Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi a4 b8 2.7 Problem po naprawie skrzyni


MARCIN3255

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,  od 3 miesięcy jestem posiadaczem  Audi A4 B8  2.7  Napęd na przód czyli skrzynia multitronic. 

Jakiś miesiąc temu w  skrzynia biegów zaczęła szarpać, mechanik stwierdził, że w skrzyni został uszkodzone  (Bębny) 

zostały wymienione: 

Bębny+ Łańcuch

Zestaw uszczenień

Filtr Oleju

Olej Automatyczna skrzynia biegów

Auto po wymianie tych części przestało szarpać, ale skrzynia na pozycji ''D'' zaczęła inaczej działać, a mianowicie  wcześniej skrzynia na pozycji''D'' zmieniała biegi podobnie  jak na pozycji ''S'' tylko, że na ''S'' silnik osiągał  wyższe obroty. Teraz wygląda to tak ze jak dam gaz auto trzyma cały czas 4 tys. obr. i tak sobie powoli przyspiesza,  czemu to się tak dzieje ?   Mechanik powiedział, że  tak pracuje normalnie skrzynia i dodał jeszcze, że za tydzień mam się zgłosić na wymianę oleju ( Po przejechaniu 1 tyś. km) .

Co mam robić ?   Wymiana oleju coś pomoże, czy wszystko wróci do normy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że nie została zrobiona jazda adaptacyjna skrzyni biegów,ponowna wymiana oleju po tygodniu ? chyba ze nie wymienili a po tygodniu jak bedzie ok to dopiero wymienią......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta skrzynia tak działa przecież. To jest skrzynia bezstopdniowa. Lekko gazu - utrzyma Ci 15000 rpm, połowa gazu - 3000 rpm, kickdown cały czas prze czyerwonym polu będzie. Zoabcz na YT jak te skrzynie działają. W trybie S ona udaje, że "ma" biegi. Jaki przelot, że skrzynia Ci już padła ? Ja na swojej prawie 300 tys zrobiłem i nadal w dobrym stanie jest,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaptacja była zrobiona,  a wymiana oleju niby z powodu tego, że było duzo opiłków w skrzyni (ale mi sie wydaje ze jak skrzynia była rozkręcona na częsci pierwsze to się wymyją opiłki) 

Przebieg 225 Tys.  Tak  to jest skrzynia bezstopniowa, ale wcześniej ona działa tak na ''S'' tylko, że przy niższych obrotach, wczoraj mi sie przytrafiło ze na jednym skrzyżowaniu zaskoczyła i zmieniała tak biegi.

Ja się jeszcze zastanawiam czy może  jest zalany jakiś słabszy olej  skoro po tygodniu i tak go trzeba wylać  to po co iść w koszta, jest to możliwe ?  Dodam jeszcze, że za wymiane oleju płacę ja  i to extra :)

 

Edytowane przez MARCIN3255
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...