Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Strasznie szarpie, brak mocy 2.8 174KM

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, ostatnio wymieniłem u mechanika czujnik temp. wody (na oryginalny audi), a przy okazji wymienił mi płyn chłodniczy i tu może jest problem. Auto poszło do góry, odpięty wąż od chłodnicy, spuszczenie płynu. Następnie przypięcie węża, auto w dół. Wlał ze 3-4 litry koncentratu nierozcieńczonego. Później odpaliliśmy auto, klima na full ogrzewanie i dolał jeszcze z 1l wody jak ubyło. Auto na początku trochę nie równo pracowało ale po chwili było ok. Powrót do domu (ok. 20km) bez żadnych problemów. Wieczorem dolalem jeszcze z 1l wody. Na drugi dzień już katastrofa. Auto szarpie, śmierdzi benzyną ( szczególnie na zimnym silniku przy pierwszym odpaleniu). To samo dzieje się na gazie. Pyrka jak seicento. Przy puszczeniu gazu na sekunde jest poprawa ale naciśnięcie go od razu powoduje że auto praktycznie staje w miejscu. Czy jest opcja, że mechanik popełnił błąd wlewając nierozcieńczony koncentrat, co spowodowało przytkanie całego układu, niewłaściwego obiegu co z kolei powoduje za niskie odczyty temperatury na czujniku wody, a w konsekwencji prowadzi do zalewania silnika?? Proszę pomóżcie bo za tydzień wyjeżdżam ( ponad 270km ), a takim autem to nawet 5km do przedszkola po syna to jest masakra.

Opublikowano
  • Autor
W dniu 15.12.2017 o 19:52, krakowiak241 napisał:

Witam, ostatnio wymieniłem u mechanika czujnik temp. wody (na oryginalny audi), a przy okazji wymienił mi płyn chłodniczy i tu może jest problem. Auto poszło do góry, odpięty wąż od chłodnicy, spuszczenie płynu. Następnie przypięcie węża, auto w dół. Wlał ze 3-4 litry koncentratu nierozcieńczonego. Później odpaliliśmy auto, klima na full ogrzewanie i dolał jeszcze z 1l wody jak ubyło. Auto na początku trochę nie równo pracowało ale po chwili było ok. Powrót do domu (ok. 20km) bez żadnych problemów. Wieczorem dolalem jeszcze z 1l wody. Na drugi dzień już katastrofa. Auto szarpie, śmierdzi benzyną ( szczególnie na zimnym silniku przy pierwszym odpaleniu). To samo dzieje się na gazie. Pyrka jak seicento. Przy puszczeniu gazu na sekunde jest poprawa ale naciśnięcie go od razu powoduje że auto praktycznie staje w miejscu. Czy jest opcja, że mechanik popełnił błąd wlewając nierozcieńczony koncentrat, co spowodowało przytkanie całego układu, niewłaściwego obiegu co z kolei powoduje za niskie odczyty temperatury na czujniku wody, a w konsekwencji prowadzi do zalewania silnika?? Proszę pomóżcie bo za tydzień wyjeżdżam ( ponad 270km ), a takim autem to nawet 5km do przedszkola po syna to jest masakra.

Wiec po dwóch dniach od odebrania samochodu od mechanika problemy ustąpiły. Najwidoczniej musiało sie wszystko dobrze rozejść i odpowietrzyć. Dzisiaj zrobiłem ponad 80km i na ekspresówce nie było najmniejszego problemu z osiągnięciem 160km/h. Po odpaleniu trochę nierówno chodzi ale to tak przez 1-2 minuty i potem wszystko jest ok.

Opublikowano

widziales ze leje czysty koncentrat, nie zaragowales,.......:angry:

Opublikowano
  • Autor
Godzinę temu, chorche napisał:

widziales ze leje czysty koncentrat, nie zaragowales,.......:angry:

Zareagowałem... zapytałem czy tak można robić bo z tego co wiem taki koncentrat powinno się rozcieńczyć. On stwierdził, że jeśli nie jest spuszczona cała woda bo to można osiągnąć tylko odkręcając termostat, a u mnie odkręcony był tylko wąż od chłodnicy to można tak robić bo wtedy koncentrat wymiesza się z wodą która pozostała w obiegu. Teraz już wiem, że jest to bardzo ryzykowne i może się wiązać z problemami których ja doświadczyłem

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.