Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z kamerą wsteczną..


zzz21

Rekomendowane odpowiedzi

W prezencie dostałem lusterko z monitorem wraz z podkładką pod tablicę rejestacyjną połączoną z kamerą...wszystko proste i łatwe do podłączenia ale nie u nas w audi...mianowicie po podłączeniu plusa pod światło wsteczne obraz zostaje wyświetlany na ekranie lecz po chwili znika...wyeliminowałem problem z kiepską masą gdyż podłączone jest pod punkt masowy w samochodzie, problem to PLUS!!! Taka szopka się tu dzieje, a mianowicie.. na zasilaniu akumulatorowym wszystko jest super obraz czysty i stabilny po odpaleniu obraz się trzęsie i zanika. Gdy plus podłączę do innego źródła niż światło wsteczne wszystko pięknie śmiga.. 

i co Wy na to???

I tu zwracam się do Was o pomoc, z jakiego innego źródła mogę zaciągnąć „PLUS” aby kamera załączała się po włączeniu biegu wstecznego? Oczywiście wiem iż może to być czujnik parkowania ale chodzi mi o konkrety, gdzie się wpiąć w moduł parktronika czy inne miejsce?

 

Edytowane przez zzz21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Sprawdź, czy sprzęt działa na włączonym silniku podpięty do wstecznego, ale bez żarówki. Możliwe, że ma sprzęt za duży pobór mocy itp. 

Zawsze możesz rozwiązać problem zasilania ciągnąc plus ze stacyjki, a sprzęt będzie załączał od światła wstecznego po przekaźniku. Łatwa robota i szybka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sprawdzane, efekt podobny migotanie obrazu aż w końcu jego brak...problem z przekaźnikiem jest taki że jestem za granicą i tu przekaźniki to hehe...delikatnie mówiąc coś niezwykłego... ?

Czy moduł PDC jest zasilany non stop tzn po odpaleniu czy dopiero w chwili włączenia wstecznego bądź ręcznego uruchomienia czujników z konsoli środkowej?

Może jest możliwość podpięcia się gdzieś tam bo szczerze mówiąc niechcę grzebać przy czujnikach bezpośrednio ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w tej trzeciej kostce pin 11 to plus pod który teoretycznie mogę się podpiąć..? Chyba zaraz to sprawdzę... dziękuje za schemat wikary!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+ w pierwszej kostce jest stały tzn po przekręceniu zapłonu, w ostatniej kostce czyli od tylnich czujników jest podobnie mam tu na myśli pin 11... po podłączeniu się pod konkretny czujnik pdc daje sygnał błędu i nie włącza systemu- brk wizualizacji i migający przycisk pdc na konsoli środkowej...

 

 

jakieś pomysły?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...