Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Tempomat - czujniki parkowania tył

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Od wczoraj jestem właścicielem audi a4 b7 2005 136 km.

1. Nie działa mi tempomat. Naciskam manetkę do siebie i klikam set i gdy puszczam pedał gazu to zwalnia czyli nie działa.

- czy możliwe że jest sama manetka a nie ma żadnego podłączenia - czyli nie mam tempomatu? Czy powinny być jakieś kontrolki i jeśli tak to gdzie?

2. Mam w zderzaku tylnym cztery czujniki cofania. Jak włączam wsteczny słyszę długi dziek (choć nie zawsze) czujniki nie działają.

- na desce nie widzę nigdzie przycisku park tronik (nie wiem czy powinno być czy nie), komputer pokazał błąd czujników, czy jak wymienię to będą piszczeć jak będę dojeżdżać do przeszkody, czy to powinno się gdzieś świecić? jakaś kontrolka czy coś?

 

Pozdrawiam

Opublikowano

Co do obydwóch problemów bez komputera nic się nie dowiesz.

1. Po naciśnięciu przyciusku set powinna zapalić się zielona kontrolka na liczniku. Najczęściej tempomat nie działa bo pada czujnik sprzęgła lub hamulca. Trzeba to sprawdzić komputerem czy te sygnały dochodzą.

2. Jeśli pojawia się długi dźwięk to jest to informacja od sterownika że pdc nie będzie działało. Prawdopodobnie któryś z czujników nie działa.  Potrzeba kompa zeby sprawdzić który.

Jeśli z przodu nie masz czujników to na desce nie ma przycisku deaktywacji/aktywacji czujników. PDC Żadnej kontrolki nie ma

Opublikowano
  • Autor

Dziękuje za odpowiedź. W poniedziałek stawiam do mechanika i podpinamy pod kompa. Odezwę się co i jak.

Dzięki

Opublikowano
  • Autor
W dniu 6.12.2017 o 21:36, hugo911 napisał:

Co do obydwóch problemów bez komputera nic się nie dowiesz.

1. Po naciśnięciu przyciusku set powinna zapalić się zielona kontrolka na liczniku. Najczęściej tempomat nie działa bo pada czujnik sprzęgła lub hamulca. Trzeba to sprawdzić komputerem czy te sygnały dochodzą.

2. Jeśli pojawia się długi dźwięk to jest to informacja od sterownika że pdc nie będzie działało. Prawdopodobnie któryś z czujników nie działa.  Potrzeba kompa zeby sprawdzić który.

Jeśli z przodu nie masz czujników to na desce nie ma przycisku deaktywacji/aktywacji czujników. PDC Żadnej kontrolki nie ma

1. Padnięty czujnik sprzęgła - tempomat działa :D

2. Odnośnie czujników parkowania dowiem się dopiero po nowym roku. "mój" elektryk ma dopiero wtedy czas.

Dzięki za info, pozdrawiam

Opublikowano

Podjedź na jakiś spot pewno ktoś będzie miał vag'a ze sobą to Ci sprawdzi, który czujnik leży. Wystarczy w bloki pomiarowe wejść PDC, albo bedzie błąd w samym sterowniku PDC

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.