Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

225/40/18 zamiast 245/40/18

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Czy ktoś w B8 kombi ma rozmiar 225/40/18 na lato? Bo trochę mi szeroki kapeć na lato przeszkadza (koleiny i ciężko ster się obraca). Dlatego zamiast 245/40/18 chcę kupić 225/40/18. Czy nic nie będzie ocierać/przeszkadzać itp? Felga oem 18' et 47 

Opublikowano

Załóż opony 225/45/18 jest to odpowiednik wysokości 245/40.

Jaką masz szerokość felgi ?

Zapewne 8 " to 225 w miarę dobrze zakryje rant .

 

Sam miałem u siebie 225/45 na przód a na tył 245/40 .

 

Opony 225/40/18 będą za niskie do b8

 

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Opublikowano

Ja mam w b6 takie 225/40/18
I nie narzekam tylko jedyny minus że jest niska i trzeba uważać 5d577660a7c4ae6d2bf9e9a89fba6093.jpg

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

W b8 są większe koła ,takie jak w a6 c6

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor
W dniu 13.01.2018 o 22:23, krystian.gawin napisał:

Załóż opony 225/45/18 jest to odpowiednik wysokości 245/40.

Jaką masz szerokość felgi ?

Zapewne 8 " to 225 w miarę dobrze zakryje rant .

 

Sam miałem u siebie 225/45 na przód a na tył 245/40 .

 

Opony 225/40/18 będą za niskie do b8

 

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Czemu opony 225/40/18  będą za niskie?  Przecież przy 245 profil jest właśnie 40

Edytowane przez Osta

Opublikowano

To jest jakoś obliczane wysokość do szerokosci.

225/45 będzie miała prawie identyczna wysokość co 245/40.

Np.Na klapce masz kola 16cali 205/60 a 225/55

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Opublikowano
12 godzin temu, Osta napisał:

Czemu opony 225/40/18  będą za niskie?  Przecież przy 245 profil jest właśnie 40

To 40, oznacza procent z szerokości, czyli wysokość opony stanowi 40% z 225mm (przy oponie 225/40/18).

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

A czy ktoś z Was jeździł/jeździ na 225/45/18 w B8 Avant? Nic nie obciera? Bo mam zawias 1BA (komfort). Czyl licznik nie będzie przekłamywał? Bo powinienem mieć 245/40/18 ale za szeroko jak dla mnie i bym wolał węższą oponę czyli 225/45/18  Albo 225/40/18

Opublikowano

Pisałem Ci przecież że mialem u siebie 225/45 przód i 245/40 tył.

Nic nie obcieralo przy 245 to tym bardziej na 225. 225/45 to ta sama wysokosc opony co 245/40 Miałem fabrycznie zawieszenie 1ba a później włożyłem 1bl (miekkie ale -20)

Na jakie felgi chcesz założyć opony 225? Jeśli na 8j et47 to jak najbardziej możesz wkładać 225/45 ,jeśli na 8.5j to nie bardzo bo felga będzie odkryta,będzie naciąg opony

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Opublikowano
  • Autor

Tak 8J ET47.  W ogóle dziwne ceny tych opon bo 225/45/18 jest droższa od 245/40/18

Jakie masz teraz u siebie oponki?

Opublikowano

B8 sprzedalem ,Teraz mam a6 c6 lift opony 17" 225/50

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za odp. Muszę się zastanowić co robić. Poprzednie oponki to były 245/40/18 i niby spoko ale wkurzało mnie te szarpanie kierownicy na nierównościach/koleinach plus hałas i auto nie było takie żwawe pomimo 170km.  Więc myślę nad 225/45/18 ale z drugiej strony 245 lepiej trzyma w zakrętach i lepiej wygląda taki szeroki kapeć na niskim profilu 40

Edytowane przez Osta

Opublikowano

Pany a opona 225/45/17 będzie dobra do b8? czy lepiej 225/50/17? felga 7.5 cala.

Opublikowano

Do b8 wchodzą 17 " takie jak mam w c6 225/50

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Mam właśnie 225/45/17 myślałem że takie same mają być co w b7.

Opublikowano

W b8 są większe koła o 1" w porównaniu do poprzednich a4 ,W b9 już pewnie tak jak w c7 o 2 " większe koło

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Do B8 z 17" kołami opony tylko 225/50 R17.

Zamiennikiem dla 245/40 R18 może być 225/45 R18.

Opublikowano

Więc przy 225/45/17 licznik będzie zaniżał prędkość?

Opublikowano

Lekka odchylka będzie,gps-em możesz sprawdzić ale chyba będzie zawyżal prędkość no i niższej stoi a przestrzeń między opona a rantem blotnika jest większa

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Muszę spróbować z gps. Między oponą a rantem błotnika mam ok 8cm. Jak mierzyłem koło 225/45/17 ma 60cm wysokości a 225/50/17 64cm więc jest duża różnica. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.