Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Czy po wymianie płynu chłodniczego trzeba odpowietrzać układ ?


marwin

Rekomendowane odpowiedzi

W audi własciwie sam się odpowietrza ,ale jeśli chcesz go odpowietrzyć to zdejmuj górny gumowy przewód z nagrzewnicy .Jak będziesz go zsuwał to w pewnej jego części jest otwór nie ściągaj go do końca tylko do momentu jak z tego otworu zacznie uchodzić powietrze a póżniej już tylko płyn chłodniczy.Jak będzie leciał już tylko płyn wsuń go z powrotem.Silnik powinien mięć odpowiednią temperature.Wejdż do auta i sprawdż czy masz ogrzewanie jeśli tak to powinno być wszystko ok. Podczas odpowietrzania ktoś mógłby go trzymać na gazie ,będzie szybciej się odpowietrzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki pytam ponieważ pewnego czasu zaświeciła kontrolka faktycznie było mało płynu, zbiornik suchy uzupełniłem płyn i niby wszystko gra jest ogrzewanie silnik prawidłowo łapie temperaturę ale po uruchomieniu silnika po ok pół minuty kontrolka zapala się od nowa podpiąłem vag-a zero błędów co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka się zapala czy mruga ,nie mam pewności ale jak maiałem starszy model to po odaleniu jakiś czas mrugała i tak miało być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli dalej będzie Ci ubywało płynu to musisz sprawdzić szczelność układu.

u mnie dolewałem co jakieś 2 dni płynu co się potem okazało była pęknięta uszczelka pod głowicą

jak problem będzie się powtarzał posprawdzaj wszystko koniecznie !

Pozdro !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...