Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Dziwne zachowanie napinacza paska klinowego

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam; Otóż mam taki problem autkiem, od pewnego czasu mam szarpanie na zimnym silniku, gdy puszczam sprzęgło. w połowie na 1 biegu. Jest to najbardziej odczuwalne gdy silnik zejdzie ze ssannia,i i nie złapie około 40 C.  W wibracje wpada mi napinacz paska klinowego - odczucie jak by silnik mi wibrował. Pasek wymieniałem na nowy 5000 km temu.  Napinacza nie wymieniałem. Cewki mam dobre żadna nie zgłasza się na VAG-u. Świecie mają około 30 000 km. Dodam, jeszcze że 4000 km temu wymieniałem sprzęgło - tarcza obita kevlarem. Dodałem film z zachowania się napinacza. Auto na ręcznym, I bieg i pół sprzęgło jak bym chciał ruszyć.   https://megawrzuta.pl/download/b3800009a7760a5bbe4645700e09760c.html

Opublikowano

sprzęgło kierunkowe na alternatorze jest? Jak jest to może byc wlasnie wina kończącego się sprzęgła.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor

Muszę sprawdzić bo nie wiem, dam znać co i jak...  w piątek sprawdzę  

Opublikowano
4 godziny temu, arturoi napisał:

Witam; Otóż mam taki problem autkiem, od pewnego czasu mam szarpanie na zimnym silniku, gdy puszczam sprzęgło. w połowie na 1 biegu. Jest to najbardziej odczuwalne gdy silnik zejdzie ze ssannia,i i nie złapie około 40 C.  W wibracje wpada mi napinacz paska klinowego - odczucie jak by silnik mi wibrował. Pasek wymieniałem na nowy 5000 km temu.  Napinacza nie wymieniałem. Cewki mam dobre żadna nie zgłasza się na VAG-u. Świecie mają około 30 000 km. Dodam, jeszcze że 4000 km temu wymieniałem sprzęgło - tarcza obita kevlarem. Dodałem film z zachowania się napinacza. Auto na ręcznym, I bieg i pół sprzęgło jak bym chciał ruszyć.   https://megawrzuta.pl/download/b3800009a7760a5bbe4645700e09760c.html

Miałem to samo, na 100% winnym jest sprzegiełko na alternatorze. Ściągnij pasek, musisz zablokować wirnik alternatora np. srubokretem, koło pasowe powinno kręcić się luzem w przeciwną stronę niż obraca się pasek podczas pracy. Jeśli koło kręcąc w prawo i w lewo będzie chciało kręcić się razem z wirnikiem to znaczy że zatarte jest sprzegiełko jednokierunkowe na nim.

Opublikowano
  • Autor

Dzięki w piątek będę wiedział to dam Wam znać co i jak...

Opublikowano
  • Autor

Witam;

Chciałem wam podziękować za wskazówki, dokładnie sprzęgiełko  było przyczyną. Zostało wczoraj wymienione i jest już dobrze. Dzięki Panowie

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.