Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[A4B5 ADR] Metaliczny żegot podczas przyspieszania

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Problem zaczął się parę miesięcy temu kiedy mechanik wymienił mi cały układ wydechowy (bez kata). 

Głównie na zimnym silniku ale na gorącym też czasami słychać dziwne trzeszczenie, taki metaliczny żegot. Na początku występował tylko na jedynce i dwójce jak mocnej przyspieszałem, ale ostatnio to się pogłębia i nawet na trójce na normalnej jeździe słychać ten żegot. Jest to na tyle denerwujące że chcę wreszcie coś z tym zrobić. Czuć też lekkie wibracje w fotelach towarzyszące temu żegotowi , czuje że źródło wibracji i tego terkotu jest bardziej z przodu "w nogach" ale ciężko jednoznacznie stwierdzić.

Na ogół nie za każdym razem kiedy przyspieszam występuje ten problem ale w większości przypadków, nie wiem od czego to jest uzależnione.

Podczas normalnego przyspieszania żegot trwa jakieś 2-3 sekundy i chyba zawsze na rpm 2500 i wyżej. Na biegach 4 i 5 problem już nie występuje.

Na luzie i na sprzęgle problem nie występuje.

Pozdrawiam

Opublikowano

Sprawdź na kanale, jak nie masz to u znajomego czy coś, miałem ten przypadek w 1.8t po wymianie rury turbo-tłumik środkowy, w ADR co prawda co innego ale może też podobny przypadek co u mnie, a mianowicie rura wydechowa haczyła o mocowanie osłony wydechu jakąś nakrętkę czy coś, i przy tych obrotach trzeszczało przy skrzyni, czuć było wibracje na nogach, może to jest powodem, warto przyjrzeć się samemu, jeśli to wydech to na pewno zobaczysz gdzie ociera, albo opiera sie tłumik/rura. 

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
W dniu 8.12.2017 o 20:21, wlodziu130594 napisał:

Witam

Problem zaczął się parę miesięcy temu kiedy mechanik wymienił mi cały układ wydechowy (bez kata). 

Głównie na zimnym silniku ale na gorącym też czasami słychać dziwne trzeszczenie, taki metaliczny żegot. Na początku występował tylko na jedynce i dwójce jak mocnej przyspieszałem, ale ostatnio to się pogłębia i nawet na trójce na normalnej jeździe słychać ten żegot. Jest to na tyle denerwujące że chcę wreszcie coś z tym zrobić. Czuć też lekkie wibracje w fotelach towarzyszące temu żegotowi , czuje że źródło wibracji i tego terkotu jest bardziej z przodu "w nogach" ale ciężko jednoznacznie stwierdzić.

Na ogół nie za każdym razem kiedy przyspieszam występuje ten problem ale w większości przypadków, nie wiem od czego to jest uzależnione.

Podczas normalnego przyspieszania żegot trwa jakieś 2-3 sekundy i chyba zawsze na rpm 2500 i wyżej. Na biegach 4 i 5 problem już nie występuje.

Na luzie i na sprzęgle problem nie występuje.

Pozdrawiam

Jestem ciekaw o jaki dźwięk Ci chodzi ... Miałeś kiedyś samochód benzynowy ? U mnie też jak się "energiczniej" rozpędzam to od około 3tyś / obrotów w górę, słychać taki inny dźwięk z tłumnika. Tylko nie wiem jak go określić ... Może to ten twój metaliczny :) Na 4-5 biegu już go aż tak mocno nie słychać. Ale mi przy tym podłoga nie drży hehe :D

Edytowane przez A4CCH

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.