Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciężko odpala po 2 dniach postoju.


denveco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Ostatnio zauważyłem że gdy auto stoi np przez weekend to trudno go odpalić. Nie jest to przez akumulator gdyż ten jest sprawny a dla pewności wymieniłem na drugi sprawniejsze. Odpala, ale zawsze za 3 razem. Tak jakby nie dostawał paliwa. Pompa paliwa podaje bo ją słychać, auto po tym odpaleniu za trzecim razem, zgaszeniu i zapeleniu ponownie to już problemu nie ma. Czy jest w tym silniku gdzieś jakiś zawór zwrotny lub być może jakaś inna przyczyna trudności w odpaleniu go po dłuższym postoju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulator ciśnienia paliwa może nie trzymać. Ja też tak miałem i u mnie była mala dziurka w tej plastikowej rurce idącej od pompki do dekla. I paliwo schodziło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie to ustrojstwo się znajduje, znaczy chodzi o pompę paliwa w bagażniku?? Jakieś foto tego elementu miał byś? Uszczelniłeś to czymś czy wymieniłeś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jak ten regulator ciśnienia paliwa wygląda. To taka metalowa puszeczka przy silniku. Tylko jeśli faktycznie o tym mowa to jak sprawdzić sprawność tego regulatora, czy on jest trafiony czy jednak coś innego. Dodam że tylko przy opalaniu są problemy, bo w trakcie jazdy, przyspieszania nie ma żadnych problemów...

Edytowane przez denveco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Na przewodzie od wtryskiwaczy. Najlepiej podmienić na sprawny. Jak coś to mam 2 szt sprawne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, denveco napisał:

Uszczelniłeś to czymś czy wymieniłeś??

Wymieniłem na nowa. Przy benzynie lepiej nie kombinować i czymś zalepiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że ja kurna nie widziałem żadnych wycieków benzyny. A nie dalej jak w poniedziałek byłem w tych okolicach bo wymieniałem czujnik temperatury wody bo oszukiwał że się niby grzeje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zobaczysz wycieku jak będzie on w zbiorniku paliwa. Przecież ta plastikowa rurka o której pisałem jest w zbiorniku. Łączy pompkę z deklem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że masz na myśli o ten element, że to on może być uszkodzony. Foto z neta ale mam tą samą puszeczke w tym samym miejscu.

2017-12-13 22.24.14.jpg

Edytowane przez denveco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest regulator ciśnienia paliwa. Jego też wymieniałem ale bez efektu. No i okazał się walnięty ten przewód w zbiorniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dalej się męczę z tym odpaleniem samochodu od razu. Dobrałem się do bagażnika w sensie powierzchownie do pompki paliwa. Poluzowałem obejmę z wężykiem która zasila silnik i siknęło paliwem (na zgaszonym silniku i po dwu dniowym postoju). Tak więc ciśnienie chyba jest. Dalej nie wiem czemu tak trudno go odpalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem nadal mam. W między czasie doszła wymiana akumulatora ale i tak odpalenie auta za 3 razem pozostaje. Nie wiem co jest grane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...