Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd 01559 - 60-00. Nie zabezpiecza drzwi kierowcy.


BartF1

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. :)
Na wstępie chcę zaznaczyć, że na forum są podobne tematy lecz nie identyczne więc jeśli moderator uzna to za stosowne proszę o przeniesienie i podpięcie tematu do innego wątku.

A więc..  zaczęło się od rozładowanego akumulatora.
Zauważyłem, że dioda podświetlająca przycisk awaryjnych nie gaśnie lecz miga cyklicznie (gaśnie co około 5 sek). Fis widzi wszystkie drzwi kiedy są otwarte a kiedy zamknięte. Błąd na VCDs to 01559 - drzwi kierowcy (60-00 - Nie zabezpiecza) co dziwne bo drzwi zamykają się (i z pilota i manualnie) więc domyślam się że chodzi tylko o jakiś sygnał potwierdzenia. Oczywiście robiłem to co piszecie na forum czyli czyszczenie mikrostyku (był w dobrym stanie) oraz sprawdzałem przewody (izolacja jest pęknięta ale przewody nie przerwane - przedzwaniałem je i zaizolowałem). MCE - moduł komfortu jest sprawdzony (był w regeneracji). Równocześnie do migającego podświetlenia przycisku awaryjnych w aucie przestała działać sygnalizacja awaryjnymi przy zamykaniu samochodu (co logicznie wiąże się z wyświetlanym błędem). Zauważyłem, że jeśli "moduł" (a konkretnie wtyczka nr 2 od prawej) przy silniku szyby jest odpięty, dioda od awaryjnych działa poprawnie czyli gaśnie. Czy problem może tkwić w elektronice przy silniku szyby (czy tam jest elektronika związana z czymś więcej niż pracą szyb?) a może jest to zbieg okoliczności i odłączenie go skutkuje brakiem napięcia na "tym czymś" co się zepsuło i dlatego wszystko wraca do normy. Co sądzicie ? 
Załączam zdjęcie z zaznaczeniem spinki, której wypięcie ulecza elektronikę.

m.a4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij do modułu centralnej elektryki adres 09,konkretnie wyciąg go i zobacz czy nie jest tam zielono,miałem b6 i podobne objawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...