie prepustnicy itd trzeba po podlaczeniu aku wlaczyc na zaplonie okolo 30 sek , dopiero po tym odpaic??? Ona sie tam jakos ustawia??
-
Przepustnica..Pomocy
Tak sprawdzalem dla pewnosci... Czy wina moze mogl by byc padniety aku??
-
Przepustnica..Pomocy
Dzis po wyciagnieciu i wyczyszczeniu przepustnicy nie moge odpalic auta nuby chcial cos zatrybic no ale nic z tego .... Odlaczylem aku na pol godziny przekrecilem zaplon na okolo 30 sek ponownie sprobowalem odpalic i lipa al dodam ze aku mialem nie za dobre..obecnie sie laduje ...Macue jakies pomysly co moglo pujsc nie tak...???
-
znaki i napiecie rozrządu
Dzieki bardzo !!!!! Wasze zdrówko ?
-
znaki i napiecie rozrządu
Witam pytanko odnośnie ustawienia rozrządu... Gdzie znajdują sie znaki i czy na rolce napinajacej jest skala napięcia paska??? Nie zaglądałem jeszcze do V- ki dlatego chciałem sie upewnić i wiedziec na co się natknę... A byc moze jest tam napinacz hydrauliczny??
-
A4 b5 geometeia kół....pomocy
O k**wa to odpuszczę taka rzeźbę ? dzieki kolego ...