Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] dziwny dzwiek po zgaszeniu silnika


macieek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie :)

Niedlugo po zakupie auta uslyszalem dziwne dzwieki po zgaszeniu silnika. Takie ciche chrobotanie i stukanie nieregularne. Z poczatku myslalem, ze to zmieniarka CD cos sobie tam przeklada płytki ale po dokladnym wsłuchaniu sie doszedlem do wniosku ze to gdzies z nawiewów srodkowych nad radiem. VAG nie wykrywa zadnych bledow które mogłbym powiązać z tematem poza:

00716 - Air recirculation Flap Positioning Motor (V113)

41-10 - Blocked or No Voltage - Intermittent

Ten błąd pojawił sie ok 2 razy ale ostatnio cisza jest i nie wraca (vaguje samochod raz na 2-3tyg)

Czy wy tez macie takie chrobotanio-stukanie w waszych niuniach?

P.S Mam nadzieje, ze ten watek został umieszczony w odpowiednim dziale :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Ci się myszy zagnieździły :polew:

A tak poważnie to też mam podobnie u siebie. Sam jestem ciekaw czy to normalne. Coś jakby się klima "wygaszała" po wyłączeniu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauwaz,ze taki dzwiek jest jak sterujesz czy nawiem ma byc na nogi,czy na szybe,czy na czesc srodkowa.Wydaje mi sie,ze uklad sie zamyka/przymyka,aby kurz lub inne nieczystosci nie dostawaly sie do samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pocieszyleś mnie troche ;P

Z tymi myszami to znam taka historie - mianowicie koleżanka mojej kobitki miała mysz w klimie, strasznie smierdzialo z nawiewów co skłoniło jej meża do zajrzenia w te okolice i znalazł zdechla zasuszona mysz! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ma być, było omawiane nawet tutaj. To co słyszysz to są klapy od nawiewów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauwaz,ze taki dzwiek jest jak sterujesz czy nawiem ma byc na nogi,czy na szybe,czy na czesc srodkowa.Wydaje mi sie,ze uklad sie zamyka/przymyka,aby kurz lub inne nieczystosci nie dostawaly sie do samochodu.

Czyli u ciebie też tak jest? W takim razie to musi być coś w tym rodzaju, ale te stuki potrafia trwać nawet kilka minut po zgaszeniu motoru i wyłączeniu zapłonu, dziwne troche :|[br]Dopisany: 03 Luty 2009, 10:36_________________________________________________

Tak ma być, było omawiane nawet tutaj. To co słyszysz to są klapy od nawiewów :)

Ok w takim razie zamykam wątek. Dzieki za informacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...